Так, у новому законі про мобілізацію є зміни щодо процедури вручення повісток, пише Фіртка.
Зокрема, всі військовозобов’язані в Україні та за кордоном матимуть шістдесят днів, аби уточнити свою актуальну адресу проживання та оновити дані, не очікуючи повістки.
Уточнити свої дані можна:
- У ТЦК та СП.
- У Центрі надання адміністративних послуг.
- В електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного та резервіста.
До 18 травня діють поточні правила, перевіряти документи мають право поліціянти та військові, якщо вони уповноважені відповідним розпорядженням.
Також, вручення повісток проводять через відповідні органи місцевого самоврядування та керівників підприємств.
Новий закон про мобілізацію передбачає, що у період проведення мобілізації та під час дії воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ.
На вимогу документ можуть перевірити такі службовці:
- уповноважені представники ТЦК;
- співробітники Національної Поліції;
- представники Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
Як розповіли в ЗСУ, законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. При цьому вручена повістка ще не означає, що людину обов'язково призвуть.
В Україні існує чотири види повісток. У травні не вручатимуть повістки для призову на строкову військову службу, адже призов на строкову військову службу до ЗСУ та інших військових формувань не проводять через загальну мобілізацію.
Види повісток, які видаватимуть в Україні
Повістки, які виписують в Україні в рамках мобілізації, бувають кількох видів.
- Повістка для уточнення даних — це повістка, яку вручають для уточнення та оновлення інформації про склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаних, місце роботи тощо.
- Повістка на проходження військово-лікарської комісії — це повістка за підписом військового комісара зобов'язує пройти медичне обстеження.
До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. Після медкомісії у цій картці буде вказаний висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.
- Мобілізаційне розпорядження — це повістка, яку вручають військовозобов’язаному після проходження медкомісії, якщо його визнали придатним до служби.
Такий припис зобов’язує з’явитися на призовний збірний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації (загальної або часткової).
Зауважимо, що у будь-якій повістці мають бути вказані:
- ПІБ, рік народження та адреса;
- місце роботи;
- вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат), призов на військову службу);
- дата, час та адреса – коли й куди необхідно з’явитися;
- уточнення щодо необхідних документів;
- назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Правозахисники назвали такі причини:
- хвороба;
- стихійне лихо;
- смерть рідної людини;
- інша вагома обставина, через яку призовник вчасно не прибув до територіального центру комплектування.
Відтак, необхідно подати до ТЦК та СП відповідні підтверджувальні документи про причини неявки. Це можна зробити одразу після зникнення причин або ж на етапі розгляду відповідної адміністративної справи. Неявка призовника без поважної причини у будь-якому випадку спричинить покарання.
Більше про те, що передбачає новий закон про мобілізацію читайте у матеріалі: Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Хіба закони погані добрі діють? Тцкашники ужемтри роки в машини пакують і возять у воєнкомати забираюиь телефон взуття і тримають декілька днів оглядів реальних непроводять бо непризначені насправді для цього а лише для імітації як референдуми і вибори на росії. Усе це без усякого закону. Але жодного покарання для цього. Нвслідки відомі - проблеми на фронті попри чисельну перевагу ЗСУ загалом. Померлі "придатні" по дорозі в навчальні центри. Зате до солдат закон діють з усією суворістю попри їх невинуватість і очевидність обставин винуватих. Від новин з розуму зїхати можна. Все наче перевернулось з ніг на голову і з України роблять "лднр" якесь де чхали на будь-які права людей бо "всі ухилянти". Доречі Рада вирішила не розділяти війсьвову підготовку в школі хлопців і дівчат. Готуються до "ухилянтки" такі сякі. Цікаво що вдалось аж Тягнибока накрутити, який став дуже категоричним до "ухилянтів". Отже поки у влади спрацювало. Мабуть бо Тягнибок давно не був на ротації і не бачить всієї картини. Але дурість отримує наслідки тепер дуже швидко незалежно від що вважати "справедливим". Природа суворр справедлива - ступив отримав розплату. Поки ще є шанс бо москалі не під Києвом. Чи встигнуть одуматись депутати і президент?