У військових на фронті сильна «закупореність», тобто немає істерики, коли хтось загинув. Кожен старається не переносити свої емоції на когось збоку і проживає все це самостійно всередині.
Про те, чи трапляються психічні зриви на передовій журналістці Фіртки розповіла франківка Христина Кудрява, яка служить у Національній гвардії України.
Так, каже захисниця, на початку війни був певний відсоток військових, які потребували психіатричної допомоги.
Далі подаємо пряму мову:
Були дуже близькі бої. У мого друга із Харкова була ситуація, коли по один бік стіни він, по інший — ворог. У мого товариша закінчувалися боєприпаси.
Прийшов кацап, сказав:
«Кидай оружие, ми же братья».
На той час мій друг був доволі таким зросійщеним, але після цієї ситуації сказав, що його ці слова дуже зачепили. У нього ще було кілька патронів, він їх запустив у стіну, і кацап більше до нього не говорив.
Хоча психологічно це було йому дуже складно, бо він не знав, який кінець матиме ця історія. Після того випадку він навіть перейшов на українську мову. Двічі був поранений і все одно повертався у стрій.
Другий раз у нього було дуже важке поранення, через яке він втратив 40% крові. Тоді він сам собі накладав турнікети та балаклавою закривав рани. В окоп, де був воїн, прилетіла міна. Чоловік вже пізніше розповідав мені, що в нього закінчилися перев’язувальні елементи в аптечці, і він розірвав бандану, щоб допомогти собі.
Він ще з одним бійцем вийшов на завдання, і після поранення той його тягнув. На якомусь моменті інший військовий сказав моєму товаришу, що вже не може тягнути далі, бо втомився, тому залишає на місці та іде по допомогу.
А мій друг розповідає, що кричав на нього, щоб той зі всіх сил його ще «тащив» далі, бо має вижити. Вони так по трохи разом йшли, і потім вже до них підбігли хлопці з ношами. Так, він одужав, зараз з ним все гаразд. Були й такі ситуації, що на куртках поранених переносили, бо треба було терміново, але у медиків не завжди є ті ноші.
На фронті ситуації є дуже різні, і вони, однозначно, впливають на психологічний стан.
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці