«У нас немає істерики, коли хтось загинув»: франківська військова про психічні зриви на фронті

У військових на фронті сильна «закупореність», тобто немає істерики, коли хтось загинув. Кожен старається не переносити свої емоції на когось збоку і проживає все це самостійно всередині.

Про те, чи трапляються психічні зриви на передовій журналістці Фіртки розповіла франківка Христина Кудрява, яка служить у Національній гвардії України.

Так, каже захисниця, на початку війни був певний відсоток військових, які потребували психіатричної допомоги.


Далі подаємо пряму мову:


Були дуже близькі бої. У мого друга із Харкова була ситуація, коли по один бік стіни він, по інший — ворог. У мого товариша закінчувалися боєприпаси.

Прийшов кацап, сказав:

«Кидай оружие, ми же братья».

На той час мій друг був доволі таким зросійщеним, але після цієї ситуації сказав, що його ці слова дуже зачепили. У нього ще було кілька патронів, він їх запустив у стіну, і кацап більше до нього не говорив.

Хоча психологічно це було йому дуже складно, бо він не знав, який кінець матиме ця історія. Після того випадку він навіть перейшов на українську мову. Двічі був поранений і все одно повертався у стрій.

Другий раз у нього було дуже важке поранення, через яке він втратив 40% крові. Тоді він сам собі накладав турнікети та балаклавою закривав рани. В окоп, де був воїн, прилетіла міна. Чоловік вже пізніше розповідав мені, що в нього закінчилися перев’язувальні елементи в аптечці, і він розірвав бандану, щоб допомогти собі.

Він ще з одним бійцем вийшов на завдання, і після поранення той його тягнув. На якомусь моменті інший військовий сказав моєму товаришу, що вже не може тягнути далі, бо втомився, тому залишає на місці та іде по допомогу.

А мій друг розповідає, що кричав на нього, щоб той зі всіх сил його ще «тащив» далі, бо має вижити. Вони так по трохи разом йшли, і потім вже до них підбігли хлопці з ношами. Так, він одужав, зараз з ним все гаразд. Були й такі ситуації, що на куртках поранених переносили, бо треба було терміново, але у медиків не завжди є ті ноші.

На фронті ситуації є дуже різні, і вони, однозначно, впливають на психологічний стан.

Більше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1217
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4527
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1129
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1256
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1703
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2694 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

328

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1216

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1335
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1294
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26860 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1042
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

300
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7953
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3315
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1564
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1077
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

463 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

667
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

710
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4689