
Сьогодні необхідності роздавати повістки на блокпостах немає.
Про це в ефірі національного телемарафону заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, передає Фіртка.
«Сьогодні ми маємо велику кількість добровольців, які приходять у відповідні пункти комплектування для того, щоб мобілізуватись до лав Збройних сил України.
Спілкуючись з нашими Збройними силами, я розумію, що вони мають можливість уже відбирати найкращих з охочих. Тому, в принципі, наразі немає потреби роздавати повістки на блокпостах», — зазначив Монастирський.
Крім цього, в ефірі національного телемарафону міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що наразі немає потреби у проведенні додаткової хвилі мобілізації в Україні.
«У нас певні організаційні заходи вже роблять за рішенням Генштабу. Говорити про те, що на цей момент нам потрібна додаткова мобілізація, — питання поки що так не стоїть. У нас достатньо сьогодні людей у Збройних силах України й взагалі в секторі безпеки та оборони.
Нам що потрібно — і ми цього не приховуємо, ми й західним партнерам говоримо — нам потрібна зброя. Починаючи від артилерії, снарядів до неї, броньованих автомашин, танків, літаків...
Партнери знають цей наш перелік для того, щоб наші хлопці та дівчата могли на фронті бути більш успішними й ефективними, як ми це вже демонструємо 9 місяців», — заявив міністр оборони України.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну воєнний стан та мобілізацію продовжили до 19 лютого 2023 року.
Під час загальної мобілізації призов на військову службу відбувається шляхом вручення повісток. Так, після отримання повісток необхідно з'явитися з документами у військкомат.
Вручення повісток проводять через відповідні органи місцевого самоврядування та керівників підприємств.
Крім цього, повістки можуть вручати посадові особи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, роботи, а також на вулиці чи на блокпостах.
Як розповіли в ЗСУ, законом не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи. При цьому вручена повістка ще не означає, що людину обов'язково призвуть.
Детальніше, де дозволено вручати повістки та причини, які дають право прикарпатцям не з'явитися у військкомат читайте тут.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити