У МІЖПІРАМІДДІ

Існує смілива, звісно, не всіма прийнята, ба навіть неприйнятна,  неемпірична думка, що все і скрізь в світі – піраміда, і весь власне світ являє собою ніщо інше як суцільну  піраміду, або принаймні побудований на піраміді. Як доказ – емпіричний – апологети пірамідальності охоче наводять здебільш негативні ті чи інші факти, що мали, волею випадку чи закономірності, місце в світі, або конфігурація яких до болі  нагадує їм  пресловуту пірамідку. Зокрема,  парад пірамідальних  очолюють, мабуть, нашумілі фінансові піраміди, дітища Мейдоффа, Мавроді, а ще раніше  Чарльза Пінцо та Джона Лоу. Зенітна діяльність останнього, між іншим, датована ще 1720 роком, і замалим не призвела до нищівної економічної катастрофи всю монаршу Францію регента герцога Орлеанського. Ці імена, ясна річ, лишень масивні краплі в морі, а море, вірогідніше – океан, окрім міріад крапель лише назовні, складається ще й з несумірних крапель – підводних…, що силою страшенного тиску стримують  шлях на дно не мірно знаттєлюбних.   Дно, як і Океан, живиться краплями, воно мусить ними живитися, дно покликане берегти вічну таємницю, до неї не вдасться підпливти, торкнутися жодному підводнику, жодній субмарині – краплини елементарно розірвуть на елементарні частинки. Плавати рекомендовано поверхнею, а коли вже й ниряти, то з метою самозбереження слід резонно потурбуватися про кисневі балони, - а вони містять, як відомо, різну величину часу, спроможного утримати любителів неглибокого дайвінгу під водою, проте – о, невблаганний і жорстокий ти, фатуме! – все ж змусить «щасливчиків», якби вони не опиралися тому, (хто здатен всерйоз опиратися всемогутній Стихії ?) виринути назовні…,  і ніякими вмовляннями  не дасть  дістатись Дна. Нізащо.  Титанічно старанно наївні, марновірні   і марнославні, у своїй жадобі (жадібності)  знань , навипередки диким агоном і нерідко агонією скачуть та занурюються у води здійсненного і нездійсненного – за їх зразком і за їх плодами (чи зернями…) потім  часто-густо випадає навіть цілі ідеології, глобальний світогляд вибудувати, щоб укріпити свій човен за рахунок системи суші з мріями колись-таки про найдосконалішу, всюдисущу  всесильну Субмарину. «Остання Субмарина», якщо вона прийде.., якими новаціями вона повинна володіти, якими знаннями повинні володіти її моряки та капітан, щоб  дістатись того заповітного Дна ? Знання ці – не іграшки, вони погублять не лише викінчений Підводний Човен, але й сушу з її непутящими заселеннями, остров’янами, щось напосідливо нашіптує, правобіч чи лівобіч ?  Чи може в центрі ?..    З центру ?..

                                                                                                                         

В Атлантичному океані, зовсім неподалік від культового бермудського трикутника, є дані, що глибочіє нібито Піраміда Атлантів, вік якої, боязно впівголоса, оцінює ряд експертів – всього 50 з лишком літ !!!? Та щось неустанно твердить, що цифра ця явно повинна збагатитись – і не лише, так би мовити, лінією вперед…  А втім світ би виглядав надто однобоким – себто, несправедливим, неправомірним, – якби винятково зосереджував Піраміду на Дні Атлантики – а є ще ж – і стовідсотково сьогочасні – , до прикладу, піраміди Голода в Росії – так звані енергетичні піраміди; і в Китаї водяться ці архітектури, і в Казахстані… Ну, звісно, не можна не згадати про піраміди Єгипту та Латинської Америки, древність яких, гадаю, ні в кого не викликає сумнівів; Лувр, як відомо, також піраміда. Але ці піраміди, зауважите, не під водою, як імовірних атлантів. Та Біблія та міфології світу переконують, що багато що у древньому світі теж знаходилося поза водою, до великого потопу. Чи не тим-то воно і манило ветхих людей ? І тільки підводність матерії манить дужче – бо воно не настільки небезпечне як те, доступне, чи, все ж таки, навпаки ?   

 

Хай там як, а піраміда, на щастя, бачилась і бачиться й іншим людям, й іншим зором, то зблизька, то здалеку, то багатоманітною, то геть анти -  варіабельною.  «На перший погляд піраміда, як геометрична фігура, доволі безхитрісна річ, та це лише на перший погляд, та й тільки якщо цей в основі багатокутник  розглядати виключно в площині філістерської геометрії. Проте відвіку існує ще й поняття сакральної геометрії», наполягають одні адепти, чим, як бачите,  не можуть не  складати когорту тих, що ідейно наближені   до когорти тих, хто будують піраміди тепер чи сконструював за деякими даними близько 12000 років тому. Щоправда, такий погляд це, так би мовити, один із «сантиметрів» тієї   філістерської геометрії, що рвучко претендує на «метр».  Дехто аж докорінно радикальний, зараховує до касти філістерів класиків Демокрита, Евкліда, Евдокса Книдського. Нефілістерська, непобутова геометрія стверджує, що фактор піраміди таки спроможний змінити і час, і простір, геть усі глобальні процеси, за умови перебування всередині піраміди, що іманентно потребує поступу, позаяк це підйом, сходження, і недарма зіккурати в Месопотамії та споруди Майя ступінчасті; що людині вготовано здійнятися справді високо, височенною Пірамідою, і там, побіля верхів'я,  не існує таємного, незборимого Дна, хоч існує вічна Таємниця і Сила; що, а втім,  не кожен здатний пройти путь нагору, через те що  існує двійник Піраміди, і він теж могутній, щоправда не співвідносний з оригіналом, і  Піраміда –двійник – спрямована синусом донизу, перевернута конструкція, і вабить-обіцяє незрівнянно вигіднішу мандрівку низом-вгору.

 

Всесвіт – біпіраміда, що не стикається своїми полярними основами, залишаючи нам простір та головне – час, в міжпірамідді, лабіринти вибору, і третьої дороги не існує, попри те, що існує трійний сектор Кола. Марно силкуватися стикнути, зліпити основи чи проникнути в зону один одного – Ідеальному Шлюбу все одно не бути,  ілюзорна примарність, що апелює до Вселенської Гармонії, Лівого та Правого Всевидячих Очей – монізм Буття не подолати дуалізмом, ніяк – є тільки істинне Золоте Січення Піраміди, і воно не ділиться, а множиться, і десь воно між сім та вісім насправді, між сим та всім, йому противага – максимум що, блякла Позолота, а той взагалі Фальшивка.  Немає єдності між Світлом та Темінню, коли Полуда-Майя спадає, гасне.                                                                                                                      

 

Біпіраміда Універсуму, Всесвіту це Ромб за своєю суттю. Символічно ромб виражає вмістилище і Прадавню Єву, він (ромб) чекає різнорідного наповнення, від основи до вершечку. Там на нас чекають могутні Пірамідіони, різнорідні, і щасливо мудрі ті, хто за все возвеличує і встиг щиросердо возвеличити у Міжпірамідді Сутого АРХІТЕКТОРА.  І вже Дно Океану відтак не лякає і не загрожує погибеллю. АБСОЛЮТНО.


13.05.2011 Яв Назар 999 1
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

516
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

678
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

952
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1465
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1744
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3119

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

422

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6871

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6455

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9082
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2810
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3658
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6050
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1505
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

1999
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1617
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1674
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

892
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2384
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2664
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4192
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3771 1