У Коломийсько-Чернівецькій єпархії вшанували 120-літній ювілей Патріарха Йосифа Сліпого

 

Молитвою, роздумами над жертвенним життям, духовною та патріотичною піснею і музикою, поезією вшанували 120-річчя народження Патріарха Йосифа Сліпого у Коломиї.

 

Святочну академію провели у Народному домі міста за участю духовенства, інтелігенції, представників міської і районної влади та всіх, хто прийшов вшанувати ювілейну річницю Ісповідника віри.

 

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколай (Сімкайло) молитовно розпочав пам’ятний літературно-музичний вечір та ознайомив присутніх із Пастирським посланням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви з нагоди ювілею Патріарха Йосифа Сліпого.

 

Відзначаючи 120-річчя народження Патріарха Йосифа, дякуймо Всемилостивому Богові за дар його особи та ісповідництва, які є великим скарбом не лише для нашої Церкви і українського народу, а й для всієї Вселенської Церкви. Гаряче заохочуймо вірних нашої Церкви молитися за прославу слуги Божого Йосифа (Сліпого), як рівно ж брати участь у святкових заходах, запланованих Церквою та органами державної влади на цей ювілейний рік”, - сказав Архієрей.

 

Єпарх зазначив особливе відношення слуги Божого Йосифа і владики Павла (Василика), першого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії, які спільно страждали за Церкву та український народ у Мордовських таборах.

 

Владика Павло допомагав Патріархові у в’язниці, а пізніше у 1992 році очолив процесію перезахоронення праху Ісповідника віри Йосифа із собору Св. Софії у Римі до крипти собору св. Юра у Львові. Єпископа Павла під час цієї пам’ятної процесії супроводжував ще тоді священик о. Миколай та о. Григорій Сімкайли.

 

З історичною доповіддю про Україну та її великого сина - Патріарха Йосифа виступив живий свідок його жертвенного життя о. Зеновій Карась. Священик порівняв постать Предстоятеля УГКЦ у підпіллі з старозавітними патріархами і пророками. “Таких освічених і глибоко духовних людей як Патріарх Йосиф я не зустрічав. У ньому все було прекрасне”, - розповідає священик.

 

Про служіння духовенства та особливість покликання священика у світлі праць і життя Патріарха розповів о. мітрат Василь Мельничук, протосинкел єпархії. “У священстві він бачив фундамент розвитку Церкви та народу”, - сказав священнослужитель.

 

Опісля хорові колективи Коломиї: хор “Просвіта” з церкви Св. Йосафата, хор собору Св. Архістратига Михаїла та хор катедрального собору Преображення Христового виконували духовні та патріотичні пісні.

 

ДОВІДКА:  Верхо́вний архієпи́скоп Йо́сип Сліпи́й (у світі Йо́сип Коберни́цький-Дичко́вський; *1892, — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архієпископ Львівський — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.

 

 

Читайте також:

В Івано-Франківську експонують особисті речі патріарха Йосипа Сліпого

Повернення Патріарха 


20.02.2012 2249 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

104
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

793 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806