Молитвою, роздумами над жертвенним життям, духовною та патріотичною піснею і музикою, поезією вшанували 120-річчя народження Патріарха Йосифа Сліпого у Коломиї.
Святочну академію провели у Народному домі міста за участю духовенства, інтелігенції, представників міської і районної влади та всіх, хто прийшов вшанувати ювілейну річницю Ісповідника віри.
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколай (Сімкайло) молитовно розпочав пам’ятний літературно-музичний вечір та ознайомив присутніх із Пастирським посланням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви з нагоди ювілею Патріарха Йосифа Сліпого.
“Відзначаючи 120-річчя народження Патріарха Йосифа, дякуймо Всемилостивому Богові за дар його особи та ісповідництва, які є великим скарбом не лише для нашої Церкви і українського народу, а й для всієї Вселенської Церкви. Гаряче заохочуймо вірних нашої Церкви молитися за прославу слуги Божого Йосифа (Сліпого), як рівно ж брати участь у святкових заходах, запланованих Церквою та органами державної влади на цей ювілейний рік”, - сказав Архієрей.
Єпарх зазначив особливе відношення слуги Божого Йосифа і владики Павла (Василика), першого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії, які спільно страждали за Церкву та український народ у Мордовських таборах.
Владика Павло допомагав Патріархові у в’язниці, а пізніше у 1992 році очолив процесію перезахоронення праху Ісповідника віри Йосифа із собору Св. Софії у Римі до крипти собору св. Юра у Львові. Єпископа Павла під час цієї пам’ятної процесії супроводжував ще тоді священик о. Миколай та о. Григорій Сімкайли.
З історичною доповіддю про Україну та її великого сина - Патріарха Йосифа виступив живий свідок його жертвенного життя о. Зеновій Карась. Священик порівняв постать Предстоятеля УГКЦ у підпіллі з старозавітними патріархами і пророками. “Таких освічених і глибоко духовних людей як Патріарх Йосиф я не зустрічав. У ньому все було прекрасне”, - розповідає священик.
Про служіння духовенства та особливість покликання священика у світлі праць і життя Патріарха розповів о. мітрат Василь Мельничук, протосинкел єпархії. “У священстві він бачив фундамент розвитку Церкви та народу”, - сказав священнослужитель.
Опісля хорові колективи Коломиї: хор “Просвіта” з церкви Св. Йосафата, хор собору Св. Архістратига Михаїла та хор катедрального собору Преображення Христового виконували духовні та патріотичні пісні.
ДОВІДКА: Верхо́вний архієпи́скоп Йо́сип Сліпи́й (у світі Йо́сип Коберни́цький-Дичко́вський; *1892, — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архієпископ Львівський — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Читайте також:
В Івано-Франківську експонують особисті речі патріарха Йосипа Сліпого