На Харківщині другу лінію фортифікаційних споруд мають завершити протягом двох місяців.
Як передає "Думка", на цей час Харківська область, за словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, на зведення фортифікаційних споруд уздовж усієї лінії фронту отримала майже 4 млрд грн із державного бюджету.
Сьогодні роботи тривають на всіх небезпечних напрямках на глибини в кільканадцять кілометрів від лінії фронту. Взводні та ротні опорні пункти зводять у Богодухівському, Харківському, Чугуївському, Куп'янському та Ізюмському районах, де особливими є Куп'янсько-Лиманський, Вовчанський і Золочівський напрямки.
Взводні опорні пункти складаються з невибухових загороджень – це протитанковий рів глибиною близько 2,5 метрів із бруствером, а також система загороджень з умовною назвою "зуби дракона" (це бетонні пірамідки у три ряди, що мають затримувати просування бронетехніки противника). Крім невибухових, передбачається встановлення і вибухових загороджень. Однак це буде робитися тільки в разі, якщо ВОП чи РОП почне використовуватися як основна передова лінія оборони.
Синєгубов наголосив, що по області кількість нових взводних опорних пунктів, що будуть збудовані протягом двох місяців, становитиме кілька сотень одиниць. Усі ВОПи будуть об’єднані у ротні та батальйонні системи оборони. Ці системи складаються з піхотних окопів глибиною мінімум 1,7 метрів, брустверів, вогневих позицій, перекритих окопів для піхоти, "щілин", залізобетонних бліндажів та інших підземних укриттів.
Будівництво другої лінії оборони проводять цивільні працівники більш як 30 підрядних будівельних компаній регіону. Для будівництва використовуються відповідні вологостійкі матеріали, ізоляційні матеріали, бетон, міцна деревина, що дозволяє використовувати фортифікаційні споруди протягом кількох років".
Начальник Харківської ОВА зазначив, що цивільні будівельники здійснюють роботи в таких самих небезпечних умовах, як і працівники Державної спеціальної служби транспорту. Саме тому для цивільних будівельників передбачаються підвищені коефіцієнти заробітної платні та належні в разі нещасних випадків виплати. Синєгубов звернув увагу, що в Харківській області на Лимано-Куп'янському напрямку ворог зі ствольної артилерії вже обстрілював будівельні групи.
На сьогодні, зазначили в ОВА, фінансування з бюджету дозволяє проводити розмінування та розпочати будівництво на всіх напрямках одночасно. ВОПи та РОПи будуються на замовлення та за проектами Міністерства оборони України. Укріплення витримують влучання будь-якої артилерії.
Реклама