
Сьогодні в театрі кіно «Люм’єр» за підтримки Кінокомісії Івано-Франківська (IF.Film Commission) відбувся допрем’єрний показ трагікомедії «Гірська жінка: на війні» виробництва України, Ісландії та Франції.
Фільм представили голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко Генеральний продюсер стрічки, представник компанії Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк, директор Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області Віктор Вінтоняк та очільниця відділу Кінокомісії Мар’яна Заклінська.
Як зазначалося, фільм «Гірська жінка: на війні» нагороджено призом від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.
Стрічка створена у копродукції Ісландії, Франції та України. Українським продюсером виступив Сергій Лавренюк, компанія Solar Media Entertainment. Проект фільму став одним із переможців 10 конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно.
У фільмі звучить українська музика – спеціально для стрічки були адаптовані тексти пісень, які в кадрі виконують учасниці хору Ірина Данилейко, Галина Гончаренко та Сусанна Карпенко. Фільм став другою художньою картиною ісландського режисера, актора та документаліста Бенедикта Ерлінґссона. Його дебютна робота – «Про коней і людей» – отримала понад 20 нагород по всьому світу, в тому числі премію за «найкращого нового режисера» на міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні.
Роль Хатли виконала відома ісландська актриса Халлдора Гейхадсдоттір («Металістка», «Про коней і людей», «Острів диявола»). Серед українських акторів – Олена Лавренюк, яка грає директора дитячого будинку та Маргарита Хільська – за сюжетом українська дівчинка Ніка, дочка Хатли.
Головна героїня, 50-річна Хатла, живе тихим життям – однак за образом самотньої диригентки хору ховається зухвала екоактивістка. Під псевдонімом «Горянка» жінка веде одиночну війну з місцевим алюмінієвим заводом. Вона ризикує всім, щоб захистити природу ісландських передгір'їв – але ситуація змінюється, коли в її житті з'являється дівчинка-сирота з України.
Світова прем'єра стрічки Бенедикта Ерлінґссона пройшла в рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, де фільм отримав три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d'Or, символічну нагороду від асоціації залізничників-кінематографістів.