Як повідомляла "Фіртка", з метою покращення роботи та ефективності зменшення заборгованості ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» ввело інновації щодо роботи з боржниками, а саме звернулось за послугами до київського колекторського агентства «Фактор».
Поштовхом до таких дій стали суми боргів населення, які станом на 01. 05. 2011р становлять близько 33 млн. грн.
За словами керівництва ТКЕ, індивідуальна робота з кожним боржником, що звичайно застосовується працівниками підприємства, як традиційний спосіб стягнення боргу, надзвичайно складна, оскільки потребує особливого підходу до кожного квартиронаймача що боргує за послуги.
"Звичайний фахівець зі стягнення не може персонально працювати з сотнями справ, а збільшення штату економічно не завжди доцільно. Тому керівництвом ДМП «ІФТКЕ» було прийнято рішення застосувати нові технології роботи з боржниками – залучити колекторські агентства, що застосовують професіональний підхід до стягнення заборгованості. Сьогодні ж головний обов'язок колектора - не просто стягнути борг, а запропонувати людині різні економічні шляхи вирішення проблеми, тобто стати для нього якимось фінансовим консультантом. Колектор повинен допомогти боржнику розібратися у схемі виплат, спланувати бюджет і схему погашення боргу, знайти варіанти здійснення регулярних виплат для погашення заборгованості", - коментують в ТКЕ.
"Принцип роботи колектора – максимально застосовуючи усі законні методи змусити боржника погасити заборгованість. Співробітники агентства відразу ж заносять усю наявну інформацію про боржника в спеціально розроблену колекторську програму, що дозволяє автоматизувати процес роботи з кожним боржником, а саме з ним паралельно починають працювати співробітники call-центра, здійснюючи дзвінки по всіх імовірних місцях його проживання, роботи, і співробітники, які забезпечують інформаційну базу для ефективної роботи зі стягнення, за допомогою проведення відповідних пошукових заходів і встановлення фінансового стану боржника та його поручителів. Якщо борг не погашається, то при повторних і наступних дзвінках роль колектора може змінитися. Тепер боржнику докладно і з прикладами розповідається про негативні наслідки неповернення боргу (цивільна, кримінальна відповідальність, тощо), - розповідають тепловики. - Якщо борг не погашається і надалі, то боржнику надсилають повідомлення та відвідують працівники агентства, які безпосередньо в помешканні оцінюють його платоспроможність. При категоричній відмові оплачувати борги усі матеріали справи боржника передаються у суд та Виконавчу службу для примусового виконання рішення по стягненню заборгованості та вилучення і реалізації наявного у боржника майна".
А що ж стосується конкретно «Івано-Франківськтеплокомуненерго», то підприємство передало агентству «Фактор» 257 справ місцевих боржників, на суму 2 522 360 грн.
Ця практика вже дає перші результати, тож у підсумку тепловики сподіваються позитивного результату та розуміння з боку споживачів.