У Чехії впродовж двох тижнів від Covid-19 померло більше людей, ніж за вісім місяців пандемії

У відділенні інтенсивної терапії в лікарні Томаєра в Празі медичні працівники відвідують пацієнтів з Covid-19, 14 жовтня 2020 року


У відділенні інтенсивної терапії в празькій лікарні у Буловце деяких пацієнтів під'єднують до апаратів штучної вентиляції легенів через трахеостомічні трубки, інших - кладуть обличчям вниз, щоб допомогти їм дихати.

Лікарі та медсестри працюють у захисних костюмах, які захищають з голови до ніг. Оскільки в Чехії зростає кількість випадків коронавірусу, країна не може дозволити собі, щоб медичні працівники були осторонь.

В цей час у Чехії реєструється більше нових випадків захворювання на Covid-19 на мільйон людей, ніж у будь-якій іншій великій країні світу. У п’ятницю за один день зареєстрували понад 11 100 нових випадків — новий рекорд. За перші 17 днів жовтня в Чехії від вірусу померло більше людей, ніж за попередні вісім місяців епідемії загалом.

Чеська лікарська палата та міністр охорони здоров'я закликали чеських лікарів, які проживають за кордоном, повернутися додому, щоб допомогти боротися з вірусом. Студентам-медикам та людям, які мають медичну освіту, також пропонується зголоситися, щоб допомагати. Більш як 1000 кваліфікованих медсестер, які залишили професію, запропонували повернутися, щоб допомогти.
Наразі в лікарні на Буловце вистачає ліжок для всіх. Але медики готуються до найгіршого.

"У нас є інші резервні ліжка, підготовлені в інших відділеннях на випадок, якщо кількість інфікованих перевищуватиме наші сучасні можливості", - сказала доктор Хана Рогачова, головний лікар клінічної лікарні.

Цими вихідними уряд розпочав створення тимчасової польової лікарні в Празі. Міністр охорони здоров'я Чехії доктор Роман Примула заявив CNN, що він очікує, що додаткові ліжка знадобляться в кінці цього місяця.

Це приголомшливо стрімкий розвиток подій. Менш як два місяці тому прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш похвалився, що його країна є однією з "найкращих у ситуації з коронавірусом".

Поки в Чехії переживають другу хвилю епідемії, перша, яка була весною, виглядає як незначний прорив у порівнянні з нинішнім станом. Колись Чехія була однією з найуспішніших країн Європи у боротьбі з розповсюдженням вірусу. Популістський центристський уряд Бабіша швидко приступив до закриття кордонів та здійснення загальнодержавного локдауну. Багато інших країн робили те саме, але чехи ввели обов'язкову вимогу носити маски на обличчі всім, хто поза домом.

Чеський вчений-аналітик Петр Людвіг був серед тих, хто наполягав на застосуванні масок ще в середині березня, за кілька місяців до того, як західні органи охорони здоров'я або навіть Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендували їх.

Людвіг летів з Нью-Йорка до Праги, і каже, що він був єдиною людиною під час перельоту із маскою на обличчі. Повернувшись додому, він переглянув наукові докази, що підтверджують доцільність маски, і зробив відео на YouTube, в якому пояснив, чому, на його переконання, маски є відповіддю на загрозу інфікування. Чеськомовне відео зібрало понад 600 000 переглядів у країні з лише 10 мільйонами. Англійську версію відео переглянули понад 5,7 мільйона разів.

Через кілька днів Бабіш оголосив мандат.

"Ми не переконали уряд, ми переконали громадськість [в соціальних мережах], а потім і уряд, тому що наш уряд трохи популістський. Отже, вони слідували думці громадськості", - сказав Людвіг CNN.

Томаш Вольний та його партнерка Барбора Душкова шиють маски для обличчя у своїй квартирі в Празі 17 березня 2020 року

На той час медичних масок не вистачало, що було однією з причин, чому ВООЗ не рекомендувала їх використовувати. Зіткнувшись з нестачею, тисячі чехів змахнули пил зі своїх швейних машин і стали частиною воєнних зусиль із виготовлення та розповсюдження масок. Одна група волонтерів створила інтерактивну карту потреб, в результаті якої понад 600 000 масок, які виготовили переважно волонтери, роздали по всій країні.

Прем'єр-міністр написав звернення у своєму твіттері 29 березня президенту США Дональду Трампу: "Спробуйте боротися з вірусом по-чеському. Надягання простої тканинної маски зменшує поширення вірусу на 80% ... Боже, благослови Америку!"

Більшість чехів дотримувалися правила носіння маски. Ця запобіжна міра не користувалася особливою популярністю у широких мас, але вона надзвичайно ефективно контролювала поширення вірусу. І це врятувало країну.

"Деякі люди з ВООЗ, наприклад, сказали нам, що це нонсенс. Багато інших країн говорили нам, що носити маски — це нісенітниця. Але чехам це вдалося", - сказав мікробіолог, доктор Омар Сері, який також є прихильником носіння масок.

Перша хвиля зараження у Чехії досягла піку наприкінці березня - 408 випадків за один день. У квітні найбільша кількість загиблих за один день була лише 18. Тридцятого червня Чеська Республіка не зафіксувала жодної нової смерті через Covid-19. Того ж дня у Празі відсвяткували закінчення пандемії, організувавши вуличну вечірку просто неба. Маски не були частиною дрес-коду. Відкрилися театри, повернулися обіди в приміщенні, людям дозволили виїжджати за кордон. Навіть прем'єр-міністр Бабіш поїхав на відпочинок до Греції.

Майже всіма способами країна відновила громадське життя, якого прагнули жителі всієї Європи. Проте це не тривало довго.

"Ми не бачили, щоб люди помирали, ми не бачили пацієнтів з коронавірусом у лікарнях - чехи вважали, що все минуло, і нам не потрібно носити маски", - сказав доктор Сері.

Люди обідають за спільним столом, який тягнеться через Карлів міст у Празі після послаблення обмежень щодо коронавірусу 30 червня 2020 року


"Під час першої хвилі [уряд] був переконаний, що люди хочуть масок, тому вони заохочували носити маски. Тепер вони впевнені, що люди не хочуть носити маски. Тому вони проти", - сказав він. "Після виборів вони знову почали запроваджувати дещо жорсткіші правила, але було вже пізно, тому що ми вже мали експоненціальне зростання".

Ці заходи змусили закрити школи, ресторани та паби. Маски потрібні в приміщеннях загального користування та в громадському транспорті, включаючи місця зупинки та станції, але той самий строгий карантин, який здавався таким дієвим навесні, не був відновлений.

"У Чехії насправді всі ненавидять носити маски. Це не Тайвань, це не Китай, де вони носять маску щодня", - сказав Сері.

Він заперечує, що це рішення було політичним. За його словами, тривають дискусії щодо потенційного розширення повноважень, що вимагатиме постійного носіння масок.

"Але оскільки це не тільки носіння маски, це питання інших контрзаходів, і особливо обмеження соціальних контактів, оскільки деякі люди все ще підтримують соціальні контакти, навіть у приватних умовах. Це причина, чому ситуація все ще не контролюється", - сказав він.

за матеріалами CNN


19.10.2020 1676
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1263
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2556
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2128
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2190
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6587 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2470 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

364

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1171

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1301

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1432
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

297
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

157
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

599
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

63
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26530
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

565
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10479 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

57
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

79
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

568
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

635