У Буковелі завершився черговий етап проектів, які реалізують завдяки діяльності Благодійного фонду Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ".
Впродовж осіннього сезону на гірськолижному курорті побували з одноденними екскурсіями понад дві з половиною тисячі прикарпатців.
І ще стільки ж людей оздоровилися на Буковелі завдяки різноманітним програмам фонду.
Це і учасники АТО та сім'ї загиблих воїнів, лікарі, вчителі та пенсіонери, діти, яким пощастисло стати артеківцями, а також дорослі й малі з особливими потребами з усієї області.
Олександр Шевченко народний депутат України: "Хочу сказати, що як тільки блисне тепле сонце, уже з квітня будуть знову соціальні проекти, "Артек-Буковель" буде продовжено. В зимовий період у нас діє унікальний соціальний проект. Цей проект діє кілька років поспіль - це "першачки", діти, які пішли цього року в перший клас поїдуть у Буковель і будуть навчатися кататись на лижах, я вважаю, що з дитинства треба долучати дітей до здорового способу життя".
Серед тих, хто зустрів у Буковелі казкову зиму - учасники оздоровчо-реабілітаційного семінару-тренінгу "Сильні духом - сильні тілом".
Упродовж тижня на курорті, пристосованому до особливих потреб людей на візках, ділилися та переймали досвід 4 десятки людей із інвалідністю з усього Прикарпаття.
Христина Сирова директор БФ "Хребет", організатор семінару: "Ми зібрали тут 20 візочників і 20 супроводжуючих і деякі люди після травми потрапили сюди вперше, на такий семінар. Всі були просто вражені, що таке може бути, і Буковель усе це нам надав безкоштовно Олександр Шевченко в тому числі посприяв, думаю піде хороший позитивний відгук по всій Україні і в наступні роки збиратимемось не лише з усієї області, а можливо і з цілої України. Насправді людині з обмеженими можливостями важко потрапити на такий курорт. але класно що ми можемо це зробити завдяки благодійності".
До семінару залучили лікарів-реабілітологів і фармацевтів. А ще його учасники спробували чимало нового.
Микола Макар очільник ГО "Слід", представник Національної асамблеї інвалідів в області: "Ну просто неймовірно коли хлопці перший раз танцювали на візках - у нас була дискотека, чи коли сідали перший раз за кермо там нам запропонувала дівчина свій смартик, щоб покататися - їхні враження, це вартує того, щоб продовжувати це робити далі 1:37 - 4:13 так зараз напередодні міжнародного дня інваліда , що припадає на 3 грудня, влада як завжди загострює увагу на цих людях і так далі, дуже добре що Буковель. що Олександр Шевченко, не дивлячись ні на що продовжують свої соціальні програми".
Окрім прикарпатців учасником семінару став і представник Київщини - заслужений художник України Юрій Пацан. У Буковель він привіз і залишив на згадку написаний ним зимовий пейзаж.
А з собою забрав світлини й етюди зі свіжим карпатським снігом. Їх обіцяє втілити в майбутніх полотнах, а персональну виставку презентувати тут.
Юрій Пацан заслужений художник України: "Здивувався тому що приїхав і побачив тут - не знаю як у Європі, но я тепер догадався яка Європа і що мене вразило що воно тут на франківщині вперше зародилося що тут була зустріч лікаря з пацієнтом який на візку цього не бачив у Києві, дякую організаторам що вони зробили і провели".
Уже не вперше тут і щоразу чекають із нетерпінням візитів на Буковель чимало дітей із обмеженими можливостями. Для своїх постійних відвідувачів на Буковелі щороку чекають сюрпризи.
Микола Шевчук керівник соціально-реабілітаційного табору для дітей із обмеженими можливостями: "Наш табір працює вже 4 рік 4 сезон, працюємо по 8 заїздів. це 2 місяці ми вже тут - потижневі заїзди. більше як 400 дітей із нашої області сюди приїхали різні процедури ми збільшуємо, в цьому році навіть у боулінг дозволили дітям грати, це було неперевершенол, їхні почуття. ну такого ще ніхто не бачив".
Соціальні проекти Благодійного фонду Олександра Шевченка "Новий Івано-Франківськ" діють перманентно. Зважаючи на позитивний результат, надалі їх не лише продовжуватимуть.
Як стверджує народний депутат, обсяги певних програм нарощуватимуть, а також розширюватимуть їхню географію.