Учень Івано-Франківського ліцею № 4, якого цькували однокласники, зараз не відвідує навчальний заклад. Після інциденту з хлопчиком працювали психологи.
Про це у коментарі Суспільному розповіла керівниця ювенальної превенції поліції області Алла Бойчук, передає Фіртка.
"Визначено, що дитина справді зазнавала булінгу, некомфортно себе почувала в закладі, хоча любить навчатися. Хлопчик — комунікабельний, обдарований, він грамотно відповідає на запитання, вивчає англійську мову, грає на скрипці. Я думаю, основна причина цькування — заздрість інших дітей до його обдарованості", — каже Алла Бойчук.
З її слів, у ліцеї повідомили, що хлопчик пропустив 56 навчальних днів.
"Є медичні документи, заяви матері, що дитина з тих чи інших причин не відвідувала заклад. Хлопчик навчався дистанційно. Як він вчитиметься далі, визначатиме мама. Але я думаю, що дитині потрібно відвідувати очне навчання для того, щоб не було такої безвідповідальності й діти не сприймали, що їхні дії сприяли тому, що хлопчик не відвідує школу", — говорить Алла Бойчук.
Поліцейські склали протокол про адмінпорушення на директорку ліцею № 4 та два — на батьків дітей, які, ймовірно, систематично цькували хлопчика. Також оформили матеріали про невиконання обов’язків щодо виховання на трьох батьків дітей, стосовно яких зафіксували один факт цькування.
"Матеріали сформовані та скеровані до суду. Перевірка триває. З 32 дітей, які є в класі, ще не всі опитані. Є різні моменти: батьки відмовляються від опитування дітей, інші — не мають можливості з'явитися на запрошення поліцейських. Але ми це допрацюємо. Дітей, яких хлопчик вказав, опитали й щодо батьків вжили заходів", — розповідає Алла Бойчук.
Також поліціянти отримали заяви від батьків учнів ліцею № 4 на Любов Бурак, яка на своїй Facebook-сторінці розповіла про цькування хлопчика, а також — на маму цього учня. Наразі, каже Алла Бойчук, поліція проводить перевірку щодо цих заяв.
"На сьогодні є шість заяв. П'ять стосуються Любові Бурак, що вона в соцмережах розповсюдила персональні дані їхніх дітей, де є зазначені мобільні телефони. Дітям з різних номерів надходили погрози. І є одна заява, зареєстрована щодо матері цього хлопчика, що вона погрожувала однокласниці сина розправою та ображала її нецензурними словами.
Наразі мама потерпілого хлопчика не надала нам пояснення щодо цього факту. Вона повідомила про те, що звернеться до поліції у зручний час разом зі своїм адвокатом", — розповідає Алла Бойчук.
Нагадаємо, наприкінці лютого 2024 року до поліцейських звернулась мешканка Івано-Франківська, з проханням захистити сина від жорстокого поводження та психологічного насильства, які вчиняли над ним інші учні.
Поліціянти склали адміністративний протокол на директорку ліцею за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП. Йдеться про неповідомлення керівником закладу освіти уповноважених підрозділів органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу, який мав місце в ліцеї.
Перевірка у навчальному закладі триває.
Крім того, на ситуацію у ліцеї №4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Посадовець наголосив, що замовчування булінгу є неприпустимим.
"Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв в Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити.
Якщо не вдається владнати ситуацію на рівні школи, звертайтеся до місцевих органів управління освіти, освітнього омбудсмена та поліції. Діти очікують на підтримку дорослих, хоча не завжди вірять, що зможуть її отримати.
Тому дуже важливо чути і слухати їх весь час. Підтримувати і вірити в них більше, ніж в самих себе".