Діяльність волонтерів певною мірою, особливо, коли потрібно скоординували, залежить від органів місцевого самоврядування.
Однак, коли за бюджетні кошти для війська неможливо зробити ту чи іншу покупку – волонтери це перекривають.
Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів Павло Андрусяк, голова Дубовецької громади, передає Фіртка.
"Коли потрібно зібрати кошти - у рух іде все: і звернення до підприємств, і наша культура, тобто благодійні концерти. Нещодавно була така ж розколяда. Щоразу коли ми організовуємо подібні заходи - звертаємося до людей і просимо, щоб допомогли воїнам чи військовим частинам.
Це також велика робота, яка об'єднує людей", - каже Павло Андрусяк.
читайте також: "Найбільша проблема при передачі допомоги військовим - бюрократія," - очільник Дубовецької громади
Також працівники Дубовецької громади щомісяця перераховують суму одноденного заробітку на ЗСУ.
До слова, у Дубовецькій громаді на сьогодні проживають понад сім тисяч осіб, з яких приблизно 270 воюють.
"Їхні сім'ї живуть у нас. Зрозуміло, що суспільство перш за все спрямовує свою увагу на підтримку ЗСУ. А коли ми говоримо про те, в який спосіб органи місцевого самоврядування повинні підтримувати військових - виникає маса дискусій.
Як правило, використовують такий механізм: перерахунок одноденного заробітку на підтримку ЗСУ. Дубовецька громада була однією з перших. Ми від березня 2022 року перераховуємо суму одноденного заробітку на ЗСУ.
Тоді, напочатку, ми звернулися до усіх наших працівників, зокрема освітян, медиків, соціальних працівників і так далі. Сказали: "Друзі, ви сьогодні отримуєте зарплату тут тому, що хтось воює там". До честі наших людей ніхто не відмовився", - розповідає Павло Андрусяк.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів
Реабілітація та лікування: скільки військовослужбовців отримали меддопомогу на Прикарпатті