У час повномасштабної війни органи місцевого самоврядування зіткнулися зі складними викликами, адже вони найближчі до людей та працюють для громадськості у непростий час.
Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів Павло Андрусяк, голова Дубовецької громади, передає Фіртка.
До слова, у Дубовецькій громаді на сьогодні проживають понад сім тисяч осіб, з яких приблизно 270 воюють. Відтак, органи місцевого самоврядування стараються перш за все спрямовувати необхідну допомогу тим воїнам, хто родом з їхньої громади.
"Одна з найбільших проблем - законодавство вимагає, щоб військова частина офіційно звернулася до нас по допомогу, і потім, що найскладніше, офіційно прийняла те, що ми купили. І не важливо, чи це прилад нічного бачення, дрон, мотор, запчастини до авто, генератор, що завгодно, але військова частина повинна офіційно це прийняти на баланс, тому що це бюджетні кошти. І це найскладніше.
Чому так? Бо чимало військових частин на передовій. Їм потрібно ще в якийсь спосіб перш за все передати документи, бо цього вимагає законодавство. Якщо немає документів - це кримінальне порушення. Повинні бути доручення, печатки на накладних, акти виконаних робіт.
Найстрашніше, що про все це ми говоримо в час війни. Коли я кажу військовим, що мені потрібна печатка, листи і так далі, то можна собі тільки уявити, що вони в цей момент думають про нас. Але іншого виходу немає.
Це найбільша проблема сьогодні. Місцеві бюджети мають гроші і великий ресурс, але, щоб закупити підтримку армії і передати, треба пройти неймовірну бюрократичну процедуру. І це придумали не органи місцевого самоврядування.
Про все це ми маємо дискусії дуже часто, в тому числі й з представниками державних органів та військкоматів. Ми просимо, щоб зняли ці обмеження і дозволили військовим частинам приймати будь-яку допомогу, яку їм надають безплатно. І ми зможемо дати набагато більше.
Це жахливо, коли на кону стоїть доля держави і життя наших людей, а ти дзвониш і дайте мені акт прийому-передачі, бо я вам відправляв генератор. А люди на передовій трубки не беруть. Може, того генератора вже й у спомині нема, а я дзвоню, бо треба. Просто немає слів. Тому я вважаю, це є одна з найбільших проблем", - наголосив голова Дубовецької громади.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів
Реабілітація та лікування: скільки військовослужбовців отримали меддопомогу на Прикарпатті