
Прикарпатець купив на ринку рідкісний карпатський гриб.
Як розповідає надвірнянець Олександр Косюк, на ринку йому вдалося придбати карпатський козар, який ще називають царським трюфелем, пише Фіртка.
“Сьогодні на ринку купив карпатський козар. Жіночка з Бистриці здивовано каже, що всі гриби розкупили окрім нього і говорили, що це отруйний гриб)) не буду хвалити, бо запах і смак на любителя. Для мене це делікатес і білі гриби на другому плані.. Сушу, тру в порошок і додаю до грибної юшки, підливи, супів тощо… готується як і інші гриби на ваш вибір. Всім смачного! Може комусь пригодиться)”, – розповів чоловік.
Нагадаємо, Фіртка.if.ua склала карту місць, куди слід вирушити на Прикарпатті по гриби.
Довідка Фіртки:
Жителі Карпат використовують ще й інші назви цього гриба: на Рахівщині його називають хвойний пістрик, тант або гуцульський гриб. На Сколівщині, в районі сіл Тернавка — Волосянка, де він росте, його з прадавніх часів називають корбан, на честь місцевого жителя, який першим застосував його у вжиток. І так як прізвище місцевого жителя була Корбан, то й гриб теж усі почали називати гриб корбаном. В Путильському районі цей гриб відомий як гордуман або гордубан.
В місцевих жителів Карпат за смаковими якостями він на першому місці. Його використовують у приготуванні других страв з м'яса та риби. Має яскраво виражений і дуже специфічний приправний запах та смак. Місцеві мольфари використовують його для лікувальних цілей. На карпатських весіллях з цього гриба готують традиційну українську страву — голубці. Дуже смачними є котлети, в яких 1/4 маси м'яса замінено масою перемелених на фарш корбанів. Дуже добре зберігається в морозильній камері.
Зрілий гриб формою нагадує груздь з жовтувато-бурою шапинкою, прямою ніжкою діаметром 3 — 4 см і висотою до 20 см. У молодому віці гриб має конусоподібну форму і часто формою подібний до справжнього царського трюфеля. Також гриб подібний на гриби мацутаке. Росте на високогір'ях Карпат, на висоті від 400 до 1000 м. Полюбляє смерекові затінені ліси, але не раз його можна знайти і на узліссях, особливо в дощове літо.
Читайте також:
Якщо у ліс, то тричі на тиждень: як це – бути професійним грибником на Прикарпатті
"Відьмацькі лисички". Прикарпатський письменник похизувався екзотичними грибами (фото)
“Пальці диявола”: на Прикарпатті ростуть унікальні гриби (фото)
Майже 100 кілограмів за раз: на Прикарпатті продовжують збирати неймовірні урожаї грибів (фото)
У лісі на Франківщині депутат знайшов дорогоцінний гриб (фото)
Більше ніж картоплі: на Прикарпатті продовжують збирати неймовірні урожаї грибів (фоторепортаж)
Двоє прикарпатських грибників насушили вже тонну грибів (фото)
Прикарпатці хизуються неймовірним урожаєм грибів (фото)
Прикарпатець знайшов в Карпатах "грибовий рай" (фото)
На Прикарпатті продовжують знаходити гриби-рекордсмени (фото)
Прикарпатець похизувався у мережі неймовірним "грибом-близнюком" (фото)
Схоже це свинуха товста, піддубник. Зараз вважають отруйним грибом. Накопичується токсин в печінці.