«Тоді ліквідували ворожого полковника», — воїн, який лікується в Івано-Франківську, про найскладніший бій

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році.

Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Який бій був найскладнішим, воїн розповів інтерв'ю журналістці Фіртки.

"Найскладнішим був перший бій — тоді було випущено 26 мін. Це було через тиждень після того, як я потрапив на фронт.

Приїхав до хлопців після 11 днів навчання. Мені за два-три дні розповіли що таке міномет, бо коли я сказав на навчанні, що йду в мінометку, мені відповіли, що там такого не вчать, "ось тобі автомат розбирай-збирай".

Мені розказали і я поїхав як номер обслуги, але навідник. Теж доволі складно, коли ти приходиш на певну посаду, а тебе одразу підвищують, бо ти швидко схопив усю інформацію.

Відправили в перший бій. Дочекався витягу з наказу, зарахування в частину і дозвіл на проведення бойових дій. І все, ми поїхали.

У першому бою ліквідували якогось полковника Азамата, який привів те все кодло — там стояли кадирівці.

Нас кадирівці назвали "шайтан-трубою". Чому "шайтан-трубою"? Бо, коли я наводив міномет, то думав, що попаде в бліндаж, і дійсно — чітко в бліндаж.

Це називають військовою вдачею. За 26 мін ми багато їх посікли", — поділився військовий.


Також, Станіслав Дейна розповів, як отримав поранення. 

"Це було 14 жовтня. Десь о восьмій годині ранку загинув мій брат, за кілометр від мене. Він теж був командир міномета. Царство йому небесне.

Я це почув по рації — мій морально-психологічний стан був дуже поганий, скажімо так. Десь годину я просидів і нічого не чув і не бачив перед собою.

І з усвідомленням втрати думав: щось не те це все, не може бути, якусь інформацію мені погано дали через рацію.

Але потім зрозумів, що це так — і треба відбивати штурми далі. А це був час, коли на день було по дев'ять, по десять штурмів.

На нашій ділянці фронту в п'ять кілометрів — це дуже багато. Вони [росіяни — ред.] за одну позицію клали батальйон своїх солдатів. Наших хлопців теж дуже багато загинуло в цей день".

Потім почалися штурми, які успішно відбивали, ділиться військовослужбовець.

"За нашою позицією відкрили полювання FVP-дронами і я чотири збив: один гранатою, а три — з автомата. П'ятий я не зміг збити, бо перезаряджався, кидав міну, доповідав по рації. Спіткнувся і впав. І саме це мене врятувало — дрон влетів у ноги, а не в тіло.

Після цього я трохи покричав. Згодом зрозумів, що потрібно себе врятувати, бо я ж вижив. Давав вказівки своїм підлеглим.

Видихнув і прийняв те, що я поранений і мені треба жити, треба додому, щоб побачити дружину, інакше — вона мене "вб'є" [посміхається — ред.]. Це врятувало мені життя.

До цього якось мав розмову з хлопцем, котрий був водієм ЕВАКа. За два дні до поранення я прийшов до нього і спитав, що там по машині, бо скоро їхати, а штурм за штурмом іде.

Він тоді сказав, що з двигуном проблеми. Це мій знайомий, він теж з Підгородного, працювали на заводі в одній бригаді.

Приїжджає цей ЕВАК, я запитую, хто за кермом. Мій знайомий відповідає: "Братик, це я". Думаю: "О, значить нормально поїдемо". Бо в мене, кажу, тікає годинник, кров витікає.

За 45 хвилин після поранення я вже був на стабілізаційному пункті. Звісно, можливо, хотів не бути при свідомості в той момент, щоб не відчувати того дикого болю, але, мабуть, на краще так, бо я це пам'ятаю тепер".

Більше читайте у матеріалі: Отримав поранення в день загибелі брата: історія воїна Станіслава Дейни, який лікується в Івано-Франківську.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну  

«Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовий Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2526 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2965
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716