The Financial Times (Велика Британія): Місцеві вибори в Україні зміцнили позиції Януковича

36% українців підтримали на виборах президентську партію. Утім, як свідчать екзит-поли, де-не-де у Партії регіонів забрала голоси опозиційна сила Юлії Тимошенко, а в тої – радикальна «Свобода». Висновки спостерігачів іще не оприлюднені, а попередні оцінки щодо чесності чи фальсифікованості виборів змішані – пише Роман Олеарчик у британській The Financial Times.

Партія президента України Віктора Януковича впевнено лідирувала на надзвичайно конкурентних виборах місцевих рад та сільських, селищних і міських голів, проведених у неділю. Це демонструють екзит-поли.

Попередні результати від шанованої соціологічної компанії GfK дають президентській Партії регіонів 36% голосів по країні. Партія заклятої суперниці пана Януковича, Юлії Тимошенко, «Батьківщина» зібрала 13%.

Результати свідчать про надійний тил для пана Януковича, якого опозиційні групи звинувачують у затиканні рота засобам масової інформації та організації виборчих фальсифікацій. Соратники президента заявили про перемогу й швиденько оголосили вибори «демократичними», поспішаючи легітимізувати результати.

Але партія пані Тимошенко не була представлена на виборах у кількох ключових областях і пообіцяла оскаржити результати на підставі численних порушень виборчої процедури. Партія каже, що була змушена бойкотувати вибори в деяких регіонах країни, після того як суперечливі судові постанови по суті поставили опонентів замість її місцевих партійних осередків

Згідно з екзит-полами, соратники пані Тимошенко перемогли на виборах мерів у двох східноукраїнських містах, у серці традиційного електорального тіла пана Януковича. Зате праворадикальна партія «Свобода» активно переманила виборців пані Тимошенко на заході.

У понеділок очікують оприлюднення попередніх висновків 2500 спостерігачів за виборами, включно із 500 іноземними. Пані Тимошенко та інші лідери опозиції заявили про поширені порушення на понад 15 тисячах окремих виборчих перегонах по країні. Підтвердження цьому, однак, не було відразу надано, а підрахунок голосів може тривати ще кілька днів.

Це перші вибори за президентства пана Януковича, який з невеликим відривом переміг Тимошенко на президентських виборах у лютому. Перебіг місцевих виборів уважно відстежують, щоб зрозуміти, наскільки відданий він демократичним здобуткам Помаранчевої революції 2004 року.

Небагато неурядових організацій-спостерігачів очікують повторення фальсифікацій, які мали місце 2004 року. Але опозиційні політики й демократичні активісти наполягають, що передвиборчий процес уже був несправедливим: упереджені мас-медіа та інші фактори посприяли тому, щоб остаточні результати були на користь союзників пана Януковича.

Пан Янукович обіцяв розвивати демократію та покращувати відносини з Росією, утримуючи водночас Київ на шляху європейської інтеграції. Проте його звинувачують у монополізації влади шляхом зміни української Конституції, репресій проти опозиціонерів, пригніченні демократії та свободи преси.

Янукович заперечує ці звинувачення, хвалячись, що встановив «стабільність», якої потребує хвороблива українська економіка. Критики кажуть, що він намагається копіювати успіхи Путіна у створенні «керованої демократії».

У минулі тижні США та ЄС закликали Януковича гарантувати справедливе голосування та свободу преси. Їхня критика, однак, залишається порівняно м’якою через побоювання, що жорсткіший підхід може підштовхнути Янукович ближче до Москви.

Опозиційні групи заявляли, що протестуватимуть, та закликають міжнародну спільноту засудити вибори.

«Загроза авторитаризму в Україні реальна, тому європейські та американські політики повинні ретельно вивчити, чи були справедливими вибори 31 жовтня», – каже Тимошенко.

 

Роман Олеарчик, The Financial Times (Велика Британія)  

 

ІноЗМІ


01.11.2010 2209 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

983 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

836
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1656
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2282
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4265 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3263

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

248

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

484

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

430

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

891
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8008
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

668
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

706
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1124
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

708
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6294
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1782
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

221
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

262
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1599
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

796 1