Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО)

Цьогоріч у складі підрозділів територіальної оборони на Прикарпаття суттєво зросла кількість резервістів.

Про це Фіртці розповів заступник війкового комісара Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник сектору мобілізаційної та оборонної роботи полковник Роман Боднар.

Зі слів військового, в даний час резервісти становлять понад 50% особового складу організаційного ядра бригади та батальйонів територіальної оборони.

«Протягом цього року у нас значно зросла кількість резервістів. Тобто, якщо раніше ми розраховували, основний брався упор на військовозобов’язаних, яких мали призивати, то зараз у нас, скажімо так, організаційне ядро, тобто люди, які будуть формувати підрозділи територіальної оборони – це в основному вже переважно є резервісти, які уклали контракт на проходження військової служби в резерві у військових частинах територіальної оборони, тобто в управлінні бригади і, відповідно, у батальйонах територіальної оборони. Уже понад 50% організаційного ядра – це є резервісти», - зазначив заступник військового комісара.

Зі слів Романа Боднара, статус резервіста (мова йде про осіб, які уклали контракт із Збройними Силами України на проходження військової служби у резерві) дає чимало переваг. Адже таким людям командування може видати військову форму. Крім того, вони мають можливість отримати за підсумками проходження військових зборів протягом року більшу суму матеріальної винагороди.

«І таким чином стимулюється перехід загальнодержавний – відхід потихеньку від принципу комплектування військ і підготовки ресурсів за рахунок проходження строкової служби до, як раз, переходу до комплектування за рахунок резервістів», - розповів офіцер.

Як розповів Фіртці підполковник Юрій Мухін, заступник військового комісара з морально психологічного забезпечення Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю, на сьогоднішній день у підрозділах територіальної оборони Прикарпаття, а це – 102 бригада територіальної оборони та окремі батальйони територіальної оборони, налічується понад 220 резервістів.

При цьому Івано-Франківський ОТЦК та СП вбачає одним з головних своїх завдань збільшення числа резервістів, що дозволить суттєво покращити оперативність комплектування підрозділів тероборони в разі оголошення режиму воєнного стану або мобілізації.  

«Я вам скажу так, - зазначив підполковник Мухін, - зараз найголовніше для нас – це провести роз’яснювальну роботу для того, щоби кожен громадянин, який здатний виконувати обов’язки військової служби, в тому числі у підрозділі територіальної оборони, щоб він не тільки залучався до зборів, а щоби він підписував контракт на проходження служби в резерві. І в нас на даний час є більше 220 чоловік є дійсно ті, хто вже підписав контракт, і вони чітко знають, що в разі оголошення в Івано-Франківську відповідного правового режиму, якщо проводиться загальна мобілізація, часткова мобілізація, їхнє місце – у підрозділі територіальної оборони».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська

На Івано-Франківщині стартує осінній призов

Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко

Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів


02.10.2021 Сергій Білий 2866
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3534
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12005 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2358
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2225
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3198
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5221

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

993

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1469

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1995

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1705
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

261
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2085
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

277
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9184
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1018
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1092
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20889
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

255
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

738
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1241 7
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1105 1