Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО)

Цьогоріч у складі підрозділів територіальної оборони на Прикарпаття суттєво зросла кількість резервістів.

Про це Фіртці розповів заступник війкового комісара Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник сектору мобілізаційної та оборонної роботи полковник Роман Боднар.

Зі слів військового, в даний час резервісти становлять понад 50% особового складу організаційного ядра бригади та батальйонів територіальної оборони.

«Протягом цього року у нас значно зросла кількість резервістів. Тобто, якщо раніше ми розраховували, основний брався упор на військовозобов’язаних, яких мали призивати, то зараз у нас, скажімо так, організаційне ядро, тобто люди, які будуть формувати підрозділи територіальної оборони – це в основному вже переважно є резервісти, які уклали контракт на проходження військової служби в резерві у військових частинах територіальної оборони, тобто в управлінні бригади і, відповідно, у батальйонах територіальної оборони. Уже понад 50% організаційного ядра – це є резервісти», - зазначив заступник військового комісара.

Зі слів Романа Боднара, статус резервіста (мова йде про осіб, які уклали контракт із Збройними Силами України на проходження військової служби у резерві) дає чимало переваг. Адже таким людям командування може видати військову форму. Крім того, вони мають можливість отримати за підсумками проходження військових зборів протягом року більшу суму матеріальної винагороди.

«І таким чином стимулюється перехід загальнодержавний – відхід потихеньку від принципу комплектування військ і підготовки ресурсів за рахунок проходження строкової служби до, як раз, переходу до комплектування за рахунок резервістів», - розповів офіцер.

Як розповів Фіртці підполковник Юрій Мухін, заступник військового комісара з морально психологічного забезпечення Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю, на сьогоднішній день у підрозділах територіальної оборони Прикарпаття, а це – 102 бригада територіальної оборони та окремі батальйони територіальної оборони, налічується понад 220 резервістів.

При цьому Івано-Франківський ОТЦК та СП вбачає одним з головних своїх завдань збільшення числа резервістів, що дозволить суттєво покращити оперативність комплектування підрозділів тероборони в разі оголошення режиму воєнного стану або мобілізації.  

«Я вам скажу так, - зазначив підполковник Мухін, - зараз найголовніше для нас – це провести роз’яснювальну роботу для того, щоби кожен громадянин, який здатний виконувати обов’язки військової служби, в тому числі у підрозділі територіальної оборони, щоб він не тільки залучався до зборів, а щоби він підписував контракт на проходження служби в резерві. І в нас на даний час є більше 220 чоловік є дійсно ті, хто вже підписав контракт, і вони чітко знають, що в разі оголошення в Івано-Франківську відповідного правового режиму, якщо проводиться загальна мобілізація, часткова мобілізація, їхнє місце – у підрозділі територіальної оборони».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська

На Івано-Франківщині стартує осінній призов

Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко

Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів


02.10.2021 Сергій Білий 2444
Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

694
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

5692 6
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2061
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2080
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2362
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

2951

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

214

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

480

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

656

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

384
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

248
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

344
08.09.2023

Не всі здогадуються, що зберігають деякі продукти неправильно. Виявляється, є такі, які ми рідко ставимо до холодильника – і даремно. Адже охолодженими вони зберігатимуться довше.  

520
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

207
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

370
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

527
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

408
20.09.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8171
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

118
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

810
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

426 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

496