Світове академічне співтовариство висловило підтримку Євромайдану і запропонувало створити "план Маршалла" по-українськи

 

Під заявою підписалися понад 80 представників світової інтелектуальної еліти з найвідоміших університетів усього світу. Вчені пропонують створити для України аналог європейського "плану Маршалла", щоб перетворити країну на повністю демократичну і покласти кінець корумпованому і жорстокому режиму і геополітичній уразливості.

Представники світового академічного співтовариства підписали звернення з підтримкою українців, які обстоюють свої права на Майдані.

Текст звернення "Підтримайте українців, і вони можуть допомогти нам побудувати більш справедливу Європу" опублікований на сайті авторитетного британського видання The Gurdian увечері в п'ятницю, 3 січня.

Під листом підписалися понад 80 представники світової інтелектуальної еліти - вчені, викладачі різних предметів, професори найбільш шанованих університетів з усіх країн світу.

Так, академічне співтовариство обурене, що насиление з боку влади спрямована на молодь і журналістів, і звертає увагу, що така поведінка уряду "є руйнівним як для самої влади, так і для майбутнього країни, яку вона представляє".

Підписанти закликали уряди своїх країн і міжнародні організації "розрізняти український уряд і українське суспільство". При цьому до першого слід ставитися з максимальною критикою", а безпосередньо українців максимально підтримати українців у їх зусиллях, "щоб покласти край корумпованому і жорстокого режиму і геополітичної уразливості" України.

Вчені закликають свої уряди до "розробки нової політики щодо України" і створення плану, подібного європейського плану Маршалла, який забезпечив би її перетворення в повністю демократичну країну і суспільство з гарантованим захистом цивільних прав.

 

 

Переклад листа:

"У ці дні світ уважно стежить за Україною. Деякі з останніх подій, насамперед періодичні спроби уряду застосувати насильство щодо мирних демонстрантів, викликають серйозну тривогу.

Нас, представників міжнародного академічного співтовариства, особливо турбує той факт, що насильство та переслідування нерідко спрямовані на молодь, дуже часто на журналістів, студентів і молодих викладачів.

Така поведінка українського уряду є руйнівним як для самої влади, так і для майбутнього країни, яку вона представляє.

На відміну від уряду, українське суспільство показало чудову громадянську зрілість. Його рішучість тримати свій протест у сфері законності і його незмінний відмова від насильства є зразком для захисту цивільних прав.

Сьогодні український Майдан представляє Європу в кращому вигляді - в такому, який багато мислителів минулого і сьогодення визначали фундаментальними європейськими цінностями.

Ми закликаємо наші уряди і міжнародні організації підтримати українців у їх зусиллях, щоб покласти кінець корумпованому і жорстокого режиму і геополітичної уразливості їх країни.

Україна потребує плані, такого європейського плану Маршалла, який забезпечить її перетворенняповністю демократичну країну і суспільство з гарантованим захистом цивільних прав.

У розробці нової політики щодо України ми пропонуємо розрізняти український уряд і українське суспільство. Одночасно до першого слід ставитися з максимальною критикою, а друге заслуговує максимальної підтримки.

Дозвольте нам допомогти українцям побудувати нову Україну - і тоді вони, безумовно, допоможуть нам побудувати нову Європу і більш справедливий світ".

 

 

Дзеркало тижня Україна


04.01.2014 510 1
Коментарі (1)

Дримбограй 2014.01.04, 23:39
Дякуємо Віктору Хведоровичу, що тепер кожен пес в світі знає, що Україна є! І шанси в неї, судячи з цього листа, тепер є... Але чи з ним? Навряд чи...
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

659
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

943 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3173 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33641
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2541
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3728

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

111

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

563

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1434

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

891
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

435
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

347
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

719
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12021
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1308
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1098
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1192
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30346 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

186
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1083
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4101
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

638