Священник УГКЦ розкритикував кандидата Шевченка через "передвиборче паломництво"

Єрм. Юстин Бойко, студит Доктор богословія та патристичних наук, священник УГКЦ написав відкритий лист стосовно поведінки одного з кандидатів на довиборах по окрузі № 87.

Священник звертає увагу кандидата Олександра Шевченка на те, що його виступи у церквах поряд зі священнослужителями неоднозначно сприймаються не тільки вірянами, але й духовенством.

Текст листа:

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

"Шевченку Олександру Леонідовичу (Олександр Шевченко) кандидату у народні депутати від виборчого округу № 87 на Прикарпатті (Надвірнянщина)

«Коли що-небудь робите, усе робіть на славу Божу!» (І Кор. 10,31)

Вельмишановний Олександре Леонідовичу, звертаюся до Вас як священник Української Греко-Католицької Церкви до мирянина цієї ж Церкви, яким Ви себе публічно декларуєте, а Ваша активна участь у церковному житті про це яскраво свідчить.

Причиною мого публічного звернення до Вас стали події, які мають місце протягом останніх місяців, інформацію про які можна довідатися як з розповідей священників та вірних, а також з Вашого особистого профілю у соціальних мережах.

Мова йде про Ваше активне паломництво як греко-католицькими так і православними громадами Івано-Франківщини, кожне з яких супроводжується Вашими виступами у храмі перед людьми у присутності священника. Кожен такий виступ ретельно записується та ретранслюється Вашою прес-службою. Сам же виступ досить часто нагадує проповідь, яка у храмі Божому застережена священнику як тому, якому сам Христос через Церкву уділяє на це право на підставі отриманої ним Святої Тайни Священства.

Тому, Ваші виступи по церквах дуже і дуже неоднозначно сприймаються не тільки вірними, але духовенством. Не кажу вже про тих людей, які тільки приглядаються церковному життю і шукають своєї дороги до Бога через Церкву. Про все це дехто пише відкрито, але більшість священників просто між собою про це говорять тихо і скрито, не кажу вже про багатьох мирян. Досить часто вони бояться Вам про це сказати у вічі зі зрозумілих причин.

Після того, коли до мене почали писати миряни і священники у даній справі, я передовсім переглянув усі Ваші виступи по церквах та проаналізував їх. У одному з Ваших виступів Ви слушно звернули увагу на те, що кожний християнин на підставі самої Святої Тайни Хрещення та Миропомазання є покликаний проповідувати Христа. Ви дуже правильно це підмітили! Саме Христа покликаний проповідувати кожен християнин, а не себе самого!

Апостол Павло у своєму Листі до Коринтян дуже виразно і недвозначно говорить про те, якою повинна бути проповідь Євангелія. Ось його слова: «Коли я проповідую Євангелію, нема мені від того слави, бо це мій обов'язок; і горе мені, коли б я не проповідував Євангелії. Коли б я робив це власновільно, я мав би нагороду» (І Кор. 9,16-17). З цих слів виразно виникає, що Апостол проповідує Євангеліє не задля власної користі, але тому, що це є його обов’язок, який випливає з того, що до цієї місії його покликав сам Христос.

Коли я слухаю Ваші виступи по храмах Івано-Франківщини, а також панегірики на Вашу честь з уст священників, то мені стає соромно як за священників, так і за Вас, що дозволяєте возвеличувати Вашу особу у храмі Божому! Храм Божий – це місце, де повинен бути возвеличуваний тільки і виключно наш Спаситель Ісус Христос! Він і більше ніхто! Бо усі ми є тільки його знаряддя, покликані змінити цей світ. І якщо ми щось маємо, чим можемо змінити світ, у якому живемо, то тільки і виключно завдяки Йому!

Про причину Ваших паломництв храмами Івано-Франківщини не трудно здогадатися. Вистачає зайти на інтернет-сторінку Центральної виборчої комісії України, щоб переконатися у тому, що нещодавно Вас зареєстровано кандидатом до Верховної Ради України виборчого округу № 87, що на Прикарпатті від партії «За майбутнє». Тому, Ваші поїздки храмами як також Ваші виступи у храмах сприймаються як духовенством так і вірними як прямий елемент передвиборчої компанії. А таке використання Божого храму у політичних цілях суперечить не тільки постановам Синоду Єпископів УГКЦ, але й навчанню самого Ісуса Христа.

Поза всякими сумнівами, Ви є сином Гуцульщини і належите до людей, які вклали багато своїх зусиль та коштів у розбудову та віднову храмів. За це Вам честь і хвала! Переконаний, Бог знає Ваші заслуги і віддасть Вам за це сторицею, а вдячні нащадки пам’ятимуть Вас у своїх молитвах! Але, прошу Вас, уникайте того, щоб за Ваші добрі діла Вас хвалили люди, навіть священники, бо не матимете заслуги перед Богом! Пригадую Вам слова Христа, який, звертаючись до своїх слухачів, застерігав їх: «Уважайте добре, щоб ви не чинили ваших добрих учинків перед людьми, які бачили б вас, а то не матимете нагороди в Отця вашого, що на небі» (Мт. 16,1)

Мабуть, Ви запитаєте мене, чому я Вам про це не написав особисто, але звертаюся до Вас з відкритим листом. А все дуже просто – справа набрала широкого публічного розголосу, а гнівні голоси багатьох людей летять вже відкрито у сторону ієрархів, священників. Духовенству починають закидати, що воно запродалося Вам, а тому не реагує, а багатьох людей з хиткою вірою такий стан речей спонукає сумніватися у вірогідністі Церкви як Христової інституції в їхніх очах. В глибині душі я хочу щиро вірити, що Ви бажаєте добра Церкві, а своє служіння рідному Народові не обмежите тільки передвиборчою компанією, а продовжуватиме це робити доти, доки Бог Вам зволить.

Зважаючи на усе вище сказане, звертаюся до Вас з величезним проханням припинити використовувати Церкву як майданчик передвиборчої компанії. Натомість усильно рекомендую перенести його на суспільно-політичний грунт, який є найбільш відповідним для цього. Переконаний, що тут Вам це вийде набагато краще! І, якщо буде на це допуст Божий, осягнете те, до чого стремите! Вірю, що перед Вами велике майбутнє, тільки будуйте його з Богом. Іншими словами: все, що робите, робіть на славу Божу, а не людську! А Бог належно віддячить Вам і Вашим нащадкам!

При цьому також пам’ятайте про культуру політичної поведінки християнина, який, навіть у ярій політичній боротьбі, пам’ятає, що його опонент також є дитиною Божою, яка сотворена на Божий образ і подобу. Не кажу вже про те, що незважаючи на приналежності до різних політичних партій, ми усі залишаємося синами і дочками нашої єдиної України – нашої Матері!

Особисто дуже пишаюся тим, що серед молодого покоління наших політиків є багато таких, які бажають будувати державне життя на християнських принципах і християнській демократії! Це є великий знак надії! Однак, слід все робити правильно і виважено, згідно того, як нам заповідав сам Спаситель Ісус Христос.

Боже, великий єдиний, нам Україну храни!

З повагою та пошаною до Вас, Єрм. Юстин Бойко, студит Доктор богословія та патристичних наук, священник УГКЦ, Ваш земляк з Гуцульщини".

Нагадаємо, екснардеп Зіновій Андрійович склав мандат у зв'язку з обранням його на посаду Надвірнянського міського голови.

Уже 28 березня громада обиратиме свого представника в парламенті. 


17.02.2021 2030
Коментарі ()

25.03.2021

Останнім часом увесь світ охопив справжній бум реконструкцій історичних будівель. Чому так відбувається?

8029 25
14.02.2021
Тетяна Дармограй

Сьогодні, 14 лютого, традиційно відзначають День усіх закоханих. Проте, ми не шукали легких шляхів, тому подивились на це свято під іншим кутом й вирішили розповісти вам дві життєві історії людей-одинаків. На їхньому прикладі, пояснюємо, чому бути без пари – не означає бути самотнім й чому людям без стосунків непереливки в нашому, не завжди толерантному, суспільстві.

5499 2
02.02.2021

Інтерв’ю з начальником Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області генералом поліції третього рангу, доцентом кафедри кримінального права, процесу і криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидатом юридичних наук Володимиром Голубошем на тему: "Актуальні питання впровадження на практиці кримінологічної теорії розбитих вікон".

12024 9
01.02.2021
Остап Микитюк

Ксенія Фукс — молода українська письменниця, громадська діячка, графічна дизайнерка, авторка роману «По той бік сонця. Історія однієї самотності», який отримав відзнаку літературного конкурсу «Смолоскип-2018» та увійшов у короткий список «Книга року BBC-2019», а роман в новелах «12 сезонів жінки»  – у довгий список «Книга року BBC-2020». Фіртка поспілкувалася із Ксенією про творчість, життя в Німеччині та плани на новий 2021 рік.

5781 2
29.01.2021
Соломія Когут

Перша частина "Франківського Пана" – це настільна гра на кшталт монополії, у якій використали десятки історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова.

6337 10
18.01.2021
Тетяна Дармограй

Відкладання справи «на завтра» й внаслідок виконання її в останній момент – ситуація, з якою стикався кожен. Нерідко після таких випадків людину мучить відчуття провини, яке дивним чином зникає після нового поставленого завдання. Про те, як вибратись із цього зачарованого кола – читайте у матеріалі.    

7023 1

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

3188

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

3036

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

5484

Чому цвинтарний "старшина" – регулярно отримує премію в понад півсотні тисяч?! А лікар, що рятує життя (ризикуючи своїм власним) – має лише три тисячі зарплати?!! На гарантовані надбавки лікарям (за версією трипальц-"паТРІотів") – начебто "нема грошей". Чи справді нема?

4272
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

2720
02.03.2021

За даними Держстату, в січні в Україні харчі здорожчали на 1,5%. Найбільше зросла ціна на такі базові продукти, як яйця (+15,4%), овочі (+6,5%) і соняшникову олію (+2,9%).  

3397
28.02.2021

Українська національна страва – борщ – опинилася у списку 20 найсмачніших супів у світі за версією американського видання СNN.   

3479
05.03.2021

Папа Римський Франциск прибув до Іраку з першим в історії папським візитом. Це також і перша його міжнародна поїздка з початку пандемії коронавірусу.

2875
07.02.2021

Синод Єпископів є постійно діючою установою, створеною Папою Павлом VI у 1965 році.

4593
03.02.2021

В цьому році парафіяни відзначили поважний ювілей – 150-ліття від дня освячення місцевого храму. 

4829 1
28.01.2021

Єдність з Ісусом, єдність між християнами та загальнолюдська єдність у світлі Христового заклику перебувати в Його любові були в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на завершення Тижня молитов за єдність християн.  

5171
12.04.2021

В архівах музею в Бретані знайшли кам'яну плиту, яку вчені вважають найдавнішою об'ємною мапою в Європі.  

250
22.03.2021

Колишній президент США Дональд Трамп незабаром планує повернутися в соцмережі - щоправда, вже з власною платформою.  

1842
11.03.2021

За прийняття закону проголосували 220 членів палати представників, проти виступили 211 парламентаріїв. Президент США Джо Байден пообіцяв підписати документ 12 березня.

3307
22.02.2021

Міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".

3523
03.02.2021

Партія "Опозиційна платформа - За життя" проведе позачерговий з'їзд через рішення про введення санкцій проти народного депутата від цієї політсили Тараса Козака.

4911