Студентки-біохіміки Прикарпатського університету проходять наукові стажування за кордоном

Студентки-четвертокурсниці, які навчаються на кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського університету за освітньою програмою «Біохімія», нині проходять наукові стажування за кордоном. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу університету.

Зокрема, Каріна Маліновська успішно працює в науковій групі професорки Аліція Гідальго в школі біонаук Бірмінгемського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Наукова група професорки Гільдаго займається вивченням пластичності нервової системи при розвитку та відновленні пошкоджень. У цій групі студентка-біохімік працює над дослідженнями, які увійдуть до її бакалаврської роботи.

Ще одна студентка Наталя Нечитайло у рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine бере участь в наукових дослідженнях на базі International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Республіка Польща). Вона долучилася до наукової групи, яка займається вивченням ролі мітохондрій при різних захворюваннях.

Дослідження, які виконує Наталя Нечитайло активно ведуться і на кафедрі біохімії та біотехнології університету, тому на базі польського університету юна дослідниця матиме змогу вдосконалити свої навики, освоїти нові методики, які надалі можна буде імплементувати в університеті.

Також, проведені студенткою дослідження стануть частиною її бакалаврської роботи.

“Відрадно, що, навчаючись у Прикарпатському університету маю можливість стажуватися за кордоном. Це надзвичайно потрібний для мене досвід. Тут я вчуся методів клонування ДНК (Gateway cloning) та роботі з програмою для аналізу результатів секвенування ДНК SeqBuilder Pro. Маю велику честь працювати в команді професорки Alicia Hidalgo в школі біонаук. Впевнена, що нові знання допоможуть мені досягти успіху », – зазначила студентка Каріна Маліновська.

Наталя Нечитайло розповідає, що її лабораторія займається вивченням мітохондрій.

“Я зараз працюю у Laboratory of Metabolic Quality Control із Dr. Karolina Szczepanowska. Лабораторія займається вивченням мітохондрій, а саме механізмів контролю OXPHOS, молекулярних сигналів, які забезпечують ці процеси, а також хвороб (рак та старіння), які характеризуються порушенням процесу заміни (turnover) білків у мітохондріях. Зокрема, займаюся вивченням протеази CLpP та її субстратів через методи протеоміки – SDS–PAGE та вестерн-блот, надалі із кількісним аналізом отриманих результатів.

Працювала також з клітинними лініями (MEFs cell lines; саме цю лінію можна побачити на прикріпленому до допису фото), на яких і проводила експериментальні визначення, як на зразках цілих клітин, так і на лізатах мітохондрій певних органів. Назагал, мітопротеоміка є досить цікавим напрямом біохімічних досліджень, що в подальшому може стати визначними для лікування не лише мітохондріальних хвороб, але й багатьох видів раку та старіння», – розповіла Наталя Нечитайло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад вісім тисяч вступників планують стати студентами ПНУ

Тепер розміщений в Івано-Франківську: які спеціальності пропонує Луганський університет внутрішніх справ

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому


10.09.2022 Іван Муканик 928
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13876 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1585
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6153
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1730

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

644

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1471

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1171
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

525
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13689
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

257
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

490
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

800 2