США використовували ракету з довгими лезами для вбивства лідерів "Аль-Каїди" в Сирії

Сили спеціальних підрозділів застосували таємну зброю, розроблену з метою зменшення жертв серед цивільних осіб, щоб завдати удару по "Аль-Каїді" цього місяця.

Американські спецпідрозділи цього місяця здійснили операцію, застосувавши спеціально розроблену таємну ракету для вбивства голови афілійованої організації "Аль-Каїди" в Сирії, завдавши терористичній групі серйозний удар зброєю, що поєднує середньовічну жорстокість із передовими технологіями.

Американські чиновники та "Аль-Каїда" заявили в середу, що Халед Аль-Арурі, фактичний лідер відділення "Аль-Каїди", відомий як Хуррас Аль-Дін, загинув під час удару безпілотників в Ідлібі на північному заході Сирії 14 червня. Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років.

Те, як він помер, було ще більш вражаючим.

Модифікована ракета Hellfire несла інертну боєголовку. Замість того, щоб вибухнути, вона скинула близько 100 фунтів металу крізь люк машини містера Аль-Арурі. Якщо снаряд з високою швидкістю не вбив його, інша особливість ракети майже напевно зробила це: шість довгих лопатей, затягнутих всередину, які розгорнулися за секунди до удару, ріжуть все на своєму шляху.

Варіант ракети Hellfire, відомий як R9X, розроблений майже десятиліття тому під тиском президента Барака Обами для зменшення жертв серед цивільного населення та збитків власності в тривалих війнах Америки проти тероризму в далеких гарячих точках, таких як Афганістан, Пакистан, Ірак, Сирія, Сомалі та Ємен.

Це озброєння, вперше докладно описане минулого року The Wall Street Journal, використано, можливо, півтора десятка разів за останні роки, зазначають американські чиновники, як правило, для знешкодження терористичних лідерів, оскільки інша зброя загрожує вбивством цивільних людей, що знаходяться поблизу.

Звичайні ракети Hellfire, з вибуховою боєголовкою близько 20 фунтів, часто застосовуються проти груп людей або так званої цілі високої цінності, яка зустрічається з іншими бойовиками. Але коли сили спеціальних операцій полюють на одинокого лідера, як зброю часто обирають R9X.

Американські чиновники підтвердили використання цієї незвичної ракети у двох конкретних випадках — вперше Центральним розвідувальним управлінням, а вдруге — секретним військовим командуванням спеціальних операцій.

Внаслідок американського військового удару в Ємені в січні 2019 року вбито Джамала аль-Бадаві, члена Аль-Каїди, яку підозрювали у бомбардуванні есмінця ВМС США Коула у 2000 році.

А другий серед лідерів Аль-Каїди Абу аль-Кайр аль-Масрі, який також був зятем Осами бін Ладена, помер у C.I.A. в результаті авіаудару в провінції Ідліб на північному заході Сирії в лютому 2017 року.

На фотографіях транспортного засобу, у якому містер Аль-Масрі їхав, виявили незвичні деталі для такого удару: транспортний засіб не зазнав значних пошкоджень внаслідок вибуху, але снаряд чітко пробив його прямо через дах. Це свідчило про те, що військові навмисно використовували інертну боєголовку для вбивства своєї цілі шляхом швидкісного удару. У той час чиновники Пентагону не розголошували деталей про леза R9X.

Військово-повітряні сили Великої Британії створили інертні бомби, які надзвичайно точні, на початкових фазах вторгнення в Іраку у 2003 році, французькі ВПС зробили те саме в Лівії у 2011 році. Проте жодна ракета не використовувала клинки, які пізніше застосували в американській версії.

Представники Пентагону та C.I.A. в середу відмовились коментувати використання ракети R9X при смерті пана Аль-Арурі.

Застосування цього типу ракет відповідає програмі американських військових використовувати інші боєприпаси для знищення цілей, що стало очевидним під час останніх повітряних кампаній проти Ісламської держави в Іраку та Сирії, намагаючись уникнути цивільних жертв.

Сюди входить і більша залежність від ГБУ-39, 250-фунтової бомби невеликого діаметра, яка широко використовувалася в боях за Мосул у 2016 та 2017 років, а пізніше Ракку. Інша зброя, яка набула популярності, — це вдосконалена система точкових ударів. Він перетворює невелику некеровану 2,75-дюймову ракету з набором для лазерного наведення, ефективно перетворюючи зброю на снайперський удар.

Але навіть використання американцями менших, точніших боєприпасів знищило сотні, якщо не тисячі цивільних осіб, які загинули під час шестирічної війни проти Ісламської держави та тривалої повітряної кампанії в Афганістані.

Стійкість підрозділу "Аль-Каїди" в Сирії, а також операції інших її підрозділів у Західній Африці, Сомалі, Ємені та Афганістані підкреслює загрозу терористичної групи, попри смерть Бен Ладена, і в останні роки значною мірою збільшила свою мережу, ніж "Ісламська держава", як терористична група вибору глобальних джихадистів.

"Аль-Каїда" залишається глобальною силою зі своїми мережами та філіями по всьому світу", - заявив Посол Натан А. Продаж, координатор Державного департаменту з питань боротьби з тероризмом, під час конференції з журналістами в середу після оприлюднення щорічних звітів країни про тероризм.

Пан Аль-Арурі, який також відомий як Абу Аль Кассам, був близьким другом і зятям Абу Мусаба Аль-Заркаві, йорданського терориста, який очолював "Аль-Каїду" в Месопотамії, поки його не вбили внаслідок американського авіаудару по Іраку у 2006 році, за словами Томаса Йосселіна, старшого редактора журналу FDD Long War, що керується Фондом захисту демократій, який відстежує військові удари проти угруповань бойовиків.

У 2015 році пан Аль-Арурі був одним із п’яти старших діячів Аль-Каїди, звільнених Іраном в обмін на іранського дипломата, який пройшов у Ємені. Його звільнення повернуло досвідченого оперативного працівника, а після приїзду в Сирію він повільно піднявся до лав, щоб стати військовим начальником "Аль-Каїди", а потім її фактичним лідером.

У 2015 році пан Аль-Арурі був одним із п’яти старших діячів Аль-Каїди, звільнених Іраном в обмін на іранського дипломата, який пройшов у Ємені. Його звільнення повернуло досвідченого оперативного працівника, а після приїзду в Сирію він повільно піднявся до лав, щоб стати військовим начальником "Аль-Каїди", а потім її фактичним лідером.

Частину групи Хорасана знищила серія американських авіаударів кілька років тому. Але з більш ніж 2000 загиблих, включаючи досвідчених лідерів з Йорданії та Єгипту, Хуррас аль-Дін діяв у районах, де російська ППО значною мірою захистила його від американських авіаударів і наполегливого спостереження з американських літаків.

Москва наприкінці 2015 року направляла військову допомогу та радників до Сирії для підтримки уряду, що перебуває під загрозою уряду президента Башара Асада.

Хуррас Аль-Дін спочатку очолював Абу Хаммам Аль-Шамі, інший ветеран "Аль-Каїди", однак у доповіді Організації Об'єднаних Націй минулого року говорилося, що пан Аль-Арурі в якийсь момент взяв на себе відповідальність за організацію.

"Халед Аль-Арурі був одним із лідерів "Аль-Каїди" у світі та головним ветераном справи, розпочавши роботу із Заркаві в кінці 1980-х", - сказав Чарльз Лістер, директор Інституту з протидії тероризму та екстремізму на Близькому Сході у Сирії.

Окрім того, що він був головним представником "Аль-Каїди" в Сирії, Аль-Арурі також докладав зусилля щодо оперативної присутності групи в Іраку, Туреччині та Лівані, активно відновлював старі мережі та зв'язки, які дещо послабили за останні роки, сказав Лістер.

 За матеріалами The New York Times


26.06.2020 508
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

2416
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

870
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1151
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

5535
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2662 1
18.06.2020

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем...

1832

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1052

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4467

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7564

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

5867 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7186
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

60767 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5228
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

457
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

958
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1299
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1311
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

296
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

285
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

508
24.06.2020

Пів мільярда гривень попередньо потрібно Прикарпаттю для ліквідації наслідків стихії. Про це під час брифінгу в Івано-Франківську повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Фіртка. "В області визначилися з сумою першої необхідної фіндопо

1665
21.06.2020

Серед грошових виплат, які згідно із законом належать народним депутатам, є компенсація за оренду житла. Це дуже спірна стаття витрат державного бюджету: з одного боку – багато депутатів, зокрема IX скликання, не мають свого житла в Києві, з іншого

1390 1