Справа Руслана Коцаби (продовження)

У статті «Справа Руслана Коцаби» https://firtka.if.ua/blog/view/sprava-ruslana-kotsabi висвітлена діяльність цього сепаратиста станом до 31.08.23 р., коли у Коломийському міськрайонному суді мала розглядатись його справа.

В цей день прокурор Олексій Безрукий повідомив, що прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою, оскільки підтвердження того, що Коцаба є політичним біженцем у США, немає, а суду передано лист щодо перетину Коцабою державного кордону.  

Адвокат Світлана Новицька у свою чергу зазначила, що департамент США визнав його журналістом, якого переслідують за політичними мотивами, але жодних доказів суду не було надано. 

В результаті суддя Олександр Калинюк повідомив, що  клопотання про оголошення Коцаби у міжнародний розшук розглядатимуть на наступному засіданні, яке відбудеться 9 жовтня 2023 року.

Він також оголосив клопотання попередньої адвокатки Коцаби, колаборантки Тетяни Монтян, яка попросила посприяти щодо її участі у наступному судовому засіданні.  Оскільки російським ЗМІ вона заявляла, що повернеться в Україну хіба що верхи на російському танку, то очевидно мова йшла про її участь у судовому процесі в режимі онлайн-конференції, бо сама вона нібито перебуває зараз у Донецьку.

Але в такому випадку цікавим моментом буде її статус, враховуючи те, що вона є підозрюваною за чотирма статтями (повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність України, колабораційна діяльність).

А поки що Коцаба твердить, що її електронний ключ для під’єднання до системи «Закон» скасовано, на що суддя Олександр Калинюк сказав:

"Ні голова, ні колегія суддів жодних перешкод щодо участі у відеоконференції Монтян не чинили й не чинять. Не знаю, яким чином ми можемо їй технічно посприяти".

А теперішня адвокатка Коцаби Світлана Новицька попросила, щоб розгляд справи її клієнта транслювали онлайн.

Прокурор Сергій Безрукий щодо проведення засідання у режимі онлайн не заперечив.  https://www.youtube.com/watch?v=TI2lIfcOP-c

Отож, чекаємо продовження.

P.S. Коцаба ніколи не був пацифістом і прикривається зараз цим тому, аби уникнути відповідальності. Він завжди був переконаним прихильником бойової нарізної летальної зброї (Цитата: "Тільки точний постріл в чоло нарізною зброєю зупинить хуліганів"): (https://www.youtube.com/watch?v=_VbRwguSpYE).

Доки не продався кремлю, він  підтримував революцію гідності (яку зараз на угоду путлєру паплюжить) і брав безпосередню участь у протестах на майдані. 

Коли він отримав у сепаратистів акредитацію і приїхав як журналіст до Луганська, то, називаючи сепаратистів "ополченцями", цей псевдопацифіст закликав обидві сторони влучніше стріляти один в одного, аби не страждало цивільне населення (https://www.youtube.com/watch?v=n3OsltLxRSQ). Вже тоді він займався маніпуляціями на користь росії. Говорячи про те, що бомба потрапила в будівлю луганської держадміністрації (тобто в колаборантів), репортаж він спеціально веде не з місця події, чи ракурсу, де би цю будівлю було видно, а з дитячого майданчика, якого знайшов у тому районі, і який за його словами нібито і є "місцем, скропленим українською кров'ю". Недарма він був єдиним українським журналістом, якого акредитували в себе проросійські бандити, що фільтрували усі його репортажі. 

«Журналіст має право і обов’язок допомагати державі вигравати війну», — говорив він улітку 2014 року під час дискусії про журналістські стандарти (https://www.youtube.com/watch?v=pbYe6l8-sQM&t=232s), а зараз, шляхом надуманого пацифізму і перешкоджання мобілізації в інтересах кремля, діє навпаки. 

Таких прикладів коцабського так званого "пацифізму" багато. Усі вони свідчать про те, що Коцаба - кремлівський блазень, маніпулятор, продажний брехун, лукавий пристосуванець і лицемір, що практикує подвійні стандарти .


04.09.2023 Ярослав Івашин 1106
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

660
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1087
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

703
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1176
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1270
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10497 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1069

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1191

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

816
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14133 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

536
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7315
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

681
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

781
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

548