Спортивні, художні та науково-технічні: які школи та гуртки працюватимуть влітку в Івано-Франківській громаді

У п'ятницю, 30 травня, в закладах освіти Івано-Франківської територіальної громади завершиться навчальний рік. Опісля, з 2 по 13 червня, в громаді на базі шкіл працюватимуть літні школи.

Про це під час брифінгу 28 травня повідомила заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко, пише Фіртка.

Так, цього року літні школи працюватимуть на базах закладів загальної середньої освіти. Мова йде про ліцей №1, ліцей №5, ліцей №7, ліцей №12, №13, ліцей імені Романа Гурика, Угорницький, Микитинецький та Вовчинецький ліцеї.

Зі слів посадовиці, літні школи переважно працюватимуть з 2 по 13 червня. Їх відвідування є безплатним. Навчання там розпочинатиметься об 10 годині й завершуватиметься об 13-14 годині

"За бажанням, батьки, які хочуть лишити дітей в цих закладах освіти на літній табір, мають переговорити з директором, написати відповідні заяви. Після цього діти відвідуватимуть цей заклад.

Для якого віку ці школи — все залежить від того, скільки буде охочих відвідувати ті чи інші заклади освіти.

Звісно, ми пропонуємо на базі цих шкіл виїзні табори в межах України, міжнародні табори, християнські школи, різноманітні майстер-класи тощо", — каже заступниця міського голови.

Також в червні паралельно стартують літні школи на базі закладів позашкільної освіти.

Зокрема, працюватимуть міський центр дитячо-юнацької творчості на вулиці Січових Стрільців, центр "Культурно-універсальна територія" в Крихівцях, Центр патріотичного виховання імені Степана Бандери на Європейській площі, освітній мистецький центр, центр освітніх інновацій, міська дитяча екологічна станція, спортивні школи №2 та №3.

У липні працюватимуть чотири заклади: міський центр науково-технічної творчості на вулиці Володимира Івасюка, центр "Культурно-універсальна територія", Центр освітніх інновацій і спортивна школа №2.

У серпні працюватимуть два заклади: міський центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання та міський центр науково-технічної творчості.

За словами Вікторії Дротянко, минулого року позашкільні літні школи охопили 11 тисяч 915 дітей. Вони також є безоплатними, працюватимуть з 10 до 14 години без обіду. 

Літній табір «Лімниця» цього року працюватиме у шість змін. Відкриття першої табірної зміни відбудеться першого червня, а закриття останньої — 27 серпня. Як зазначила директорка департаменту, в табір можуть записатися всі охочі.

Літні школи працюватимуть і в закладах профтехосвіти, зокрема у вищому професійному училищі №21 — з 2 по 13 червня. Вони займатимуться 3D-модулюванням, обробкою зображень, вебдизайном тощо.

Професійне училище №3 працюватиме для дітей 7-9 класів, які займатимуться створенням художніх виробів, майструванням з дерева, створенням  флористичних композицій тощо.

Центр професійної технічної освіти №1 також працюватиме для дітей 7-9 класів. Тут можна займатися моделюванням одягу, дизайном тощо.

"На всі ці літні школи можна записатися чи в Департаменті освіти, чи зайти на сайт відповідного закладу та знайти реєстрацію. Просимо реєструватися, тому що охочих дуже багато.

Інколи позашкільний заклад має запис від 100 до 150 діток, і не всі можуть потрапити в той чи інший позашкільний заклад через те, що він має цікаві уроки й всі хочуть його відвідувати.

До речі, можна обирати декілька гуртків, дитина може спробувати: сьогодні — футбол, завтра — малювання, післязавтра — конструювання, 3D-модулювання, співи, танці тощо", — додала Вікторія Дротянко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів

"Ворог залишився той самий": вчитель з Івано-Франківська про важливість вивчення історії


28.05.2025 Діана Струк 386
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

342
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

714

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

827

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

147
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8217
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

848 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825