Історик з Івано-Франківська Володимир Половський про освіту: «Пояснення “на пальцях” біля дошки — це те, що реально працює»

Володимир Половський з видрукованою на 3D-принтері моделлю Парфенону, яку йому подарував один з учнів


Вчитель історії Наукового ліцею імені Миколи Сабата в Івано-Франківську Володимир Половський, який здобув перемогу в обласному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2025» і брав участь у фінальному етапі, поділився своїм баченням школи майбутнього та ролі вчителя.

Про це вчитель розповів в інтерв'ю журналістці Фіртки.

Так, на запитання про те, якою буде школа майбутнього, Володимир Половський зазначив:

«Є дуже багато сфер, в яких штучний інтелект або якісь роботизовані системи можуть замінити вчителя. Але в майбутньому спілкування з живим вчителем, моє припущення, стане чимось зі сфери фантастики.

Це стане якоюсь достатньо дорогою послугою, унікальною. Бо зараз освіту можна здобути різними шляхами».

Учитель розповів про свій власний досвід використання штучного інтелекту для навчання:

«Я, наприклад, коли відчув проблему, в якій мені треба було себе „підтягнути“, використав мовну модель.

На кшталт „змоделюй мені ситуації, які будуть стосуватися таких-сяких проблем“. Моє спілкування зі штучним інтелектом передбачало, що я намагався розв'язати запропоновану мені ситуацію, і ШІ вираховував, що „воно-то так“, але буде „наслідок отакий“, бо „ви не можете передбачити оце й оце“».

Вчитель зазначив, що такий підхід до навчання виявився для нього більш ефективним, ніж традиційні вебінари чи теоретичні заняття:

«Це було більш корисне навчання, ніж багато теорії, прослуханої на вебінарах і тому подібне. Тому що тут я працював за допомогою штучного інтелекту і конкретних кейсів. І, відповідно, такий спосіб навчання, я на собі побачив, достатньо ефективно працює».

Володимир Половський переконаний, що мовні моделі й штучні інтелекти зроблять освіту доступнішою:

«Це достатньо дешеве майбутнє, тому що освіта — дорого. Ми звикли до того, що освіта безкоштовна. Але немає ж нічого безкоштовного...

Ці мовні моделі й штучні інтелекти будуть здешевлювати освіту, робити її доступною будь-де. Сидиш удома або їдеш в автобусі — і навчаєшся».

Водночас він підкреслив, що роль вчителя зміниться, але не зникне:

«Спілкування з вчителем — це стане якоюсь такою додатковою опцією... Це означатиме, що вчитель буде позбавлений великої кількості якоїсь механічної роботи».

Вчитель навів приклад із власної практики, коли перейшли від ручної перевірки контрольних робіт до платформ для тестування:

«Це звільнило руки вчителю, дозволяє це робити швидко і достатньо точно. Натомість у нас з'явився новий комплекс проблем: академічна доброчесність».

Щодо підходів до навчання, які вирізняють його серед інших педагогів, Володимир Половський каже:

«Як казали учні та як передавали їхні слова батьки, коли вчитель пояснює біля дошки „на пальцях“, як воно працює, тоді все зрозуміло. А коли учні просто читають підручник, то, відповідно, нічого й не розуміють».

Крім того, у своїй роботі Володимир Половський широко застосовує сучасні цифрові інструменти:

«Я практикую швидкі тести. Десять хвилин і ми швидко повторили необхідний фактаж. Плюс, я практикую платформи, про які, думаю, вчителі багато вже чули, бо їх рекламують. Наприклад, Kahoot! — це ігрофікація і вона дозволяє перевірити знання».

Завершуючи, вчитель наголосив на важливості індивідуального підходу:

«Стараємось почути кожного. Тому що шукаємо шлях до кожного з учнів, як розв'язати такі проблеми, які перед нами постають».

Більше читайте у матеріалі: «Історія — це всього лише один з проявів інформації»: учитель Володимир Половський з Івано-Франківська про фаховий конкурс, методи навчання та школу майбутнього.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Рішення політиків не повинні впливати на дитинство": головний освітянин Івано-Франківщини про малокомплектні школи, реформу НУШ та недостачу вчителів

«Очікуємо 13-14 тисяч учасників»: скільки учнів на Івано-Франківщині вже зареєструвалися на НМТ-2025

Інформаційна війна: у закладах освіти Івано-Франківська проведуть заходи з протидії вербуванню


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1427 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1735 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2535
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2337 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7574
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15289 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

351

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1064

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1135

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1925
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

308
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

687
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

927
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

952
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1978
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1031
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35180 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

300
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

513
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

655
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

971