Спекотна погода: як її пережити

 

Спекотна погода: як її пережити

 

Синоптики обіцяють на найближчий час збереження спекотної і сухої погоди. Для багатьох людей така погода є справжнім випробуванням. Що робити, аби спека не похитнула вас?

 

Обережніше з купаннями в річці

 

Що рекомендують робити лікарі, якщо вас дістала спека?

1. У таку погоду по можливості роззувайтеся і ходіть босоніж. Не по асфальту, зрозуміло, а по траві. На ступнях розташовані безліч точок, що відповідають за внутрішні органи. При ходінні босоніж відбувається вплив на ці точки, в результаті чого поліпшується циркуляція крові, підвищується загальний тонус організму і навіть оновлюються клітини.

2. У спеку організм вимагає поповнення вологи. Але ні в якому разі не можна пити крижані напої, оскільки вони запросто можуть спровокувати ангіну. Також не можна пити воду залпом, тому що велика кількість води може спровокувати серцевий напад, перевантажуючи серцево-судинну систему надлишками рідини. Пити краще невеликими порціями, але через кожні півгодини.

3. Воду можна замінити водомісткими фруктами та овочами – огірками, помідорами, кавуном. Також корисний гарячий зелений чай, яким жителі півдня рятуються від спеки, – він регулює теплообмін.

4. Не слід у спеку їсти продукти, що зігрівають зсередини, наприклад, сало і мед. На ніч краще відмовитися від важкої їжі, наприклад, м’яса, так як при перетравленні її відбувається підвищення температури тіла і посилюється потовиділення. А от продукти з легким терпким смаком, наприклад, хурма або банан, всі овочі і фрукти зеленого і білого кольору, допомагають адаптуватися до спеки.

5. У спеку треба відмовитися від синтетичного одягу, який може стати причиною перегріву, і навіть тінь не допоможе. Особливо це важливо для дітей. До речі, не надягайте в спеку синтетичні головні убори, які заполонили полиці магазинів.

6. Скасуйте в жарку погоду інтенсивні заняття спортом. Винятком може бути плавання, і то в тіні. Перенесіть свої тренування на вечір, при температурі повітря не вище + 25 С.

7. До речі, любителям попірнати в річку слід знати, що різко занурюватися у воду не можна. Перепад температур може спровокувати спазм судин серця. Перед водними процедурами спочатку охолоньте в тіні. Крижаний душ також небезпечний: від холодної води судини звужуються, а потім розширюються ще сильніше. А от після теплого душу температура навколишнього середовища здасться нижче, ніж насправді.

8. Якщо ваші вікна виходять на сонячну сторону, їх можна закрити щільними шторами. Але і це малоефективно. Найкращий засіб – фольга, яку потрібно закріпити зовні вікна або в зовнішній частині. Фольга відмінно відображає тепло і світло, і запобігає перегріву приміщення.

9. Не слід занадто боротися з виділенням поту, особливо на відкритих ділянках тіла. Адже саме потовиділення є захисним бар’єром організму в боротьбі з перегрівом.

10. Використовуйте мінімум декоративної косметики в спеку. Тональні креми та пудри – все це для більш холодної пори року. У жаркий день такі засоби косметики можуть спровокувати закупорку пір, що загрожує не тільки подразненням шкіри, але і тепловим ударом.

 

Вежа


08.07.2015 1437 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

886
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

697
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1809
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3136
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2507
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2491

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

150

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

676

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

645

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1521
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

275
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

616
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

572
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

275
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

338
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26981
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

798
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19631
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

373
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

359
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

685
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1190 1