Сьогодні в Україні офіційно введена цензура

 

В Україні введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність. Відповідні норми містяться в законі № 3879 (авторства депутатів Партії регіонів Вадима Колесніченка та Володимира Олійника), прийнятому на останньому засіданні 3-й сесії Верховної Ради. У мережі почалась інформаційна хвиля, що ґрунтується на тому, що в Україні повторюють російський та білоруський сценарії.

На сайті Верховної Ради поки немає окремої новини про прийняття закону, але на сторінці проекту зазначено, що Закон прийнятий. 
У пояснювальній записці автори зазначають, що кримінальна відповідальність за наклеп передбачена у більш ніж 20-и країнах, це питання вирішується, в тому числі, "з урахуванням загального рівня культури інформаційних відносин в країні, відповідального ставлення до своїх професійних обов'язків розповсюджувачів інформації, громадських діячів і громадян".
"Небезпека цього явища в Україні, враховуючи масштаби його поширення в умовах нинішньої часу, є беззаперечним фактом. Поширення неправдивих відомостей, які ганьблять честь і гідність, завдає особі моральні страждання, підриває його авторитет і репутацію, часто використовуються як засіб політичної боротьби з метою усунення конкурентів. Такий стан негативно впливає на моральний стан суспільства, підриває авторитет органів державної влади", - наголошується в пояснювальній записці.
Автори закону також упевнені, що в Україні масове поширення набуло таке явище як екстремізм, "тобто діяльність, спрямована на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення або утримання влади, розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушення громадського порядку, хуліганських дій та актів вандалізму".
"Отже, на цьому етапі є виправданим і доцільним введення кримінальної відповідальності за наклеп і екстремістську діяльність, також є доцільним посилення відповідальності за інші протиправні дії, кількість яких збільшилася останнім часом", - підкреслюється в документі.
Відповідно до прийнятого закону, наклеп (свідоме поширення недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи) карається штрафом до 50 неоподатковуваних податком мінімумом доходів громадян або громадськими роботами до 200 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
Наклеп у творі, який публічно демонструється в ЗМІ або мережі Інтернет, або ж вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від 50 до 300 неоподатковуваних податком мінімумом доходів громадян або громадськими роботами від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року.
Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від 1 до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, повідомляє ngo.donetsk.ua.

Позафракційний депутат Інна Богословська переконана, що Адміністрація президента "використала в темну" фракцію Партії регіонів, повідомляє УП.

Про це вона розповіла журналістам після голосування у четвер.

Вона стверджує, що у фракції ПР домовленість була лише стосонво голосування по бюджету і більша частина депутатів навіть не знала про те, що потім доведеться голосувати за зміни до регламенту про спрощення процедури зняття недоторканності, а також за закон щодо заочного судочинства.

"Вся робота у фракції проводилася за голосування по бюджету будь-яким способом і ніхто не знав, що будуть підсунуті оті два законопроекти авторства людини, яка працює в Адміністрації президента", - сказала Богословська.

"Після того, як відбулося голосування, ви можете подивитися на обличчя людей в залі, вони були чорні. Половина людей у фракції "регіонів" зрозуміла, що їх використали "в темну" і там зараз просто буря", - стверджує депутат.

Вона попросила журналістів оприлюднити матеріали фото та відео-фіксації голосування, які доведуть, "що половина людей просто не подіймала руки".

"Це дасть можливість цим людям зробити заяву про те, що вони не голосували, а отже голосів немає", - каже Богословська.

Вона також наголосила, що для депутатів ПР це голосування є черговою нагодою для виходу з фракції.

Також вона закликала опозицію об'єднатися "навіть не у єдину партію, а у єдиний фронт":

"Тому що, якщо влада починає переходити до терору, значить вона сиплеться. А якщо так, то її можна перемогти".

"Я впевнена, що результатом сьогоднішніх подій стануть вибори президента восени 2014 року".


16.01.2014 703 1
Коментарі (1)

gryc 2014.01.17, 11:05
Коли добром ніхто не дасть нам світла, Його здобути треба — не молить. Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна, Що в боротьбі її не засвітила.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

933
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1857
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2518

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

197

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

332
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

663
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1258 2