Смартфон Honor 20 від Huawei: плюси і мінуси нового "молодіжного" флагмана

Honor 20 — це провідний пристрій китайського молодіжного бренду Honor, заснованого Huawei у 2013 році. Бренд був створений для боротьби з Xiaomi за молодіжну аудиторію на китайському ринку.

Концепція бренду передбачає виведення на ринок смартфонів з передовими технологіями за доступною ціною, сміливі кольори корпусу, фокус на продажах через інтернет. В Україні ці смартфони з'явилися в кінці 2018 року, пише Фіртка з посиланням на ЄП.

Honor 20 цікавий не тільки рекламним гаслом виробника "недорогий конкурент провідних флагманів", а й успіхом попередньої версії. У 2018 році Honor 10 став лідером продажів у лінійці Honor. За два місяці у світі було продано понад 3 млн штук цієї моделі.

Дизайн і дисплей

Для тестування ЕП отримала Honor 20 із задньою панеллю, виконаною в синьому градієнтному кольорі. Це означає, що під різними кутами панель переливається безліччю відтінків синього кольору.

Ефект, за словами представників виробника, досягається за допомогою технології Triple 3D Mesh. Вона дозволяє наносити мільйони мініатюрних призм на нижній шар панелі. Потрапляючи на ці призми, промені світла заломлюються, забезпечуючи відповідний ефект.

 
Задня панель Honor 20
Фото автора

Панель виглядає красиво і "дорого". Виробник назвав цей колір Phantom Blue. Правда, після кількох днів дбайливого поводження з пристроєм автор виявив ледь помітні потертості в нижньому кутку задньої панелі.

Зручно розташована кнопка увімкення. Якщо телефон в лівій руці, на неї потрапляють середній або вказівний пальці, якщо у правій — великий палець. У кнопку вбудований сканер відбитка пальців, який спрацьовує миттєво.

 
Кнопка увімкнення та сканер відбитка пальців
Фото автора

Дисплей займає 91,6% лицьової панелі, він безрамковий. Селфі-камера діаметром 4,5 мм вбудована у верхній лівий кут екрана. Таке розташування камери не заважає користуватися смартфоном й однозначно більш зручне, ніж досі популярні рішення у вигляді "крапельки" або "гривки".

 
Селфі-камера ледь помітна на екрані гаджета
Фото автора

Розмір екрана — 6,26 дюйма, роздільна здатність — 2340x1080 пікселів, щільність пікселів — 412 PPI. Є відчуття високої швидкості відгуку дисплея, хоча, можливо, воно суб'єктивне.

Автор більше року використовує смартфон з IPS-матрицею. Тестовий зразок оснащений більш сучасною LTPS-матрицею. Час відгуку LTPS-матриці менший, ніж у IPS, завдяки більш високій активності електронів. Утім, людина, швидше за все, не здатна помітити цю відмінність.

 
У LTPS-матриці більш низьке, ніж у IPS, енергоспоживання
Фото автора

Камери

Особливість Honor 20 — камери. Головних камер у смартфона — чотири.

 
Набір основних камер: 48 МП, 16 МП, 2 МП, 2 МП
Фото автора

Основна камера побудована на датчику зображення Sony IMX586. Провідний датчик серед флагманських пристроїв забезпечує роздільну здатність 48 Мп (8000 на 6000 пікселів), розмір пікселя рекордно малий: 0,8 мкм.

Для підвищення якості знімка при недостатньому освітленні смартфон застосовує фільтр Байєра та об'єднує пікселі. У результаті роздільна здатність знімка становить 12 Мп. Утім, це налаштування можна вимкнути і робити знімки з роздільною здатністю 48 Мп.

Основна камера робить якісні фото при денному освітленні і непогані — вночі.

 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора
 
Налаштування за замовчуванням
Фото автора

У налаштуваннях камери можна вибрати режим "Нічна зйомка". Однак з автоматичними налаштуваннями він істотно не вплинув на якість знімка.

 
Режим "Нічна зйомка"
Фото автора
 
Знімок зроблений в умовах особливо слабкої освітленості. Налаштування за замовчуванням
Фото автора

Друга камера оснащена ширококутним об'єктивом для панорамних знімків, третя — для знімків з ефектом Боке (розмитість). Усі ці камери вже стали "джентльменським набором" багатьох флагманів. Honor 20 на цьому тлі виділяється четвертою камерою, призначеною для макрозйомки.

Камера для макрозйомки дозволяє отримати абсолютно новий досвід використання смартфона. З її допомогою можна заглянути у мікросвіт та відобразити його. Несподівано для автора макрозйомка виявилася вельми захопливим заняттям.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У макрокамери фіксована фокусна відстань 4 см. Поки що вона вміє тільки фотографувати.

У налаштуваннях фотокамери можна увімкнути штучний інтелект. За словами виробника, ШІ розпізнає об'єкти та оптимізовує налаштування. Зокрема, він розуміє 500 сценаріїв і 22 категорії сцен.

Заявлено, що залежно від об'єкта фотозйомки будуть змінюватися насиченість, яскравість та контрастність. Однак, зробивши кілька десятків знімків різних об'єктів, автор не помітив жодних відмінностей.

 
Налаштування за замовчуванням
 
 
Увімкнений ШІ
 
 
Налаштування за замовчуванням
 
 
Увімкнений ШІ
 
 
Налаштування за замовчуванням
 
 
Увімкнений ШІ
 

Основна камера знімає відео 4К, Full HD, HD ready 120 к/с (4-кратне уповільнення), 240 к/с (8-кратне уповільнення), 960 к/с (32-кратне уповільнення).


24.07.2019 2247
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

860
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1869
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3390
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2316 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4530

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

687

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

599

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

575

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

606
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10228
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1067
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5103
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

871
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2667
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1087
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34317 1
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

575
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

514
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

575
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

915 2