ШКУТЯК: Українців чекає борговий зашморг

Народний депутат, член президії політради партії «Наша Україна» Зіновій Шкутяк переконаний, що підвищення тарифів не покращить якості комунальних послуг.

 

Як повідомили у прес-службі партії «Наша Україна», він звернув увагу, що одним з результатів першого року правління Президента Віктора Януковича стало загальне зростання тарифів на комунальні послуги. З початку 2011 року комунальні тарифи на більшість послуг зросли більш як на 30%, а з квітня очікується чергове 50-відсоткове збільшення ціни на газ.

 

На думку депутата, різке підвищення тарифів і запровадження пені за прострочення їхньої оплати може стати борговим зашморгом для більшості українців.

 

«Заявляючи про необхідність підняття тарифів до економічно обґрунтованого рівня, влада приховує об’єктивну інформацію про реальну структуру тарифів. За цих умов підняття тарифів можна розцінювати як бажання влади витягти якнайбільше коштів у населення без будь-якого контролю за їхнім використанням», - зауважив З.Шкутяк.

 

Відтак, за його словами, навіть приблизні розрахунки показують, що при піднятті ціни на газ на 25%, який у структурі ціни теплової енергії становить максимум 65%, ціна останньої повинна зрости щонайбільше на 16,5%, «тоді як ми маємо ріст тарифів на тепло на 35%».

 

«Аналогічна ситуація і з підняттям ціни на водопостачання. Вартість електроенергії у його структурі складає 30-35%, ціна на електроенергію зросла на 30%, тобто подорожчання води повинно максимально відбутися на 10,5%, а фактично маємо ріст на 15%», - пояснив З.Шкутяк.

 

На його думку, контролювати обґрунтованість зростання тарифів мала б Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг, однак вона дотепер не створена.

 

«Теперішня система надання комунальних послуг є непрозорою і корумпованою, тому людям немає жодних підстав сподіватися на підвищення якості комунальних послуг. Якісні зміни можливі лише у разі проведення справжніх реформ у житлово-комунальному господарстві», - вважає депутат.

 

На його переконання, перше, що треба зробити, - невідкладно впровадити сучасні стандарти щодо надання послуг ЖКГ і передбачити механізми дієвого контролю за їхнім виконанням.

 

Також, за словами депутата, потрібно забезпечити прозорість і громадський контроль за формуванням тарифів. Це дозволить ліквідувати корупційні схеми та сприяти більш ефективному використанню коштів.

 

З.ШКУТЯК висловився також за усунення бюрократичні перешкоди на шляху формування та діяльності організацій співвласників багатоквартирних будинків та забезпечити здорову конкуренцію на ринку ЖКГ.

 

Крім того, він переконаний, що необхідно розпочати модернізацію житлово-комунальної інфраструктури, більшість з якої є зношеною і ресурсозатратною. Впровадження енергоощадних технологій, реконструкція інженерних мереж дасть змогу значно покращити якість комунальних послуг та зекономити кошти, зауважив З.Шкутяк.

 

11


11.02.2011 2052 0
Коментарі (0)

15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

354
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

688
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1106
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

947
12.10.2021
Іван Муканик

У зв'язку з тим, що державне свято День захисників та захисниць України, припадає на четвер Уряд ухвалив рішення п'ятницю, 15 жовтня теж зробити вихідним днем, а відпрацювання цього дня перенести на наступну суботу, 23 жовтня. Тобто, найближчими днями багатьох українців очікує подовжений вікенд у вигляді чотирьох вихідних днів. Фіртка дослідила, куди можна сходити та що відвідати у ці дні на Прикарпатті.

657
09.10.2021
Сергій Білий

Відповідно до законодавчих новацій систему територіальної оборони та підрозділи ТрО буде виведено з відання територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх обласних, районних та міських військових комісаріатів). Натомість створюється окрема вертикаль, яка підпорядковуватиметься командуванню територіальної оборони.

1172

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

445

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

850

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1084

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3100 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

665
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

9918
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

14854
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1501
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

10664
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

19635
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

20038
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

491
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

660
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1536
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

2874
25.08.2021

У столиці правоохоронці затримали чоловіка, який облив зеленкою Петра Порошенка, п’ятого Президента України.

7383 4