Шляхами бойової слави: на Прикарпатті вшанували станичного УПА Дмитра Повха (ФОТО)

Пам'ять станичного УПА Дмитра Повха вшанували у вівторок, 12 жовтня, у селі Княждвір, що на Коломийщині.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Пройти шлях бойової слави мешканця Княждвора Дмитра Повха зібралось чимало охочих. Учні та вчителі Княждвірського ліцею, місцеві жителі, історики та краєзнавці, студенти та викладачі Коломийського інституту управління природними ресурсами.

Краєзнавець Василь Футулуйчук розповідає, такий захід організовують кожних п’ять років. Похід розпочинають від каплиці, яку побудували мешканці Княждвора в пам’ять про упівців.

"П’ять років тому ми вже проводили таку акцію, щоразу ми приходимо на місце, де він загинув. Це була криївка, де борці за незалежність України разом із побратимами переховувались. В нашому селі були такі люди, які співпрацювали з енкаведистами та розповіли їм, де знаходиться цей схрон.

В той момент, коли представники НКВД оточили криївку всередині були брати Василь та Іван Фарбішевські вони здались, а натомість Дмитро Повх розумів, які тортури на нього чекатимуть, він спалив всі документи та підірвав себе гранатою", - розповідає краєзнавець.

Упівця на рідній землі не поховали, його тіло на підводі відвезли в сусіднє село Печеніжин, де разом з іншими побратимами поховали в одній могилі, додає, Василь Футулуйчук.

"Молодих хлопців ховали без одягу, без прощання та навіть без панахиди. А на місці його смерті небайдужі встановили пам’ятний хрест, який вкотре нагадуватиме всім, які були складні часи", - продовжує краєзнавець.

У 1992 році на місці смерті станичного Дмитра голова осередку ОУН  Василь Чавага разом із небайдужими встановили пам’ятний хрест.

"Активісти відновили криївку та окрім цього хреста в пам’ять про бійців встановили ще декілька хрестів в селі. Також в центрі села облаштували  меморіальний комплекс", - ділиться спогадами колишній війт села Дмитро Чорний.

Петро Ніжник, керівник стрілецького гуртка, який дійсний в Княждвірському ліцеї розповідає, основна мета – це передати наступному поколінню пам’ять та велич про подвиги односельців, які воювали за Незалежність України.

"Ми присвячуємо наш похід великому святу Покрови. В цей день ми йдемо до лісу до пам’ятного хреста великому герою України, воїну Дмитру. Ми хочемо донести до молоді, що про таких людей необхідно пам’ятати, розповідати та найголовніше шанувати пам’ять про них".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

«День Захисника і захисниць України»: про що свято та кого вітати

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

Свято Покрови: як прикарпатські пластуни та пластунки відзначатимуть 14 жовтня (ПРОГРАМА)

Через них гинули українські патріоти: в івано-франківському музеї представили документи про допити та ліквідацію зрадників (ФОТО)

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1963
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5496 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

745

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

798

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1000

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1771
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3680
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10258
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26149
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10184 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7714
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

209
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

264
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

381
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1277
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

884