Щорічне послання Петра Порошенка: головні тези

Петро Порошенко виступає в Раді зі щорічним посланням про становище України.

Про що президент говорив цього року, які основні пріоритети нашої країни? 24 канал вибрав головні цитати з промови Порошенка.

Головні здобутки

  • Незворотність курсу на членство в НАТО. Порошенко закликав депутатів сьогодні проголосувати за відповідний закон і направити для оцінки в Конституційний суд.
  • Рік Угоді про асоціацію з ЄС. "Завтра Україна видасть 10-мільйонний біометричний паспорт... Українцям відкриті дві третини країн світу".
  • Припинення дії угод про дружбу з Росією та про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України. "Після того, як повернемо Крим, російської бази там точно не буде". Цю згадку президент планує викреслити з Конституції.
  • Надання автокефалії Українській православній церкві. Екзархи Вселенського патріархату заявили, що "процес надання Томосу Україні виходить на фінішну пряму". Порошенко назвав автокефалію "другим Актом проголошення незалежності України".
  • Зміцнення державного статусу української мови. Під час цієї тези Порошенко відзначив символізм у тому, що деякі депутати покинули залу (йдеться про депутатів з фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула, Вадима Новинського і Нестора Шуфрича).
  • "Ми зберегли Україну. Ми створили армію, яка звільнила дві третини окупованого Донбасу, яку Росія захопила навесні 2014 року"...
  • "Ми зіскочили з російської газової голки, на якій сиділи президенти, прем'єри..." Ми виграли справу у Стокгольмському суді, "Газпром" має повністю нам виплатити 4,6 млрд доларів.
  • Уникнути дефолту – це теж наше досягнення.

Головні виклики

  • "Ситуація всередині і навколо країни точно не така драматична, як у 2014 році". Однак, не вдалося завершити війну і відновити територіальну цілісність України.
  • "Ми втратили 20% промислового потенціалу України, що спровокувало ефект доміно для всієї економіки країни". Це спричинило глибоку соціальну кризу. Порошенко стверджує, що "ми вистояли й відновили зростання, однак, більшість українців поки що не відчули покращення добробуту".
  • "Серйозних масштабів набула еміграція". Щоправда, Порошенко стверджує, що з цим викликом мають справу усі країни східноєвропейської Європи.
  • Серйозна проблема – популізм.
  • "Ворог прийшов сюди не по Крим і не по Донбас, він прийшов про всю Україну".
  • Антикорупційні органи, в які "вклали чималі фінансові ресурси платників податків", наразі не працюють належним чином.
  • Вибори-2019 – Порошенко вбачає ознаки реваншу та авторитаризму (нагадаємо, навесні відбудуться вибори президента, восени – парламентські).

Плани

  • Розробка та закупівля сучасного високоточного ракетного озброєння, бронетанкової техніки, іншого озброєння. Оновлення озброєнь відбувається на основі стратегії імпортозаміщення, "в якій ми втратили тотальну залежність від поставок з Росії".
  • Нарощування оборони української частини акваторії та узбережжя Азовського моря.
  • Досягнення повної сумісності з арміями країн-членів НАТО.
  • Використовувати дипломатично-політичні шляхи у поверненні Донбасу, але не виключати силового варіанту. "Звичайно, у нас має бути подібна опція, бо всяка армія готова до будь-яких сценаріїв. В України є право на самооборону згідно із статтею 51 Статуту ООН".
  • Порошенко на Парламентській Асамблеї ООН підніме питання про введення миротворців ООН на всю територію окупованого Донбасу, включаючи їх вихід на держкордон з РФ.
  • Грошове забезпечення для військових має бути збільшено не менш ніж на 37%. У жовтні здадуть в експлуатацію нові гуртожитки для контрактників – 184 приміщення для 23 тисяч контрактників.
  • Інтеграція України до цифрового спільного ринку енергетичного союзу та поглиблене співробітництво у митній сфері.
  • Послідовна протидія спробам послабити санкційний тиск на Росію. Порошенко переконує, що зняття санкцій щодо Російської Федерації не буде, але ризик їх пом'якшення є.
  • Порошенко заявив, що підтримує ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора. "В Україні все ще діє мережа російської агентури, яка бере під контроль медіа, плодить "незалежні" громадські організації. Вони незалежні від України, але підконтрольні Кремлю, і розпалюють антиукраїнські, антиєвропейські і антиамериканські настрої".
  • Скасування депутатської недоторканності. Порошенко наполягає, щоб за відповідні зміни до Конституції депутати проголосували невідкладно. Якщо закон приймуть, норма почне діяти з наступного скликання, з чинних депутатів не знімуть недоторканність.


20.09.2018 720
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2502
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1174
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1105
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2286
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2702 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

964

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

822

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10450
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1301
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

332
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5446
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

537
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

723
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

774