
Як пояснює Фіртці керівниця служби у справах дітей Ірина Рохман, це може бути людина, яка має бажання допомагати дітям і відповідні умови для їх тимчасового проживання.
«Наприклад, жінка, яка вже виховала власних дітей, наразі не працює, але має бажання та можливості допомагати іншим — може звернутися до міської ради та пройти відповідне навчання», — каже посадовиця.
Після проходження курсу та подання необхідного пакету документів, з патронатним вихователем укладається договір про працевлаштування, а держава щомісяця виплачує 24 тисячі гривень.
Передбачена також оплата для помічників вихователя — від 4 600 до 8 000 гривень, залежно від ситуації. Помічником може бути член родини: чоловік, сестра, син, свекруха тощо.
Крім того, на кожну дитину, яка влаштована до такої сім’ї, держава виділяє щомісячно по 2,5 прожиткові мінімуми.
Щоб стати патронатним вихователем, потрібно надати паспорт, довідку про несудимість та медичну довідку встановленого зразка. Повний перелік документів можна отримати в Івано-Франківській міській раді (вулиця Грушевського, 21, кабінет №815).
«Патронатний вихователь — це, як ми кажемо, така “чарівна паличка” або “двері у щасливе майбутнє” для дитини чи її біологічних батьків», — додає Ірина Рохман.
Завданням вихователя є створення для дитини сімейної атмосфери та допомога батькам у формуванні здорового спілкування з дитиною. Водночас вихователь не залишається наодинці — з ним працює міждисциплінарна команда: соціальні працівники, фахівці департаментів освіти, охорони здоров’я та соціальної політики.
У разі, якщо біологічні батьки не готові змінюватися, а проживання дитини з ними становить загрозу, орган опіки може звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.
У службі у справах дітей запевняють: готові надати вичерпну інформацію всім охочим та супроводжувати на кожному етапі — від подання документів до виховання дитини.
Більше читайте у матеріалі: «Завдання — зберегти біологічну сім'ю»: як в Івано-Франківській громаді підтримують дітей та захищають їхні права
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?
"Кількість дітей сиріт чи позбавлених батьківського піклування зросла", — Марцінків
На Івано-Франківщині протягом 2024 року влаштували в сім'ї понад 200 дітей-сиріт
«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?