Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО)

“Invictus Animus. Інтелектуальні ігри нескорених”. Під таким гаслом в Івано-Франківську відбувався сьогодні турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

Організатори присвятили його Дню захисників і захисниць України, який, нагадаємо, відзначали в Україні 14 жовтня. Звідси – назва змагань та досить специфічний склад учасників. Адже своїми ерудицією та знанням в ході турніру мірялися учасники бойових дій, військові, а також ті, хто своєю наполегливою працею  надає всебічну допомогу нашим захисникам, повідомляє Фіртка.

Участь у грі взяли сім команд, в тому числі команди учасників бойових дій, військовослужбовців Національної гвардії України, військових капеланів, медиків, журналістів, а також семінаристів, які вирішили пов’язати свою духовну кар’єру зі службою військових капеланів.

Турнір став спільним проєктом Івано-Франківського міського клубу метикуючих та Студії квізів «9-й вал».

Як стверджують організатори, ідея проведення такої гри виникла одразу після Всеукраїнського турніру з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті засновника інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

«Вже навіть не пам’ятаю, у кого першого виникла ідея провести такий турнір. Можна сказати, що це колективна ідея всього оргкомітету Клубу метикуючих, - коментує турнір одна з його організаторів – голова громадської організації «Клуб метикуючих» Ольга Коник-Макарова, - Присвячена ця гра 14 жовтня – Дню захисників і захисниць України.

Ми хотіли об’єднати не тільки учасників АТО. Ми хотіли об’єднати усіх причетних до війни, яка відбувається зараз на сході. Сьогодні з нами грали військові капелани, учасники АТО, команда журналістів, які висвітлюють події на сході.

Сьогодні з нами грали студенти Медичного університету та їхні викладачі, Національна гвардія, студенти-семінаристи – військові семінаристи, які своє майбутнє так само пов’язують з військовою справою».

Турнір відбувався за усталеними правилами «Що? Де? Коли?». Командам у трьох ігрових турах необхідно було дати відповіді на 30 питань на ерудицію та загальні знання. Зважаючи на специфіку гри, більшість питань так чи інакше стосувалася військової справи, історії воєн тощо.

Вести гру випало одному з ветеранів інтелектуального руху Прикарпаття Олегу Остаповичу. Сам ведучий зізнається: для нього цей турнір – особистісна історія.

«Вести цю гру мені було з одного боку страшенно цікаво, з іншого – приємно. Для мене це особистісна історія. Крім того, що інтелектуальний рух – ігри «Що? Де? Коли?» - це данина пам’яті Володимиру Макарову, але так сталося, що 14 жовтня вже з певного часу перестало бути формальним днем.

Це день українського війська, це день реальних захисниць і захисників Вітчизни. Ми дуже хотіли б, щоб це не перетворювалось в «23 фєвраля» - маю на увазі з «носочками і брітвеними прінадлєжностями».

Тому мені було важливо, щоб в залі були хлопці та дівчата, які були на фронті.  Мені хотілося, щоб люди спробували себе в інтелектуальних іграх, - ті, хто вже грали і ті, що ніколи ще не пробували. І нагода була цілком хороша, правильна – зіграти ще раз, щоб нам на голови не сипалися бомби», - розповів Олег Остапович.

Спробувала свої сили у грі також команда Агенції новин "Фіртка". Адже наше видання також приділяє чимало уваги висвітленню ситуації в районі проведення операції об’єднаних сил, проблем військових, учасників бойових дій, добровольців. Треба відзначити виступила Фіртка достойно, не зважаючи на той факт, що для абсолютної більшості наших журналістів це був перший досвід гри у «Що? Де? Коли?».

За результатами трьох ігрових турів перемогу здобула команда атовців з досить символічною назвою «Третя хвиля мобілізації».

А от боротьба за друге і третє місця стала інтригою. Адже після основної частини гри дві команди, які претендували на «срібло», мали однакову кількість ігрових очок.

Це – команди «Капеланів», яка об'єднала військових капеланів, та збірна команда «Милосердя» зі студентів Національного медичного університету. Долю другого місця вирішило додаткове питання. За результатами додаткового розіграшу другими стали медики з команди «Милосердя». «Капелани» - треті.

І все ж цінність сьогоднішньої гри не в тому, хто переміг. Гра ще раз нагадала: у нашій країні триває війна. І для перемоги у цій війні важливе єднання усіх верств населення. А ще це була чудова нагода попрацювати у команді у дружній приязній атмосфері, ще раз зустрітись з друзями й побратимами, та й просто порадіти за себе та за інших. Тому переможених у сьогоднішній грі не було. Усі учасники отримали дипломи та безліч позитивних емоцій.

«Це дуже чудова командна гра, - ділиться враженнями Микола Волков, ветеран АТО, колишній воїн 128-ї окремої гірськопіхотної бригади, учасник битви за Дебальцеве, журналіст, - Завжди приємно побачити побратимів не у бою, а у гарній дружній компанії, розділити з ними азарт гри та радість перемоги».

Своєю чергою організатори виношують плани зробити «Інтелектуальні ігри нескорених Invictus Animus» щорічними, а якщо вийде, то й всеукраїнськими. Крім того, організатори спільно зі службою військових капеланів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ розглядають можливість перетворення турніру на своєрідний інструмент психологічної реабілітації учасників бойових дій.

«Ми хочемо це зробити, - говорить головний військовий капелан Івано-Франківської архієпархії УГКЦ отець Роман Залевський, - Це такий наш спільний початок.

Хотілося б, щоби направду більше було військових, ми ще не залучили у гру ДСНС, поліцію, Повітряні сили. І взагалі до Дня Покрови й Захисників Вітчизни ми б дуже хотіли, щоб це були навіть ігри по бригадах. Треба придумати, як їх мотивувати».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


22.10.2021 Сергій Білий 1930
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

354
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2252
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1669
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1953
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5568 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4087

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1068

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1074

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1592

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1075
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

825
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

691
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14500
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10346
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6011
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

565
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5305 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28410 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

454
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

571
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

406
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

596