Щоб допомогти ЗСУ. Іванофранківець ініціював виробництво худі та футболок з патріотичними принтами

Іванофранківець Михайло Бортняк започаткував виробництво худі та футболок з фразою, яка стала девізом українців у боротьбі із російськими загарбниками, — «Рускій карабль, іді нах#й».

Так, вторговані кошти з продажу одягу Михайло переказуватиме на допомогу Збройним силам України.

Журналістка Фіртки розпитала у волонтера, як виникла ідея допомоги у такий спосіб, які принти можна придбати та чи має товар попит.

«Досвіду волонтерства до початку повномасштабного російського вторгнення у мене не було. Проте, вже на другий день війни (25 лютого — ред.) стало очевидно, що для нашої перемоги потрібні не лише військові, які безпосередньо захищають нас у гарячих точках, а й кошти, аби забезпечити наших хлопців усім необхідним.

Та, глянувши у гаманець, зрозумів, що великою сумою допомогти нашим хлопцям не зможу, тому почав шукати інші способи підтримки — і мені спало на думку, що можна залучати людей до допомоги, продаючи одяг з патріотичним принтом.

Завдяки такій ініціативі ми можемо підтримати українських воїнів всією країною», — розповідає Михайло.

фото: дизайн принтів худі та футболок

Далі потрібно було домовитись з друкарнею, яка б погодилась співпрацювати, продовжує Михайло. 

«Я писав декільком друкарням, але погодилась лише одна. Це друкарня у Луцьку, яка одночасно є постачальником одягу.

Пояснюю, як це працює: вони друкують та продають одяг за собівартістю, яку я віддаю їм. Своєю чергою націнку з проданого відправляю на потреби Збройних сил України».

Авторські футболки та худі виготовлені зі 100% бавовни. Над дизайном, каже Михайло, довго роздумувати не довелось. Також у розробці нові принти для одягу.

«Коли розробляв дизайн, надихнувся білбордами в Івано-Франківську. Але це не єдиний варіант. Наприклад, сьогодні я доробив новий принт, ще планую доробити два.

Відповідь українських бійців з острова Зміїний на вимогу скласти зброю та здатися стала першим таким кричущим принтом у нашому виробництві.

Наступні принти будуть не менш символічні. Наприклад, незабаром з'явиться принт з символом боротьби за свободу українського народу — Тарасом Шевченком».

фото: новий принт на жіночому худі

Наразі хлопець використовує лише одну платформу для продажу — соціальну мережу Instagram. Придбати худі чи футболку можна за посиланням.

«Дуже багато людей питають про товар, але часто на цьому комунікація і закінчується. Водночас вже є декілька замовлень. Тішить, що купують не лише для себе, а й для близьких.

У нас дуже добре налагоджена комунікація з друкарнею: день-два після замовлення — і покупець отримує свій товар».

фото: Михайло Бортняк

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок «військової операції» проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

«Борітеся — поборете». День народження Шевченка вшановують попри війну

«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

475
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3026
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21159
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2023
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1532 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

142

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

773

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2193

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

867
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

206
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1036
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

199
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

784
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

716
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8263
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

948 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

911
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2214 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

857