Сергій Пташник розповів про підготовку ФК "Галичина" до нового сезону

 

/data/blog/70856/9aeeb28aa2e19b423a0140be85fefa80.jpg

 

Перед початком звітно-виборчої Конференції ІФФФ, яка вчора відбулась в Івано-Франківську, вдалося поспілкуватися із президентом новоствореного футбольного клубу "Галичина" Сергієм Володимировичем Пташником, який розповів про основні цілі та завдання клубу на найближчий період часу. Також Сергій Володимирович торкнувся теми підготовки "Галичини" до нового сезону.

 

Розкажіть про новостворену команду «Галичина». В кого виникла ідея організувати клуб? Які завдання та цілі стоятимуть перед командою?

- Розумієте, створення футбольного клубу «Галичина» - це не просто чиясь забаганка. Ідея якось поступово визрівала, обростаючи новими більш конкретними рисами. Я зустрівся з однією людиною. Його прізвище для футбольних фахівців мало що говоритиме. Отже, зустрілися ми з Романом Гривінським і він мене спитав. А ми до цього дуже давно не бачилися. «Сергій, чому в Франківську немає футболу?». Ну я йому: «Та немає, такий час…». А вже тоді я декілька разів із головою Всеукраїнської футбольної асоціації студентів Первушкіним Олегом Аркадійовичем. обговорював питання участі команди із Івано-Франківська в студентських футбольних змаганнях. Все-таки, в свій час наш «Факел» дуже потужно виступав не лише на всеукраїнських, а й міжнародних турнірах. Але якось не склалося утворити таку студентську команду. Трохи згодом ми з Романом і ще нашими товаришами зустрілися і вирішили організувати ГО «Футбольний клуб «Галичина» (Івано-Франківськ).

Ось це ми утворили, сіли і почали планувати, що робити далі. Виникало  багато різних організаційних моментів. Одразу Вам скажу, клонувати нікого не хотілося. Мене дуже часто запитують: «Чому не «Спартак» чи «Прикарпаття»? А чому ж не «Галичина»? Я деяким людям просто відповідаю: «Хлопці, візьміть створіть і назвіть». Ми ж нікому не заважаємо. І якщо не вийде нічого, то це не вийде лише в Пташника Сергія Володимировича. Я цього не боюся. Громадське об’єднання «Футбольний клуб «Галичина» - це об’єднання людей, які хочуть щось зробити. Не відродити, бо, нажаль, немає що відроджувати. В свій час був «Спартак», без якого б не було «Прикарпаття». Це наша історія. На даний момент, якщо все вдасться, створюємо футбольний клуб з красивою назвою «Галичина».

На даний момент виникає певний провал між віковими категоріями. Часто батьки юних футболістів нарікають на те, що немає першої команди в області. Справді, немає. Але є міські команди «Тепловик» та «Ніка». Може буде «Галичина». От три команди, які гратимуть в місті. Ми поступово хочемо повернути старі добрі часи, коли було багато професійних команд. Щоб мати хоча б одну класну команду, потрібно мати класну, в футбольному плані, область.

Якщо нам трохи допомагатимуть, то хочеться зробити команду, перед якою можна ставити конкретні цілі. Я по життю максималіст. Не може такого бути, що гарно грали, але програли. В команду хочу взяти футболістів, з якими доводилося працювати ще в «Факелі», «Енергетику», «Прикарпатті» та здібну молодь, яка є в усіх спортивних школах нашого краю.

- Розкажіть більш детальніше про підготовку команди до нового сезону

- Ми вже близько місяця готуємося до сезону. Але це більше питання до тренера «Галичини» – Миколи Миколайовича Васильківа. Тому я до сьогоднішнього дня не особливо поширював якусь інформацію щодо нашої підготовки. Прийшов час, і можна дещо розказати. На даний момент нам вдається створювати команду, яка одразу повинна поставити перед собою амбітні завдання та виконувати їх, а також реанімувати тих футболістів, яким є ще що сказати в футболі. В перспективі, знову ж таки, повторююсь, якщо все буде добре, подати документи для участі в змаганнях під егідою Професійної футбольної ліги. Найближчі ж наші кроки – виступати в чемпіонаті та кубку області, а також чемпіонаті України серед аматорів, без якого ми не можемо навіть думати про другу професійну лігу. Як воно вийде, побачимо. Але от такі в нас плани на 2015-ий рік.

- Декілька слів про команду юнаків…

- В чемпіонаті області команди не вилітають за результатами комплексного заліку. Тому можна взяти певну групу дітей, створити мінімальні умови, і вони гратимуть за команду. Для себе я вже визначився з ким я хотів би працювати. Але нікого ні про що не проситиму.

- На якому стадіоні домашні матчі проводитиме ФК «Галичина»?

- Нам вдалося налагодити співпрацю із Прикарпатським національним університетом ім.В.Стефаника. Маємо з ними угоду, базуємося там, та скоріше всього домашні матчі проводитиме на їхньому стадіоні. Якщо ж якісь сили захочуть, щоб ми там не грали, шукатимемо інший стадіон. Ще раз скажу, ми не хочемо комусь створювати якісь проблеми. Зараз дуже багато розмов щодо того, а чому не «Спартак», чому не «Прикарпаття», чому ми так робимо, чому не інакше. А в мене зустрічне питання: «А чому Ви не зробили і нас не запросили?». Ніхто ж нікому не заважає щось створювати, показавши всім приклад. Я дуже добре розумію на скільки складно в наш час займатися футболом. Але є й інші моменти. Декілька днів назад ми з Вами мали можливість спостерігати картину, коли в Києві зібрався практично повний НСК «Олімпійський», п’ятдесят чотири тисячі людей. Це про щось таки говорить…

- Хто складе кістяк основної команди ФК «Галичина»?

- Гравці 1985-1990 років народження. А також молодь. В нашій області достатньо талановитих молодих виконавців, які можуть грати на високому рівні. Наш основний принцип комплектації команди полягає в тому, що за «Галичину» мають виступати місцеві футболісти.

Тут також потрібно враховувати, що молоді хлопці – це вже не 20 років. Молоді футболісти – це випуск – 17-19 років. Може бути, що в окремих гравців затягнеться трохи і він заграє в 20-21 років. Але це винятки. Багато хто боїться, що одна команда забере всіх футболістів. В нас достатньо талантів, вистачить на всіх. Просто при організації роботи необхідно вибудувати так процес, щоб футболісти розуміли, що гроші потрібно заробити. Ми пропонуємо їм певні умови, але й вимагаємо від них виконання поставлених завдань. Не можна приділяти футболу шість годин на тиждень і отримувати більше, ніж на основній роботі, де працюєш по вісім годин на день. Треба стати хорошим футболістом, щоб отримувати за свою гру хороші гроші. Так в «Шахтарі», «Динамо» чи іншому гранді футболу платять мільйони. Але спробуй туди потрапити.  На місці потрібно створити такі умови, таку конкуренцію, щоб вийти на високий рівень гри. А тоді обов’язково знайдеться людина, яка готова буде фінансово допомогти.

Ми розуміємо, що футболісти, яких залучаємо зараз, допоможуть на певному етапі. Але для подальшого розвитку та руху вперед нам потрібно залучати молодь. Тому готові співпрацювати з усіма спортивними школами нашої області. Будь-ласка, пропонуйте своїх гравців, давайте разом будемо створювати для них можливість вирости та стати хорошими футболістами.

- Відомо, що команда зіграла вже контрольну гру…

- Так ми провели навчальну гру із командою СДЮШОР «Прикарпаття U-17». З Володимиром Гуменяком, тренером старшої вікової групи «Прикарпаття» в хороших відносинах, разом колись грали. Цей поєдинок був корисний як для нас, так і для наших суперників на футбольному полі, перед якими зараз стоїть важливе завдання - витягувати вищу лігу для «Прикарпаття».

Найближчим часом плануємо провести ще дві контрольні гри та участь в «Кубку Підгіря». Саме перед стартом в цьому передсезонному традиційному турнірі вже на відсотків 90 визначимось із складом.

 - Сьогодні звітно-виборча Конференція. Враховуючи складне становище в державі, на шо, насамперед, варто звертати увагу в своїй роботі керівникам обласної федерації в новій каденції.

- Нічого не потрібно вигадувати. Кожен повинен займатися своєю справою. Особливо в такій сфері як футбол. Звичайно, в мене є своє бачення на окремі моменти. І це нормально.  Зрозуміло, що команда Тараса Клима одержить мандат на продовження своєї роботи (розмова відбувалась перед початком Конференції - ред.) Їм зараз доведеться працювати в дуже складних умовах – йде війна, в державі твориться багато незрозумілого. Але шляху назад немає. Потрібно ставати і наполегливо працювати. Насамперед, над дитячо-юнацькою лігою. В нас хороший рівень першої ліги, але доки не буде хороших дитячо-юнацьких змагань, в нас не буде нормального подальшого розвитку дорослого футболу.

- Дуже Вам дякую та бажаю успіхів в роботі над створенням ФК «Галичина».

- Дякую.

 

Розмовляв Роман Трайтурак, west-football.org.ua


02.03.2015 942 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1089
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2705 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2257
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3116
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2709
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2426 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

539

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

551

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1049

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2292
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20509
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

730
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1999
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

286
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

887
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5586
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7457
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1008
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

761
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1117 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1625 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1477