Сенатор Маккейн : Якщо українці попросять допомоги ми мусимо її надати

 

 

 

У вашингтонській Атлантичній раді - аншлаг. У центрі уваги - сенатор - республіканець Джон Маккейн, який ділиться своїми враженнями та думками щодо ситуації в Україні.

За його словами, мільйон людей на Майдані, яких він побачив у неділю, стали одним з найбільш незабутніх вражень в його житті. І стоять вони, пояснив він вашингтонській спільноті, не стільки заради підписання Угоди про Асоціацію, скільки проти урядової корупції.

Маккейн наголосив, що він та його колега з Сенату не приїжджали до України, «аби втручатися в її внутрішні справи чи надавити перевагу одній стороні над іншою, а для того - щоб підтримати мирні прагнення усіх українців та затвердити їх суверенне право самим визначати майбутнє своєї незалежної країни».

Поділився сенатор і деталями своєї зустрічі з Віктором Януковичем. Маккейна вразило, що під час понад двогодинної дискусії, український президент говорив практично виключно про деталі перемовин з Росією та ЄС, присвятивши лише хвилину часу засудженню протестуючих на Євромайдані.

«В мене склалося чітке враження, що Янукович або не сприймає їх вимог, або просто не розуміє впливу, який матимуть такі масові демонстрації», - сказав Маккейн.

Також сенатор виклав план дій, який, на його думку, США повинні здійснити, щоб підтримати демократичні прагнення українців.

Отже план такий:

Вашингтон мусить постійно наполягати на тому, що українська влада має поважати демократичні права українців та звільнити заарештованих за участь в демонстраціях.

Обидві сторони мають утримуватися від використання насилля. У разі порушення владою обіцянки і застосуванні сили проти демонстрантів, Джон Маккейн не виключає санкції.

«І адміністрація, і Конгрес США дали чітко зрозуміти українській владі, що проти відповідальних у застосуванні насильства проти мирних громадян або інших порушень прав людини, будуть застосовані цільові санкції. І це не є порожньою погрозою», - сказав Маккейн.

Третім пунктом плану Джон Маккейн назвав підтримку Сполученими Штатами прагнення українців щодо підзвітності свого уряду у справі покарання тих, хто наказав та виконав акти насилля проти мирних демонстрантів.

«Президент Янукович розпочав розслідування і ми мусимо підтримувати його успішне завершення», - сказав він.

Наступним сенатор вказав на необхідність підтримати вимогу українців до свого уряду щодо оприлюднення усіх угод підписаних 17 грудня у Москві.

«Ми вважаємо, що українці мають право знати усі деталі того, що в результаті цієї домовленості отримає Росія».

Якщо українська криза поглиблюватиметься, сказав американський сенатор, США мають бути готові надати пряму допомогу у її вирішенні на прохання українців.

«Ми чули кілька варіантів вирішення кризи під час нашого візиту, - сказав Маккейн, - проведення дострокових виборів чи створення технічного уряду. Ці рішення мають прийняти самі українці, але, якщо вони звернуться до нас за допомогою, то ми мусимо її надати».

І останнє: США повинні співпрацювати з МВФ та ЄС, аби ті тримали свої двері для України відкритими. «Усі ми на Заході мусимо бути готовими надати Україні фінансову допомогу, необхідну для того, щоб подолати короткотермінові проблеми, викликані реформами чи пов’язані з діями Росії», - сказав він.

Поділився сенатор і своїм враженням щодо рішення Росії викупити українські державні облігації на суму в 15 мільярдів доларів та зменшити ціну на газ:

"Ми маємо визнати кілька речей щодо російської фінансової інтервенції. Усі ці російські гроші не вирішать структурних проблем української економіки. Вони у кращому разі віддалять їх вирішення і, найбільш ймовірно, лише призведуть до їх поглиблення".

"За більшістю оцінок, президент Янукович купив собі близько року часу, після якого він опиниться перед обличчям наступної кризи".

"Ми сподіваємося, що він використає цей час мудро, аби почати вирішувати причини цієї кризи, а саме – величезний зростаючий борг, штучне утримування курсу гривні, великі невідповідні потребам енергетичні субсидії".

Також, сказав сенатор, у Вашингтоні мусять розуміти, як фінансова допомога Україні вписується в стратегію Путіна щодо того, що він розуміє під терміном «близьке зарубіжжя».

«Останніми місяцями Путін зробив усе, аби змусити та залякати Україну. Згідно з українськими чиновниками, з якими ми говорили в Києві, Путін лякав набагато більшими наслідками, якщо Україна підпише угоду з ЄС.

Путін сказав, що його допомога Україні не має прихованих умов. Якщо ви в це вірите, то я вам продам свій будиночок на пляжі в Арізоні», - пожартував Маккейн . (прим. штат Арізона не має виходу до моря)

Джон Маккейн закликав Вашингтон відкрити очі і побачити сутність Володимира Путіна та його режиму. За його словами - це людина без душі, яка хоче відновити квазі-радянську імперію і не зупиниться ні перед чим, аби втягти в неї Україну.

Президент Путін, сказав Маккейн, став тільки більш зухвалими після порожніх погроз президента Барака Обами щодо «червоної лінії» в Сирії .

«Путін все ще не сприймає Україну в якості незалежної держави. Ідея сучасної демократичної України, яка є частиною Європи, - найбільший жах президента Путіна. Адже, з часом російські громадяни будуть дивитися на процвітаючу Україну і питати, а чому не ми?»

У в тої же час, зазначив Маккейн, Україна все одно стане частиною Європи – такою є історична закономірність.

«Може, людям у Вашингтоні українці здаються далекою нацією, зазначив Маккейн, але молодь там цілком західна – як на Заході країни, так і на Сході – вони слухають таку ж погану сучасну музику та так само жахливо вдягаються», - пожартував він.

Про те, що з кожним роком все більше людей орієнтуються на Захід, підтверджують і опитування, сказав сенатор.

Відповідаючи на питання «Голосу Америки» щодо заяви українського МЗС, яка закликає закордонних партнерів України утриматися від втручання у внутрішні справи країни, Маккейн сказав, що це в першу чергу стосується Путіна, який має до неї прислухатися, адже саме він найбільше втручається в українські справи.

Також Маккейн пояснив, чому американці мають турбуватися про те, що відбувається в Україні. Тому, нагадав він, що демократичні та мирні країні – запорука безпеки США та всього віту.

 

Голос Америки


20.12.2013 508 3
Коментарі (3)

Люба 2013.12.20, 12:33
Погоджуюсь з сенатором.
Олег 2013.12.20, 15:51
Лакеї Вашингтона...
Дод 2013.12.20, 20:32
принаймі не не холопи московські, на відміну від олега
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7954 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1149
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

628
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5657
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1533
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1396

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

474

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1292

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1122

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1024
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

367
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

420
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1364
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

436
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

704
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5744
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

451
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

318
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

656 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1100
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

956