Секти, що вбивали

Переглядаючи відео подій, які розгорнулися довкола Києво-печерської лаври, дивлячись на ті демонстрації, крики, співи та недолугі інтерв’ю вірян УПЦ(МП) складається враження, що справжньої віри там зовсім мало або взагалі відсутня, а от релігійного фанатизму і ненависті багато. Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

В недавній історії був не один прецедент коли релігійні лідери керували  масами та навіть змушували до суїциду, згадаємо три  з таких.

Велике Біле братство або ЮСМАЛОС - тоталітарна секта заснована в 1990—1991 роках у Києві фахівцем в області психічного впливу на особистість Юрієм Кривоноговим і Мариною Цвігун. Фактичний лідер  та засновник секти — Юрій Кривоногов, оголосив себе Іваном Хрестителем (Юоанн Свамі) та Марина Цвігун — духовний лідер ритуальне ім'я Марія Деві Христос, вважала себе Дівою Марією, живим втіленням Христа, одночасно його матір'ю і нареченою.

За основу свого вчення Кривоногов використав суміш релігійних і окультно-езотеричних вчень: кришнаїзму, юдаїзму, йоги, буддизму, вчення про карму, реінкарнації  та християнства й т.д.. Найвідоміша акція білого братства відбулася  10 листопада 1993 року Марія Деві Христос призначає самоспалення.

В цей день на площі перед  Софійським собором у Києві зібралося близько тисячі осіб. 25 сектантів на чолі з Цвігун і Кривоноговим під виглядом відвідувачів потрапили всередину Софійського собору, щоб провести там молебень. Під час "богослужіння" Цвігун і Кривоногов стояли на плиті вівтарного престолу.

Згідно з даними міліції, після проповіді Марії Деві Христос мало відбутися масове самоспалення, для чого були підготовлені каністри з бензином. На щастя, самоспалення не відбулося оскільки вчасно втрутились працівники міліції.

Враховуючи, що Кривоногов працював у сфері  психічного впливу на особистість можна припустити, що без КДБ тут не обійшлося і що це наймасовіший експеримент  маніпуляції свідомості який міг закінчитись смертю сотень людей.

Гілка Давидова (англ. Branch Davidians) — релігійна, протестантська секта, яка виникла у 1955 році після розколу всередині церкви Адвентистів Сьомого Дня. Гілка Давидова стала широко відомою після трагічної облоги її осередку у Маунт-Кармел у м. Вейко. У 1990 році на чолі секти став молодий, харизматичний проповідник Вернон Хавелл, який прийняв нове ім'я — Девід Кореш.

Завдяки популярності Кореша та його проповідям, численність членів секти значно зросла. Кореш проповідував радикальні ідеї та кінець світу.  28 лютого 1993 року ФБР зробило спробу обшукати маєток на наявність незаконної вогнепальної зброї, що закінчилася стріляниною та майже двомісячним протистоянням. Під час невдалого штурму маєтку 19 квітня 1993 року спалахнула пожежа в котрій загинули 76 сектантів, у тому числі жінки й діти і серед них Девід Кореш. 

Джонстаун, храм народів - найжахливіша секта, яка здійснила вбивство майже тисячі людей серед яких жінки і діти. Заснована 1955 році Джимом Джонсом. Секта сповідувала суміш ідей християнства, комунізму та соціалізму. 1974 році кілька членів «Храму народів» взяли в оренду ділянку в джунглях Гаяни і заснували поселення, яке назвали Джонстаун, назване так на честь очільника організації. Мешканці поселення переважно займалися сільським господарством працюючи по 12 год на день, а вечорами ходили на зібрання слухати проповіді лідера. 18 листопада 1978 р.

Джонс зібрав всіх мешканців Джонстауна і в результаті проповіді переконав більшість з них провести «революційний акт самогубства», прийнявши отруту (ціанід). Внаслідок цієї акції загинуло 918 осіб, серед яких 276 дітей. Врятувалися близько 80 осіб: хтось не прийшов на збори, комусь  просто вдалося покинути табір.

Існує декілька способів впливати на людей і доведення їх до релігійного фанатизму: харизматичність лідера, використання нейролінгвістичного програмування, робота спецслужб.

Зі сторони релігійних фанатиків мотиви відриву людини від реальності, підпорядкування себе ідеї та лідеру можуть бути різними: психологічні проблеми, з якими індивід впоратися самостійно не здатний або вважає, що не здатний. Його відхід у групу фанатиків зумовлений зняттям з себе відповідальності за прийняття рішень у багатьох життєвих проблем бажанням стати відомим, викорінити в собі сумніви і невпевненість.

В основі кожної з вище перелічених сект, які змушували до насильства стоїть очільник секти, який спонукає своїх прибічників на скоєння злочину. Видатний психолог Роберт Ліфтон ще на початку 60-х років минулого століття вперше сформулював закони промивання мізків та контролю свідомістю.

Ліфтон вважав, що наш світ зациклений на апокаліптичних ідеях. І час від часу знаходится «проповідник-гуру», який обіцяє краще життя, але ми пам’ятаємо застереження Ісуса Христа

«Стережіться лжепророків, які приходять замасковані в овечу шкіру, а насправді є вовками лютими. Ви їх впізнаєте по їхніх вчинках: бо не буде добрих вчинків від злої людини.» (Мт. 7:15)


03.06.2023 Роман Тадра 1520
03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

659
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1087
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

702
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1174
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10489 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1068

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1190

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

815
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14131 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7314
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

679
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

781
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

547