Роман Безсмертний 11 жовтня у Франківську: з чим їде і що пропонує

Якщо відкрити сторінку у Вікіпедії про цього політика, то одних лише регалій – на кілька рядків. Політик, дипломат, один із авторів Конституції України, історик, викладач, кандидат політичних наук.

В минулому віце-прем’єр, народний депутат кількох скликань. Все це про Романа Безсмертного. У травні цього року до списку цих регалій додалась ще одна – майбутній кандидат в президенти України.

Він одним із перших оголосив про свій намір брати участь у виборах Президента. З того часу об’їздив уже половину України. В обласних центрах по всій державі Безсмертний організовує зустрічі-дискусії з українцями.

Назва дискусій – «Якої ми хочемо України». І у четвер, 11 жовтня, вона відбудеться в Івано-Франківську.

Тож чим Безсмертний відрізняється від інших політиків і що він пропонує українцям?

В українській політиці він уже більше 25 років. Прийшов туди з посади звичайного сільського вчителя. Виграв двотурову мажоритарку на окрузі на Київщині. Зараз пригадує, що потратив тоді на вибори 120 доларів. Гроші пішли в основному на те, аби заправляти автомобіль, щоб їздити на зустрічі з людьми. Очевидно, що саме тодішній досвід Безсмертний згадує і напередодні цьогорічної виборчої кампанії. Адже, на відміну від всіх інших потенційних кандидатів, започаткував серйозну дискусію з українцями. Уже не на невеликому окрузі, а в масштабах всієї держави. Каже, що йому важливо особисто зустрічатися з українцями. На основі почутого і побаченого потім буде писатись програма кандидата в Президенти Безсмертного.

Чому взагалі прийняв рішення іти в Президенти? У декількох своїх інтерв’ю Безсмертний розповідає, що переломною для нього стала участь у Мінських переговорах з врегулювання ситуації на Донбасі. Там побачив дряхлість і бездарність нинішньої державної машини. Каже, що жодної державної підтримки для представників з України (які вели переговори з росіянами і представниками ОРДЛО) не було. Гостро критикував за це Президента Порошенка. Став першим, хто почав публічно розповідати про те, що насправді відбувається у Мінському процесі. У 2016 році – вийшов із цих переговорів. З того моменту і зараз називає їх «мертвими».

Власне, як зізнається зараз Безсмертний, тема війни так чи інакше стає основною під час дискусій «Якої ми хочемо України». Вона турбує людей у кожному з міст – від сходу до заходу і від півдня до півночі. Що пропонує сам Безсмертний?

Найперше – нарешті офіційно визнати війну війною. «У нас люди п’ятий рік воюють, а держава ні. Ба більше – держава тим часом торгує з агресором», - каже політик. Відтак, як він уже заявив, першим Указом Президента Безсмертного буде введення в дію Закону про правовий режим воєнного стану на окремій території. Він переконаний, що нинішні керманичі цього не зробили, бо їм вигідно, аби країна залишалася в підвішеному стані. Це вигідно, бо на цьому заробляються великі гроші. Не для країни - для власних кишень.

Безсмертний також вважає, що держава має припинити списувати на війну всі негаразди, в тому числі економічні. Зараз саме той час, вважає політик, щоб дати поштовх роботі оборонних підприємств, особливо тим, які колись належати до оборонного комплексу, а після приватизації перейшли на виробництво сільгосптехніки тощо.

«На п’ятому році війни в Україні немає патронного заводу! Як таке може бути?»,  - обурюється Безсмертний. Щоб знов спускати з конвеєрів деталі для військової техніки, заводу не потрібно надто багато часу. Потрібен закон, який дозволить приватним підприємствам виконувати державне замовлення на виробництво озброєння. Така система працює в усьому цивілізованому світі. Це реальна можливість не тільки максимально забезпечити власну армію, а й зробити серйозний економічний ривок.

Які ще основні тези Безсмертного?

  1. Перезаснування держави. Безсмертний пропонує змінити принципи роботи державних інститутів так, щоб вони працювали на користь людини.
  2. Нова Конституція. Це основа для перезаснування держави. Перший етап – прийняття Конституційного акту. Основним у новій Конституції мають стати права людини.
  3. Двопалатний парламент. Це єдина модель, коли центр не тиснутиме на регіони, а вони не скаржитимуться, що Київ їх не чує.

Безсмертного часто питають, як він оцінює свої шанси на перемогу. Відповідь на це питання у нього така. Коли був 28-річним сільським вчителем, ніхто не вірив, що він переможе представників влади і адмінресурс на виборах до парламенту. Він переміг. У 1996 році ніхто не вірив, що Україна здатна прийняти власну Конституцію. Він був серед тих, хто цього домігся. Завдяки тій Конституції держава вистояла. Коли у 2004 році очолив передвиборчий штаб Віктора Ющенка, теж не було певності, що той переможе. Він переміг. Потім, коли у 2010 році Безсмертний був призначений послом у Білорусі, ніхто не вірив у те, що вирішиться питання із україно-білоруським кордоном. Йому це вдалося. А на Мінських переговорах у 2015-16 роках домігся, аби з повістки дня взагалі було знято питання про зміни до Конституції України на вимогу представників ОРДЛО. Тож, очевидно, що список перемог буде продовжуватися.  

Зустріч-дискусія із майбутнім кандидатом в Президенти відбудеться у четвер, 11 жовтня, в університеті Короля Данила (вул. Коновальця, 35). Початок о 12.00.

ДОСЬЄ:

Роману Безсмертному 52 роки. Депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Один з авторів Конституції України. Був віце-прем’єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи та заступником голови Секретаріату Президента. У 2010-2011 роках працював послом України в Білорусі.

У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Одружений.


10.10.2018 1606
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2799
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20952
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1912
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3987

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

621

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2093

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

778

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24464
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

701
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8148
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

710 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792