фото: ілюстративне
51% опитаних іванофранківців тримають вдома зібраними тривожні валізки.
Про це йдеться у дев'ятому муніципальному опитуванні Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеному у квітні-травні 2024 року, пише Фіртка.
Крім того, 75% іванофранківців зазначили, що мають вдома запаси води, 85% – запаси їжі, 76% – запаси ліків.
Ще 58% повідомили, що мають грошові заощадження на випадок надзвичайної ситуації.
Крім того, 36% респондентів мають автономне джерело живлення на випадок відключення світла.
Що покласти у тривожну валізу
Оригінали та копії важливих документів – усе, що ідентифікує людину та доводить права на її майно (квартиру, автомобіль тощо). Крім того, краще взяти з собою також фотографії ваших близьких. Усе це скласти у водостійкий пакет. Сюди ж можна покласти й дублікати ключів.
Гроші. Це стосується і готівки, і кредитних коштів. Доступ до них повинен бути у будь-який час.
Аптечка. Кількість ліків розрахувати на кількох людей. В аптечку можна взяти бинти, лейкопластир, йод, вату, ліки проти інтоксикації (активоване вугілля, наприклад), жарознижувальні, ліки проти алергії, діареї, кишкової інфекції, краплі для очей та порошкові антибіотики. За можливості варто взяти знеболювальне. Біля ліків треба покласти інструкцію щодо їхнього вживання та телефонні номери ваших лікарів.
Одяг, зокрема спідня білизна, шкарпетки, термобілизна. Запасні штани, кофта та дощовий плащ, шапка (краще в’язану), рукавиці та шарф, надійне та зручне взуття.
Запас їжі на кілька днів (супові галети, консерви, висококалорійні солодощі, усе інше, що довго зберігається та займає мало місця. Питна вода – запас на два-три дні.
Засоби гігієни (зубна паста і щітка, невеликий шматок мила, туалетний папір, сухі та вологі серветки).
Засоби зв’язку (радіоприймач і батарейки для нього). Смартфон – за допомогою нього можна перший час бути в курсі подій. Мапа та інструкція для часу і місця зустрічі близьких в екстрених ситуаціях.
Посуд (ложка, чашка, тарілка та миска або казанок. Бажано усе залізне, речі, які знадобляться для приготування їжі.
Сірники та запальничка, мультитул (багатофункціональний інструмент, де є ніж, шило, викрутка тощо), невеличка сокира, скотч, блокнот, олівець, шнур або мотузку, нитки та голки, свічки.
Засоби для привернення уваги. Це можуть бути свисток, фаєр, сигнальна ракета, ліхтарик і батарейки.
Довідково: впродовж квітня-травня 2024 року Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту провела дев'яте муніципальне дослідження.
Опитування проводили у 21 місті України (Київ та усі обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла провести дослідження) з 13 квітня по 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв'ю дома у респондентів.
Вибірка складалася з 16 800 громадян віком від 18 років і старше. Отримані дані у кожному місті були зважені по статі та віку з використанням національних статистичних даних (станом на 1 січня 2022).
Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 49%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: