
«Водночас відштовхнувшись від цього дна у квітні, впродовж останніх п'ять місяців кількість вакансій зростає. І у вересні 54% вакансій, у порівнянні з лютим 2022 року, відновлені», — заявила Ірина Тітова, бренд-менеджерка категорії «Робота» платформи «OLX Робота».
Динаміка відгуків на вакансії.
Кількість відгуків збільшилася, хоча в березні було сильне просідання, адже питання працевлаштування відійшло на другий план. Наприкінці лютого та в березні люди турбувалися в першу чергу про свою безпеку.
Це призвело до піка пошуків в період травня-липня 2022 року. Пошукачі були значно активніші в пошуку роботи, відгукувалися на більшу кількість вакансій.
Після липня ця ситуація почала стабілізуватися, високий попит почав згасати й наразі він не опустився до минулого року, але випередження минулорічних показників (попиту серед майбутніх працівників) згладилося до +40%.
Регіональна статистика.
Кількість оголошень в тимчасово окупованих територіях значно знизилася. Водночас кількість оголошень, які сконцентровані в Західній Україні, суттєво зросла, особливо на Закарпатті. Адже деякі бізнеси перенесли свою діяльність на захід України.
Найбільш затребувані робітничі професії.
- Водій (6 194 вакансії);
- продавець (4 454 вакансії);
- різнороб (2 179 вакансій);
- швачка (1 684 вакансії);
- кухар (1 531 вакансія).
Заробітна плата.
У середньому топові вакансії просіли в зарплаті на 5-10%. Найбільш суттєві зміни спостерігаються для спеціалістів-будівельників (зарплата знизилася на 40%) та операторів кол-центрів (почали заробляти на 84% більше), що пов’язано зі зміною попиту.
- муляр — 37 500 гривень;
- фасадник — 32 500 гривень;
- далекобійник — 30 000 гривень;
- штукатур — 30 000 гривень;
- автомаляр — 27 500 гривень.
- далекобійник — 32 500 гривень;
- рихтувальник — 27 500 гривень;
- автомаляр — 25 000 гривень;
- оператор кол-центру — 24 890 гривень;
- автоелектрик — 22 500 гривень.
«Спостерігаємо, що з лідерів високооплачуваних професій з довоєнного списку залишився лише далекобійник, водночас будівельні вакансії опустилися нижче.
У лідери замість будівельників прийшли спеціалісти, які займаються ремонтом та обслуговуванням авто. Цьому є пояснення — скасування мита на в’їзд автівок з-за кордону», — уточнює фахівчиня.
Замість висновку.
Кількість вакансій поступово відновлюється як в середньому, так і в сегменті «блакитних комірців».
Північ та Центр України демонструють найбільшу активність пошукачів. Відхилення зарплати для найпопулярніших вакансій лежить в межах 10%.
Попит серед пошукачів поступово стабілізується до рівня 2021 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: