На Прикарпатті найбільша потреба у робітничих професіях, підсобних працівниках.
Про це журналістці Фіртки розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
"Також має попит сфера послуг — це бармени, офіціанти, продавці, покоївки та інші. Водночас Івано-Франківська область є туристичною, тому це якраз галузь, де найбільша потреба у працівниках", — каже директор центру зайнятості.
Зі слів Василя Цимбалюка, найбільш оплачувані вакансії у будівельній галузі — по 40-50 тисяч гривень. Натомість найменші зарплати пропонують підсобним працівникам.
"Сьогодні не вистачає фахівців. Якщо декілька років тому роботодавці видавали зарплату у конвертах, аби оминути податки, то сьогодні вони готові офіційно платити гарні зарплати для кваліфікованих спеціалістів.
Утім, проблема в тому, що частину людей мобілізували, ще якась частина виїхала за кордон. І склалась така ситуація, що зараз вже ніби й готові платити, але вже немає кому", — уточнює директор.
Водночас, через мобілізацію на Івано-Франківщині чоловіки не хочуть офіційно працевлаштовуватись.
"Сьогодні дійсно є така проблема, що чоловіки рідше звертаються до центру зайнятості ніж раніше, бо через мобілізацію бояться офіційного працевлаштування.
Якщо аналізувати, то наразі на обліку в обласній службі зайнятості перебувають 85% жінок й лише 15% — чоловіків.
Утім, хочу наголосити, що є вакансії, які передбачають різні види бронювання. Цей процес нелегкий, це вже завдання роботодавця, але сміло можу сказати, що такі вакансії також є".
Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги