Нестача чоловічої робочої сили на Івано-Франківщині є відчутною.
Чи фіксують тенденцію, що чоловіки бояться офіційно працевлаштовуватись, журналістка Фіртки поспілкувалась із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.
"Сьогодні дійсно є така проблема, що чоловіки рідше звертаються до центру зайнятості ніж раніше, бо через мобілізацію бояться офіційного працевлаштування.
Якщо аналізувати, то наразі на обліку в обласній службі зайнятості перебувають 85% жінок й лише 15% — чоловіків.
Утім, хочу наголосити, що є вакансії, які передбачають різні види бронювання. Цей процес нелегкий, це вже завдання роботодавця, але сміло можу сказати, що такі вакансії також є", — розповідає директор центру зайнятості.
Зі слів Василя Цимбалюка, кількість вакансій для чоловіків, які не закривають, є чималою.
"Проте, шукаємо вихід — пропонуємо ці вакансії [не всі, звісно] жінкам. Перед тим, як розпочати роботу, жінки проходять відповідні навчання.
Уже маємо успішні приклади, коли жінки добре опанували професії, де раніше традиційно працювали переважно чоловіки. Наприклад, сьогодні маємо вправних водійок тролейбусів.
Така ж ситуація, до прикладу, з обслуговуванням ліфтів — жінки гарно себе зарекомендували у цій сфері", — додає директор.
Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги
Це по всій Україні. І чинуши не хочуть щось змінювати. Нас мобілізували з брехнею (ВЛК), в боях, під керівництвом морально відсталих і безграмотних її стало ще більше... ми маємо друзів, родичів, яким це розповідаємо...
Щоб цього не було - пропоную чинушам і військовому керівництву препинити брехати