Релокували два бізнеси. Історія родини з Харкова, яка переїхала на Івано-Франківщину (ВІДЕО)

Родина Іванових із Харкова перевезла на Івано-Франківщину два свої бізнеси — швейне виробництво та студію звукозапису. Поки що подружжю вдалося відновити роботу з пошиття одягу.

Про евакуацію бізнесу в іншу область та як облаштовувалися на новому місці, Вікторія та Денис розповіли кореспондентці Суспільного, передає Фіртка.

До повномасштабної війни родина Іванових у Харкові упродовж восьми років шила брендовий одяг: футболки, спортивні костюми, светри, куртки та аксесуари. Та з початком бойових дій подружжю довелося призупинити виробництво та роботу студії звукозапису. Вікторія розповідає, що упродовж 11 днів їхня сім’я жила в укритті. Тоді доводилося економити їжу, адже ніхто не знав, чи будуть у магазинах продукти.

"Саме та студія була нашим прихистком в перші дні війни. 24 лютого ми спустилися туди, бо це — підвальне приміщення у старій будівлі, яка відстояла ще Другу світову війну.

Так ми себе й втішали: ту війну відстояла і цю витримає, — розповідає Вікторія. — Увесь час над Харковом літали винищувачі. Ми сиділи, робили прогнози, але не знаєш, коли буде наступний авіаудар і де.

Студія звукозапису була в центрі, а в той час по центру авіаудари були майже кожного дня. Одного разу був поруч вибух, приблизно 500 м від нас. Ми його відчули дуже сильно".

На початку березня родина все ж наважилася їхати з Харкова. Допомогли з цим волонтери, каже Вікторія. Вони дистанційно прокладали безпечний маршрут та радили, де можна зупинитися.

Так подружжя опинилося на Івано-Франківщині. Два свої бізнеси до нового міста вони евакуювали поступово — Вікторія шукала приміщення, а Денис займався перевезенням.

Поки що подружжю вдалося повністю відновити лише швейне виробництво. Разом із Вікторією та Денисом з Харкова переїхали дві кравчині, які працювали у них.

Зараз, каже Вікторія, вони шиють одяг та допомагають українській армії. Зокрема, на виробництві виготовили приблизно 200 аптечок для військових. А для бійців тероборони та волонтерів у рідному Харкові передали вбрання.

"На другий день війни я потрапила в наш магазин. Тоді всі залишки штанів-карго, які у нас були, пішли для хлопців з тероборони. Ми розуміли, що це — зручний одяг для них.

Ми хочемо тримати баланс. Так собі думаємо: якщо не буде підсумок, аптечок для наших військових чи форми хорошої, то не буде сенсу і нам шити одяг для цивільних. Бо тоді все втрачає свій сенс. Тому ми зараз пробуємо робити щось корисне", — сказала Вікторія Іванова.

Згодом сім'я планує відкрити на Івано-Франківщині й свою студію звукозапису.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Навколо все вибухало і стояв запах смерті»: історія сім'ї з Київщини, яка евакуювалася на Івано-Франківщину


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

329
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1397
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2553 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3635
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2975
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2148

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

617

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

468

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1637

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1802
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

288
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

505
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

804
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4990
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

361
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

882
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10128
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

513
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

266
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

375
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

402
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

723