Разом – і до кінця

 

Україну врятують асоціальні елементи. Соціальні вже прогнили наскрізь. Усі ці інституції - політичні, владні, формальні - не працюють. Те, що вони обіцяють і планують, провалюється, все, до чого доторкаються, - хиріє і ламається. Тому вся надія на «неправильних», «ненормальних», незвичних і незвичайних. Як минулого тижня у Києві під Лук'янівським СІЗО на акції за звільнення Дмитра і Сергія Павличенків, батька і сина, довічно ув'язнених начебто за вбивство судді.

 

Її організували не штаби, не партії, не дохлі «зародки громадянського суспільства», які вже 20 років ніяк нарешті не народяться, - усякі там НДО... Кілька тисяч народу - переважно молодих міцних хлопців - зібрали футбольні фанати, українські ультрас. Ну що б, здавалося, фанам копаного м'яча до соціальної несправедливості, до фальсифікації кримінальної справи й сумнівного рішення суду проти звичайних пересічних громадян, яких спіткало нещастя потрапити в жорна нашої «правоохоронної системи»? Хіба когось в цій країні вже здивуєш несправедливим судом? Здивувати тут можна хіба справедливим...

 

А от хлопці підірвалися. В неділю під СІЗО в Києві відбулося щось таке, чого я давно вже не бачив в Україні. Там був дух опору, там була сила, яку відчули навіть беркутівці, щільно запаковані в автобуси чи вишикувані перед воротами ізолятора.

 

До місця збору - парку Шевченка - я добирався на метро. Пробував вирахувати в натовпі хлопців, які могли б їхати саме туди. І якось впізнавав тих молодих людей. Коли вийшов, бачив, як по двоє-троє вони рухалися до парку, поступово зливаючись в колону. Коли я прийшов до парку, там вже було багато людей. Домовилися на 14.00 - і вже в 14.15 рушили до СІЗО. Не було п'яних, майже ніхто не курив. Ніхто навіть на газони не заходив. Організованість свідчила про рішучість. Автобуси з беркутівцями якось навіть чемно тягнулися за колоною на відстані.

 

Власне, сама акція була короткою. Виступи - лаконічними і вичерпними. Російськомовні переважно хлопці гаркнули гасла: «Свободу чесним! Свободу Павліченкам!», «Один за всіх, і всі за одного!», «Сьогодні Павліченко, завтра - ти!» «Слава Україні - героям слава!», «Слава нації! Смерть ворогам!». Не було партійних лідерів і прапорів, патетичних промов, не було агітаційної макулатури і палаток, ніхто нікому не платив грошей за «постояти на мітингу». Були тільки два стяги - синьо-жовтий і червоно-чорний.

 

Я гукав разом з ними і згадував липневі акції проти ухвалення «мовного закону» в першому читанні. Міліція поводилася брутально і зухвало, почувалася господарем становища і робила з натовпом, що хотіла. Пам'ятаю чітке відчуття приреченості, усвідомлення, що таки дотиснуть. І дотиснули. Бо з самого початку все відбувалося за режисурою політичних сил, які лише перетягували електоральну ковдру на себе. «Боролися» за мову на телекамери, заради картинки.

 

А під СІЗО була не телевізійна, а щонайсправжніша реальність, було відчуття, що натовп готовий цю каталажку знести, як колись знесли одну тюрму в Парижі. Здається, воно передалося і «правоохоронцям», які явно принишкли. Хлопці сказали: сьогодні ми зробили попередження. Але готові йти до кінця. Це було сказано чітко і спокійно всім, хто мав почути. І думається, почули.

 

Думається, що реальну політику в країні, а не телешоу, робитимуть саме такі хлопці, саме такі мережі й об'єднання, які прийнято зневажливо називати «асоціальними». Ну, або в іншому разі реальної політики у нас просто не буде. А з часом і країни. Бо щоб вона була, треба, як ці хлопці - «разом - і до кінця!» Потрібна громадянська солідарність.

 

...Якраз напередодні протесту під СІЗО, 24 листопада, вшановували жертв Голодомору. Я глибоко переконаний, що таких втрат тоді можна було б уникнути, якби більшість не була байдужа і не сподівалася, що їх це омине, що якось поодинці виживуть. Потрібен був спротив і солідарність. Так, тисячі могли загинути від куль, але мільйони б не померли від голоду. Сподіваюся, що цим хлопцям вдасться - до кінця.

 

 

Петро Шкутяк,

депутат Івано-Франківської обласної ради,

ГК

 

ДО ТЕМИ:

"Свободу Павличенкам!"

 


09.12.2012 Петро Шкутяк 1110 7
Коментарі (7)

петро 2012.12.09, 13:52
"мільони не померли б від голоду,як би не байдужість до комуністичної ідеології, а був би сопротив і солідарність".Схвально,що діти засуджують комуністичну ідеологію своїх батьків.
Mдаа 2012.12.09, 17:00
в принципі згоден. Тільки де ж тих буйних набрати, самих ультрас замало буде на всю неньку. Хоча для початку - нормально. А Шкутяк цікаві речі штовхає, жаль, що депутатом не став))) Наших щасливчиків-патрійотів щось ніде не видно, бухають дотепер на радощах чи що?
гроші 2012.12.09, 18:11
нагребли бабки перебуваючи в кпрсс,потім стали великими демократами,це ще бабки і ось тепер соціальні пропонують,аби будували Україну асоціальні ну прямо всратися і не жити,це довго треба було свій мозок мучити,щоб таку х ... ню влупасити.напевно асоціальні прийдуть і старого попіз.......ти,як соціального,зато що просрали державу і 20 років водили народ по горах,як жидів по пустині.УРА!ми прийшли до фінішу.................
Dj 2012.12.10, 18:44
Петрику, твій тато за комуністів жив чудово, потім дорвався до влади з Ющенком і прос*ав Україну ! Чомусь тоді ні тебе і ні його я не чув. Хоча ні, на Януковича ти ще встиг віддано попрацювати - що, гроші не пахнуть ??? А от зараз ти вилазиш і починаєш повчати - ти такий самий, як і гнилий Ющер. Сядь і мовчи - все, що міг ти вже зробив.
ігор 2012.12.10, 20:25
Дякую за мптеріал.шкода.що доступ до інтернету ще всім доступний.Добру справу робите п.Петре.А на грубість деяких карликів не звертайте увагу.Тримайтесь.Боріться. Нехай Господь благословить.
Олеся 2012.12.12, 08:48
Де обіцяні гроші на нашу дитину? Вона для тебе теж рідна!
Я 2012.12.14, 13:45
Навзамін коментарів раджу усім прочитати: http://www.pravda.com.ua/columns/2012/12/13/6979604/ Правильно і добре все сказано - пояснено!
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2