Путін розпочав підготовку до третьої світової війни

 

img

 

Кремль хоче потратити 1 трильйон доларів на новітнє озброєння. Правда, в цьому трильйоні враховані неминучі витрати на відкати, шахрайства й хабарі.

Яку б астрономічну суму не виділяв Кремль на потреби оборони, віддача буде мінімальною.

12 грудня 2013 року російський президент Володимир Путін оголосив чергове Послання до Федеральних зборів РФ. Поруч із численними аспектами життєдіяльності країни, висвітленими в тривалому спічі хазяїна Кремля, вкотре була оприлюднена сума 23 трлн. рублів ($703,3 млрд.), яку держава виділяє на переозброєння армії та флоту. 

Сума, розрахована на десятирічний період з 2010 по 2020 роки, дійсно вражає. Російські ЗМІ вже малюють яскраву картинку відродження військової могутності держави. Та весь цей пафос і розбивається об ряд "але".

Питання не в тому, багато це чи мало, а в тому, яким чином ці гроші будуть реалізовані в інтересах армії. Протягом всього часу перебування Володимира Путіна при владі кошти на оборонку справді витрачаються й певна частина озброєнь та військової техніки дійсно постачається до збройних сил. Інша річ, що цього ніколи не було в запланованому обсязі, а новітні зразки - себто російські, а не пострадянські - лишаються дефіцитом в усіх родах і видах військ. Адже чимала частина фінансування загадковим чином зникає. Насамперед через корупцію.  

За даними Генеральної прокуратури РФ тільки в 2013 році рівень корупції в цілому в усьому оборонному секторі, з урахуванням порушень в ОПК, зріс майже в півтори рази, а розмір матеріальних збитків зріс в 5,5 разів і перевищив 4,4 млрд рублів ($146, 6 млн). У 2013 році виявлено понад сім тисяч порушень законів корупційного характеру, що стосуються, в тому числі і ОПК.

На вимогу військової прокуратури до адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 1100 порушників закону, відносно 505 осіб порушені кримінальні справи. Незважаючи на певні висновки, що роблять в керівництві РФ, бажання посадовців, що мають доступ до розподілу та отримання коштів з державного бюджету, все ж таки залишається.

За останні роки широкого поширення набули порушення при плануванні завдань і підготовці конкурсів, залучення до виконання державних контрактів посередників і фірм-одноденок, що не володіють ні виробничими, ні трудовими ресурсами. І прикладів цього достатньо багато.

Так, в ході конкурсу на виробництво і постачання авіаційних ракет, два російських заводи було усунено від участі в торгах конкурсною комісією Міноборони Росії на формальних підставах. Контракт на суму понад 500 млн. рублів був укладений з посередником - ЗАТ «НВО Високоточні системи та технології», яке не володіє необхідними виробничими потужностями. У підсумку посередник одержав аванс, а замовлення так і не було виконано.

Крім того має місце зумисне завищення цін виробниками при укладанні контрактів з МО за державним оборонним замовленням. Так, у вересні 2011 року було порушено кримінальну справу за фактом завищення вартості ремонту важкого авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов». Прокуратура встановила, що на «35 судноремонтний завод» ВАТ «Центр суднобудування «Звездочка» (Северодвинск, Архангельська область) з державного бюджету було незаконно переказано понад 9,7 млрд. рублів ($323 млн). 

Також в липні 2011 року відносно гендиректора ЗАТ «Спеціальна виробничо-технічна база «Звездочка» (Полярний, Мурманська область) було порушено кримінальну справу за статтею «шахрайство в особливо великому розмірі». Як з’ясувала військова прокуратура Північного флоту, гендиректор вкрав з бюджету 265,4 млн рублів ($8,5 млн), призначених для ремонту атомного ракетного крейсера «Петр Великий».

Чиновник у 2010 році склав і особисто підписав акти нібито виконаних робіт. На цій підставі замовник в особі Міністерства оборони РФ на рахунок ЗАТ СПТБ «Звездочка» переказав 356,1 млн рублів ($11,8 млн.) Потім з’ясувалося, що за призначенням пішла лише третина цієї суми. 

Хабарі в армії теж ніхто не скасовував. 24 липня 2012 Московський окружний військовий суд засудив до восьми років позбавлення волі колишнього начальника військово-медичного управління Міноборони РФ за службові зловживання та отримання великих хабарів під час поставок військовому відомству двох томографів за завищеними цінами. 

Тож озвучена Путіним сума не має вводити в оману. Фактично вона означає, що Кремль розписався у власній безпорадності й неможливості впоратися з вищезгаданими системними проблемами. В ці 23 трильйони рублів, вочевидь, закладено всі «неминучі супутні витрати». Тож обороноздатність РФ стане не набагато вищою.

Не виключено навіть, що в результаті цих коштів вистачить лише на відтворення її нинішнього рівня.Тим більше що нинішній економічний спад, найбільший за за всі роки правління Путіна, може не просто розмити вартість цієї суми внаслідок інфляції, але унеможливити її виділення в повному обсязі.

 

Антон Міхненко, редактор Ukrainian Defense Review, ТВі 


16.12.2013 690 2
Коментарі (2)

Юлия 2013.12.16, 11:10
Путін розпочав? Це вам госдепівський демократичний хазяй так наказав написати? Що ви в це вже свято вірите- ми не сумніваємось. Але навіщо нам писати те, що думає Захід
до Юлии 2013.12.16, 20:41
Так, так Путін - святий!!! Не вірите - в Медведчука спитайте, той не збреше
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2448
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741