Путін розпочав підготовку до третьої світової війни

 

img

 

Кремль хоче потратити 1 трильйон доларів на новітнє озброєння. Правда, в цьому трильйоні враховані неминучі витрати на відкати, шахрайства й хабарі.

Яку б астрономічну суму не виділяв Кремль на потреби оборони, віддача буде мінімальною.

12 грудня 2013 року російський президент Володимир Путін оголосив чергове Послання до Федеральних зборів РФ. Поруч із численними аспектами життєдіяльності країни, висвітленими в тривалому спічі хазяїна Кремля, вкотре була оприлюднена сума 23 трлн. рублів ($703,3 млрд.), яку держава виділяє на переозброєння армії та флоту. 

Сума, розрахована на десятирічний період з 2010 по 2020 роки, дійсно вражає. Російські ЗМІ вже малюють яскраву картинку відродження військової могутності держави. Та весь цей пафос і розбивається об ряд "але".

Питання не в тому, багато це чи мало, а в тому, яким чином ці гроші будуть реалізовані в інтересах армії. Протягом всього часу перебування Володимира Путіна при владі кошти на оборонку справді витрачаються й певна частина озброєнь та військової техніки дійсно постачається до збройних сил. Інша річ, що цього ніколи не було в запланованому обсязі, а новітні зразки - себто російські, а не пострадянські - лишаються дефіцитом в усіх родах і видах військ. Адже чимала частина фінансування загадковим чином зникає. Насамперед через корупцію.  

За даними Генеральної прокуратури РФ тільки в 2013 році рівень корупції в цілому в усьому оборонному секторі, з урахуванням порушень в ОПК, зріс майже в півтори рази, а розмір матеріальних збитків зріс в 5,5 разів і перевищив 4,4 млрд рублів ($146, 6 млн). У 2013 році виявлено понад сім тисяч порушень законів корупційного характеру, що стосуються, в тому числі і ОПК.

На вимогу військової прокуратури до адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 1100 порушників закону, відносно 505 осіб порушені кримінальні справи. Незважаючи на певні висновки, що роблять в керівництві РФ, бажання посадовців, що мають доступ до розподілу та отримання коштів з державного бюджету, все ж таки залишається.

За останні роки широкого поширення набули порушення при плануванні завдань і підготовці конкурсів, залучення до виконання державних контрактів посередників і фірм-одноденок, що не володіють ні виробничими, ні трудовими ресурсами. І прикладів цього достатньо багато.

Так, в ході конкурсу на виробництво і постачання авіаційних ракет, два російських заводи було усунено від участі в торгах конкурсною комісією Міноборони Росії на формальних підставах. Контракт на суму понад 500 млн. рублів був укладений з посередником - ЗАТ «НВО Високоточні системи та технології», яке не володіє необхідними виробничими потужностями. У підсумку посередник одержав аванс, а замовлення так і не було виконано.

Крім того має місце зумисне завищення цін виробниками при укладанні контрактів з МО за державним оборонним замовленням. Так, у вересні 2011 року було порушено кримінальну справу за фактом завищення вартості ремонту важкого авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов». Прокуратура встановила, що на «35 судноремонтний завод» ВАТ «Центр суднобудування «Звездочка» (Северодвинск, Архангельська область) з державного бюджету було незаконно переказано понад 9,7 млрд. рублів ($323 млн). 

Також в липні 2011 року відносно гендиректора ЗАТ «Спеціальна виробничо-технічна база «Звездочка» (Полярний, Мурманська область) було порушено кримінальну справу за статтею «шахрайство в особливо великому розмірі». Як з’ясувала військова прокуратура Північного флоту, гендиректор вкрав з бюджету 265,4 млн рублів ($8,5 млн), призначених для ремонту атомного ракетного крейсера «Петр Великий».

Чиновник у 2010 році склав і особисто підписав акти нібито виконаних робіт. На цій підставі замовник в особі Міністерства оборони РФ на рахунок ЗАТ СПТБ «Звездочка» переказав 356,1 млн рублів ($11,8 млн.) Потім з’ясувалося, що за призначенням пішла лише третина цієї суми. 

Хабарі в армії теж ніхто не скасовував. 24 липня 2012 Московський окружний військовий суд засудив до восьми років позбавлення волі колишнього начальника військово-медичного управління Міноборони РФ за службові зловживання та отримання великих хабарів під час поставок військовому відомству двох томографів за завищеними цінами. 

Тож озвучена Путіним сума не має вводити в оману. Фактично вона означає, що Кремль розписався у власній безпорадності й неможливості впоратися з вищезгаданими системними проблемами. В ці 23 трильйони рублів, вочевидь, закладено всі «неминучі супутні витрати». Тож обороноздатність РФ стане не набагато вищою.

Не виключено навіть, що в результаті цих коштів вистачить лише на відтворення її нинішнього рівня.Тим більше що нинішній економічний спад, найбільший за за всі роки правління Путіна, може не просто розмити вартість цієї суми внаслідок інфляції, але унеможливити її виділення в повному обсязі.

 

Антон Міхненко, редактор Ukrainian Defense Review, ТВі 


16.12.2013 568 2
Коментарі (2)

Юлия 2013.12.16, 11:10
Путін розпочав? Це вам госдепівський демократичний хазяй так наказав написати? Що ви в це вже свято вірите- ми не сумніваємось. Але навіщо нам писати те, що думає Захід
до Юлии 2013.12.16, 20:41
Так, так Путін - святий!!! Не вірите - в Медведчука спитайте, той не збреше
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

854 1
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3052 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2362
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

6571 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

18052 26
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4507 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

916

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1369

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1285

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

2361
01.07.2024

Сонячна та суха погода дещо пришвидшила збирання зернових культур.

396
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

447
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

720
01.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

566
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

500
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

926
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1619
03.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22734
04.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

170
29.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

466
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

570
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

898