Психологиня розповіла прикарпатцям, які причини можуть підштовхнути дітей втекти з дому

Упродовж 2022 року надійшло 162 звернення щодо розшуку 181 дитини, серед яких — 178 розшукали впродовж доби.

На щастя, ніхто з розшукуваних жертвою протиправних дій не став.

Психологиня Наталія Сігурйонссон розповіла Фіртці про причини, які можуть підштовхнути дітей втекти з дому.

За її словами, оптимальними умовами для зростання й розвитку дитини є сім’я, у якій вона відчуває себе в безпеці.

«Комфортний сімейний мікроклімат, конструктивність спілкування і взаємодії всіх членів сім’ї, де дитину сприймають такою, яка вона є, прислуховуються до неї, поважають її, задовольняють її інтереси та потреби — все це сприяє розвитку особистості, тому навряд в таких умовах дитина захоче втекти», — пояснює фахівчиня.

Разом з тим, уточнює Наталія Сігурйонссон, іноді трапляється так, що в дитини виникає проблема, про яку вона намагається розповісти дорослим, але батьки применшують важливість цієї проблеми.

«Їм може здаватися, що те, до чого дитина намагається привернути увагу — дрібне, неважливе. А для дитини навіть насправді мала проблема може здаватись катастрофою.

І коли її не чують при спробах донести до батьків те, що її турбує, дитина починає самотужки шукати відповіді на свої питання чи розв‘язувати проблему — на вулиці або ж, занурившись у світ соціальних мереж.

На жаль, чимало батьків думають, якщо вони забезпечують дитину коштовними речами, зокрема сучасними гаджетами, то проблеми виникати не повинні.

Саме тому вкрай важливо розуміти, що для дитини головне — тепле та відкрите спілкування з батьками, почуття безпеки в родині».

Втеча, зазначає психологиня, — це найчастіше протест дитини, серед причин якого можуть бути, наприклад:

  • особливості стосунків у родині,
  • недовіра до батьків,
  • спроба дитини таким чином привернути до себе увагу,
  • непорозуміння в родині, скандали у стосунках між батьками,
  • страх покарання,
  • неприйняття друзів дитини,
  • раннє дорослішання, до якого батьки не готові,
  • намагання домогтися свого, проявляючи таким чином характер,
  • невстановлені у сім’ї кордони, які не можна переходити,
  • коли дитина вже вважає себе дорослою, а вдома суворі правила, які, наприклад, не дозволяють приймати самостійні рішення.

Про те, як поводитись, коли дитина повернулась додому читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

354

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

751