Проводитимуть режимні виміри: 24 січня на Прикарпатті не діятимуть графіки відключення світла

У вівторок, 24 січня, проведуть режимні виміри електричних навантажень на Прикарпатті, щоб знати скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов. 

У цей день не діятимуть графіки відключення світла, крім випадків виникнення аварійних ситуацій. Від виміряних величин будуть залежати майбутні ліміти, і ці дані будуть вихідними при формуванні графіків обмежень.

Про це повідомили під час наради в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, передає Фіртка.

«Останній тиждень ми йдемо на основі лімітів, які нам надає «Укренерго». Такий графік дозволяє нам надавати електропостачання вдень орієнтовно в наступний спосіб: три години — без світла, три — зі світлом.

Водночас 24 січня проведуть режимний день. Це означає, що графіків не буде. На основі інформації за цей день будуть формувати ліміти.

Тому, щоб можна було зрозуміти, скільки мегават області потрібно для нормальної, повноцінної роботи, плануйте свій день з врахуванням того, що обмежень електроенергії не буде», — розповів технічний директор «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Виміри електричного навантаження проведуть у всіх регіонах країни, для того, щоб мати реальну картину прогнозованого споживання в кожній області. До 10 лютого оператори систем розподілу відзвітують перед «Укренерго» та Міненерго. Відтак, інформація про погодинне активне електричне навантаження стане основою для перегляду лімітів для кожної області зокрема.

Також на нараді обговорили питання про заходи щодо забезпечення електроенергією споживачів області. За словами технічного директора, сьогодні споживати електроенергію економно вкрай важливо.

Разом з тим 27 грудня з метою дотримання соціальної справедливості Радою оборони області прийняли рішення долучити до графіків вимкнень мешканців та бізнес, які живляться від однієї лінії із котельнями та лікарнями.

Крім того, на міських, селищних і сільських голів покладено обов’язок організації вимкнень електроенергії за адресами, що знаходяться на лініях з критичною інфраструктурою. 

«Йдеться про підчергу 4.1 та 4.2. Ці вимкнення проводять у «ручному режимі» безпосередньо у щитових будинків, оскільки дистанційно проводити вимкнення немає технічної змоги.

Ми залучили додаткові ресурси, додаткові бригади. Ми не можемо вимкнути всіх, однак намагаємося почергово їх вимикати», — уточнив Сеник.


Оновлено 23 січня о 21:30 годині: за вказівкою НЕК «Укренерго» через дефіцит потужності в енергосистемі здійснити режимний замір, який запланували на 24 січня, на території Прикарпаття не вдасться. Режимний день без вимкнень — перенесений. Про дату повідомлять додатково.


Зауважимо, що першочергово енергетики забезпечують живленням об’єкти критичної інфраструктури. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг. З графіком увімкнення світла на 23 січня можна ознайомитись за посиланням. Дізнатись свою чергу можна за особовим рахунком, а також у чат-боті Viber під кнопкою «Відсутнє світло».

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Нагадаємо, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Графіки відключень світла складатимуть по-новому: що варто знати прикарпатцям

Прикарпатці у темряві обурені, чому в сусідів цілодобово світиться. За яким принципом вимикають світло?


Коментарі (1)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

462
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1257
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2185 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1057
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2980
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

824

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

984

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1414

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2014
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26296 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

703
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

903
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2931
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1181
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

889
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1151
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1148
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

346
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4154
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1016
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1581