Протягом 2011 року проти України велася інформаційна війна, підриваючи авторитет держави. Влада повинна вжити заходів, кажуть експерти.
Проти України ведуть реальну інформаційну війну. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив виконавчий директор Центру соціальних досліджень Софія Володимир Лупацій, коментуючи підсумки 2011 року, а також даючи прогноз на 2012 рік.
"Якщо говорити про світові події, то в 2011 році стало ясно, що формат G20, на який покладалися надії подолання кризи глобального розвитку поки не спрацював. У світі йде пошук нових механізмів, способів і майданчиків, на яких можна обговорювати посткризовий устрій та модель посткризового світу", - підкреслив політолог.
За його словами, світові лідери сьогодні зайняті "гасінням пожежі". "Світла в кінці тунелю немає. 2012 не буде кращим 2011-го", - зазначив експерт.
В Україні, зазначає він, на перший план виходить питання забезпечення власної безпеки. "У нашій країні говорять про все, крім найважливішого. Ризики, з якими стикається Україна, недооцінюються. Протягом 2011-го ми бачили, що не контролюємо власну територію. Проти нас ведеться інформаційна війна, підривається міжнародний авторитет. І все це на тлі того "вкладу", що робимо в ці події ми самі", - додав політолог.
Він переконаний: події 9 травня у Львові в 2011 році, політизація церковного теми, викрадення людей з території України іноземними спецслужбами - все це результат відсутності політики державної безпеки.
"Де Рада національної безпеки і оборони України?.. Протягом 2011 року ми її практично не бачили. Розроблено концепцію нацбезпеки, яку не приймають. Все це несе в собі загрози, які належить вирішити в 2012 році", - зазначив експерт.
При цьому він додав, що влада повинна зробити висновки зі своєї роботи. "Ми вже пройшли той час, коли можна було насаджувати реформи зверху. Така політика була ефективною після виходу зі складу СРСР. Але сьогодні, коли люди виходять на протести проти низки реформ, влада повинна робити висновки і коригувати роботу, щоб цілі були зрозумілі широкому колу людей. Реформи потрібно починати з низів», -. зазначив політолог.