Прокуратура взялася за Івано-Франківську торгово-промислову палату: Чи доведуть фальсифікації та махінації Василя Гуменюка? (фото+документи)

 

 

 

Сьогодні, 3 серпня, в залі засідань облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва облдержадміністрації з представниками підприємницьких кіл області.

 

На засіданні обговорили ситуацію, яка склалася в Івано-Франківській торгово-промисловій  палаті. Так, виконуючий обов’язки керівника організації Віктор Вінтоняк розповів про проблеми, які виникли зі зміною Президента ТПП, передає кореспондент Фіртки.

 

За його словами, 1 липня Президентом організації  Василем Гуменюком було написано заяву про складання повноважень та скликання позачергових Загальних зборів Торгово-промислової палати для переобрання керівництва.

 

«13 липня у ІФ ТПП відбулися збори на яких було проголосовано про скликання позачергових зборів на 13 серпня. І тоді ж мене було призначено виконуючим обов’язки президента. З того часу почались дії на зрив даного процесу», - розповів Вінтоняк.

 

Як зауважив Вінтоняк, відтоді Василь Гуменюк почав тиснути на заступників та віце-президентів, саме після цього вони написали заяву в прокуратуру про підозру у незаконних операціях з майном підприємства та банківськими рахунками. За даними фактами розпочате кримінальне провадження.

 

«Це підтверджується і безпідставним звільненням бухгалтера, крім того він вимагає видати йому печатку і будь-яким чином заважає роботі. На даний час порушена кримінальна справа. Сьогодні зареєстрована заява у прокуратурі», - каже Вінтоняк.

 

Виконувач обовязків прокурора міста Івано-Франківська Ірина Кривоніс підтвердила інформацію про відкрите кримінальне провадження. За її словами наразі проводяться слідчо-оперативні дії.

 

Наразі члени Ради ІФ ТПП з звернулись за допомогою до керівництва облдержадміністрації та правоохоронних органів щодо дотримання сторонами конфлікту законодавства.

 

Також прокурор Ірина Кривоніс попросила повідомляти інформацію про порушення з боку керівництва.

 

Виконувач обов'язків начальника Державної податкової інспекції в Івано-Франківську Любомир Слободян також зауважив, що були встановлені порушення.

 

Присутній громадський активіст Роман Островський зазначив, що раніше співпрацював з ІФ ТПП та розповів, що за час керування Василя Гуменюка іноземні інвестори уникали зустрічі з ним.

 

«Всі як один представники іноземних делегацій відмовлялись з ним знову зустрічатись під будь-яким приводом. Нам треба терміново приймати вольові рішення десь за підтримки ОДА. Бо в цей скрутний час це ще один резерв для наповнення бюджету нашої області», - зазначив Островський.

 

Відтак із залу прозвучали зауваження, що Василь Гуменюк має комуністичне минуле, мовляв він «троянський кінь», який не зацікавлений у інвестиціях для краю».

 

Завершилась зустріч тим, що Віктор Вінтоняк на правах виконуючого обов’язки президента ІФ ТПП запевнив, що 13 серпня збори Ради ІФ ТПП, на яких буде обрано нового президента, відбудуться.

 

В свою чергу заступник голови ІФ ОДА Володимир Кушнір, зазначив, що торгівельно-промислова палата дуже потрібна структура.

 

«Економічний розвиток області є важливим завданням для влади. Ми зацікавлені у співпраці з установами та організаціями, діяльність яких спрямована на розвиток економіки області. Останні роки не було помітно активної діяльності Торгово-промислової  палати, тому ми підтримуємо зміни і зробимо все від нас залежне, щоб цей процес відбувався в рамках Закону»,  - запевнив Володимир Кушнір.  

 

Також після виборів він попросив направити 3-4 людей для співпраці із департаментами ОДА.

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 22 липня, в Івано-Франківській промислово-торговій палаті відбулось засідання Ради на чолі з Василем Гуменюком, на якому присутніми були віце-президент торгово-промислової палати України Валерій Король, президент Рівненської ТПП Микола Ярощук, члени Ради та працівники Івано-Франківської торогово-промислової палати.

 

Заслухавши виступи присутніх, було вирішено:

 

«1.Відмінити (скасувати) незаконне рішення Ради від 13. 07. 2015 року в повному обсязі. 2. За грубі порушення Статуту ІФ ТПП, організацію грубих цькувань голови Ради, Президента ІФ ТПП В. Гуменюка в ЗМІ, незаконне скликання позачергового засідання Ради ІФ ТПП 13.07. 2015 виключити із членів Президії та Ради В. Вінтоняка».

 

Про це йдеться у протоколі позачергового засідання Ради ІФ ТПП від 22. 07.2015 року.

 

Втім правомірність проведення Васлем Гуменюком цього засідання підлягає сумніву.

 

Фіртці вдалось отримати документ протоколу:

 

 

 

 

 

 

На сторінці №5 даного протоколу відображений результат голосування, де вказано, що «за» проголосували 13 членів Ради, «проти»- 0, утрималось 2.

 

Відповідно у протоколі, стоять підписи присутніх тоді на засіданні Василя Гуменюка, Світлани Демидової, Ярослава Гуменюка, Ярослава Сухоребського, Яреми Овчарчина, Дмитра Лелюка.

 

Також є підписи представників членів Ради, які були присутні і мали довіреність: А. Луцась (юрист ВАТ «Прикарпаттяобленерго»), та Б. Пришляк (представник ТзОВ «Таркетт Вінісін»).

 

В. Дриндак та В. Гайдаш, були присутні на засіданні 22 липня, проте не є членами Ради і відповідно не мали права підписуватись. Проте їхні підписи є.

 

І. Парипа, Г. Ковбас, Р. Вишенський, Т Гарасимів, М. Андрійчук, Д. Втерковський та Я. Кобилів доручення не давали і представників не присилали. Однак у протоколі їх записали.

 

Тут варто згадати, що членів Ради є 25 і відповідно для того, щоб був кворум і була можливість шляхом голосування приймати рішення, необхідно, щоб було половина членів Ради плюс ще один, тобто не менше 13.

 

Як бачимо, в протоколі стоять 10 підписів, при чому 2 з них – підписи не самих членів Ради та не їхніх представників.

 

Фіртка звернулась за коментарем до людей, які буцімто доручили комусь іншому замість себе бути присутніми на засіданні ІФ ТПП 22 липня.

 

Ярослав Кобилів розповів, що збирався прийти на збори, однак за браком часу не прийшов.

 

«Я вже казав, що я мав намір, але я не встиг, але коли вже так озвучили, що я дав, то я фактично не давав. Не буду зараз робити кроки наперед, там виникла така накладка. Я наприклад за, хотів підтримати людину, прислати свою людину, а як би вона проголосувала, маючи доручення, це інше питання. Я мав дати доручення своєму бухгалтеру, але вона не встигла. А доручення більше нікому не давав», - каже Ярослав Кобилів.

 

На запитання журналіста, як ставитесь до того, що вас записали наперед, Ярослав Кобилів відповів: «давайте це питання відкладемо».

 

Іван Парипа також відмітив, що не був на засіданні.

 

«Від мене ніхто не був, довіреності я не давав», - повідомив Парипа.

 

Крім цього, на запитання журналіста, чи знає він, що у протоколі записано, буцімто хтось був на засіданні по довіреності, відповів, що цього не знає.

 

Галина Ковбас також була здивована тим, про що йдеться у протоколі засідання.

 

«Від нас нікого не було, ніякого доручення ні на кого я не давала. Але нажаль в документах я бачила прізвище Ковбас і була здивована цим. Ми дзвонили до юриста торгово-промислової палати, який оформляв ці папери, і попросили надіслати нам копію цього документа. Він звичайно нам не відправив, сказав, що від нас, від швейної фабрики нікого не було. Ми шоковані звичайно. Мене по справі торгово-промислової палати неодноразово викликали в прокуратуру, по цьому питанні ще мене не кликали, але я сподіваюсь, що люди виправлять свої помилки», - відповіла Галина Несторівна.

 

Дмитро Втерковський також зазначив, що присутнім на нараді не був та довіреності нікому не давав.

 

Роман Вишинський пояснив, що 22 липня перебував у відпустці. Очевидно, що особисто дати комусь дорученя також не міг.

 

Тамара Гарасимів розповіла, що на зборах не була, оскільки була у відрядженні, але й представника також не присилала.

 

«Свого представника я не відправляла нікого, доручення письмово не давала. Знаю, що в протоколі записано, що хтось був по дорученню, але хай покажуть це доручення. Я б його дуже хотіла побачити», - зауважила Тамара Гарасимів.

 

В Михайла Андрійчука не вдалось отримати коментар, оскільки він перебував у відрядженні в Польщі.

 

Варто зазначити, що секретарем на засіданні, який вів протокол, був юрист Івано-Франківської торгово-промислової палати, який не міг не знати, що доручень немає.

(ред. -  юрист ІФ ТПП являється племінником Василя Гуменюка).

 

За інформацією Фіртки наразі відкрите кримінальне провадження за ч.4 Ст. 368-3 ККУ.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Василь Противсіх сидить на валізах? Або чому президенту Івано-Франківської торгово-промислової палати закортіло у відставку

Василь Противсіх (Гуменюк) дубль №2


03.08.2015 2732 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

863
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

674
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1785
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3108
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2497
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2482

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

134

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

671

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

637

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1509
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

260
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

606
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

566
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

266
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

333
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26969
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

791
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19624
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

363
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

353
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

678
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1173 1