Прокачати свій Facebook. Прості поради, як "обіграти" Цукерберга

 

  Facebook

 

Ранжування інформації у соцмережі частіше викликає роздратованість, ніж захоплення. Тому ми вирішили розповісти, як можна налаштувати стрічку новин під себе. 

Днями засновник Facebook Марк Цукерберг пообіцяв ввести нову функцію - можливість поставити "дислайк" ("не подобається") під повідомленнями. Зараз компанія працює над цим, і незабаром нова функція стане доступною в тестовому режимі. Певно, не варто нагадувати, що можливість ставити "дислайки" була предметом численних дискусій протягом багатьох років.

Сам Цукерберг говорить, що "створити подібну функцію було неймовірно складно". Йому не хотілося, щоб Facebook перетворився на форум, де люди висловлюють своє ставлення до постів за допомогою знака "догори" або "донизу". Проте, така кнопка все ж з'явиться. Тепер це лише питання часу. Чи змінить ця "кнопка антипатії" сприйняття соцмережі, поки що сказати складно. Але з упевненістю можна говорити, що зараз ми проводимо у "Фейсбуці" чи не основну частину нашого часу.

 

Команда Цукерберга посилено працює над персоналізацією контенту, над ще глибшим проникненням соцмережі у наше життя. Але ранжування інформації у багатьох користувачів частіше викликає роздратованість, ніж захоплення. Часто ми пропускаємо важливі, на наш погляд, оновлення від друзів, натомість вимушені читати нецікаві пости від малознайомих людей. Усе через алгоритм, який фільтрує контент так, як йому заманеться.

 

Однак поки що (Цукербергу, не читай цей текст) існують лазівки, як цей алгоритм можна обдурити. Насправді, все дуже просто. Варто лише знайти кнопку налаштувань і трохи там покопирсатися. Щоб допомогти вам трохи знизити рівень роздратованості від стрічки "Фейсбуку", ми уклали інструкцію, як можна налаштувати соцмережу під себе і більше не пропускати важливих апдейтів.

 

Налаштовуємо стрічку

 

Є декілька варіантів, як отримувати максимально потрібні пости від друзів. "Фейсбук" дозволяє ранжувати оновлення за двома ознаками "Найсвіжіше" та "Головні новини". Якщо обрати "Найсвіжіше" – відповідно у стрічці можна буде бачити останню активність ваших друзів та сторінок, на які ви підписані. Однак, у стрічці все одно можуть з'являтися старі дописи.

 

 

Face_1
ТСН.ua

Наприклад, якщо хтось із друзів запостив фото вчора, а ваш спільний друг лайкнув його зараз, то цей пост буде виводитися у топ стрічки і увесь час вам набридати. Якщо обрати "Головні новини" – ви отримуватиме пости від тих людей, яких зазвичай найчастіше лайкаєте чи коментуєте.

Я ще два варіанти, якими можна скористатися. Нещодавно "Фейсбук" увів можливість показувати першими в стрічці новин повідомлення від тих друзів, для яких ви встановили пріоритет. Щоб не пропускати важливі пости, потрібно зайти на сторінку друга і в налаштуваннях обрати "Бачити на початку".

 

 

Face_2
ТСН.ua

До того ж, не обов'язково френдитися з кимось. Достатньо просто підписатися. Дописи все одно будуть показуватися у вашій стрічці. Якщо людей, пости від яких ви хочете бачити у першу чергу, багато – можна скористатися окремим розділом налаштування стрічки. Там ви зможете одразу обрати всіх, чиї оновлення будуть завжди показуватися на початку.

Іншій варіант не пропускати нічого важливого – налаштувати функцію отримання сповіщень, щойно цікавий вам персонаж оновлює свій статус. Для цього потрібно зайти на сторінку та обрати в налаштуваннях "Отримувати сповіщення".

 

 

Face_3
ТСН.ua

За допомогою цих простих маніпуляцій можна позбутися нав'язливого ранжування новин самим "Фейсбуком" і налаштувати стрічку під себе.

 

Face_5
ТСН.ua

 

Фейсбук як RSS

 

Окрім фільтрування загальної стрічки новин, "Фейсбук" дозволяє робити свої власні списки. Наприклад, можна створити фід "Українські новини" і додати туди сторінки українських видань. За таким же принципом можна створювати списки "Близькі друзі" і додавати туди обраних людей.

 

 

Face_8
ТСН.ua

Так, перемикаючись між фідами, можна читати оновлення з тієї категорії, яка вас цікавить. До того ж, на кожен список можна встановити сповіщення. Щойно хтось зі списку оновить свій статус, ви отримаєте повідомлення.

Безболісний френдоцид

 

У кожного в "Фейсбуці" є принаймні одна людина, яка постійно засмічує вашу стрічку котиками й іншими неважливими речами. Але відфренджувати її не обов'язково – є менш радикальні заходи. Наприклад, можна зайти на сторінку цієї людини і натиснути на напис "Друзі"; з'явиться меню з різними варіантами. А можна просто скасувати підписку на оновлення від цієї людини, вона про це не дізнається. Це легко зробити просто в пості, коли він з'явиться у вас в стрічці - стрілочка в правому верхньому куті.

 

 

Face_4
ТСН.ua

Є варіант м'якший: приховати публікацію і попросити "Фейсбук" показувати в стрічці поменше оновлень від цієї людини. Якщо все зовсім погано, людину можна заблокувати. В цьому випадку вона не побачить ваших постів, не зможе коментувати, писати в чат, відзначати вас в публікаціях і запрошувати на заходи. І ви теж не побачите постів цієї людини.

Як сховатися

 

Якщо не перейматися налаштуваннями конфіденційності свого акаунта на "Фейсбуці", вам постійно надокучатимуть рекламні повідомлення, вас без запиту тегуватимуть на різних фото, додаватимуть у незрозумілі групи, ви отримуватимете тонни спаму, а надто – є висока ймовірність підхопити якийсь вірус.

 

 

Face_6
ТСН.ua

Проте, якщо залізти у налаштування приватності, ваше життя у соцмережі може покращитися. Наприклад, можна встановити премодерацію тегування на фото, встановити фільтри для приватних повідомлень, сховати свої пости від всього світу і дозволити їх читати друзям, чи взагалі обмеженому колу людей.

 

Face_7
ТСН.ua

Багатьох користувачів також засмучує, що їх без дозволу додають до різних груп. Щоб припинити це нахабство, достатньо зайти в розділ "Групи". Навпроти кожної є коліщатко – налаштування. Там можна не просто вийти з групи, але й заборонити додавати вас туди надалі.

 

ТСН


22.09.2015 2142 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2512
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1598 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2091

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

781
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

601
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

409
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

899 2