Прокачати свій Facebook. Прості поради, як "обіграти" Цукерберга

 

  Facebook

 

Ранжування інформації у соцмережі частіше викликає роздратованість, ніж захоплення. Тому ми вирішили розповісти, як можна налаштувати стрічку новин під себе. 

Днями засновник Facebook Марк Цукерберг пообіцяв ввести нову функцію - можливість поставити "дислайк" ("не подобається") під повідомленнями. Зараз компанія працює над цим, і незабаром нова функція стане доступною в тестовому режимі. Певно, не варто нагадувати, що можливість ставити "дислайки" була предметом численних дискусій протягом багатьох років.

Сам Цукерберг говорить, що "створити подібну функцію було неймовірно складно". Йому не хотілося, щоб Facebook перетворився на форум, де люди висловлюють своє ставлення до постів за допомогою знака "догори" або "донизу". Проте, така кнопка все ж з'явиться. Тепер це лише питання часу. Чи змінить ця "кнопка антипатії" сприйняття соцмережі, поки що сказати складно. Але з упевненістю можна говорити, що зараз ми проводимо у "Фейсбуці" чи не основну частину нашого часу.

 

Команда Цукерберга посилено працює над персоналізацією контенту, над ще глибшим проникненням соцмережі у наше життя. Але ранжування інформації у багатьох користувачів частіше викликає роздратованість, ніж захоплення. Часто ми пропускаємо важливі, на наш погляд, оновлення від друзів, натомість вимушені читати нецікаві пости від малознайомих людей. Усе через алгоритм, який фільтрує контент так, як йому заманеться.

 

Однак поки що (Цукербергу, не читай цей текст) існують лазівки, як цей алгоритм можна обдурити. Насправді, все дуже просто. Варто лише знайти кнопку налаштувань і трохи там покопирсатися. Щоб допомогти вам трохи знизити рівень роздратованості від стрічки "Фейсбуку", ми уклали інструкцію, як можна налаштувати соцмережу під себе і більше не пропускати важливих апдейтів.

 

Налаштовуємо стрічку

 

Є декілька варіантів, як отримувати максимально потрібні пости від друзів. "Фейсбук" дозволяє ранжувати оновлення за двома ознаками "Найсвіжіше" та "Головні новини". Якщо обрати "Найсвіжіше" – відповідно у стрічці можна буде бачити останню активність ваших друзів та сторінок, на які ви підписані. Однак, у стрічці все одно можуть з'являтися старі дописи.

 

 

Face_1
ТСН.ua

Наприклад, якщо хтось із друзів запостив фото вчора, а ваш спільний друг лайкнув його зараз, то цей пост буде виводитися у топ стрічки і увесь час вам набридати. Якщо обрати "Головні новини" – ви отримуватиме пости від тих людей, яких зазвичай найчастіше лайкаєте чи коментуєте.

Я ще два варіанти, якими можна скористатися. Нещодавно "Фейсбук" увів можливість показувати першими в стрічці новин повідомлення від тих друзів, для яких ви встановили пріоритет. Щоб не пропускати важливі пости, потрібно зайти на сторінку друга і в налаштуваннях обрати "Бачити на початку".

 

 

Face_2
ТСН.ua

До того ж, не обов'язково френдитися з кимось. Достатньо просто підписатися. Дописи все одно будуть показуватися у вашій стрічці. Якщо людей, пости від яких ви хочете бачити у першу чергу, багато – можна скористатися окремим розділом налаштування стрічки. Там ви зможете одразу обрати всіх, чиї оновлення будуть завжди показуватися на початку.

Іншій варіант не пропускати нічого важливого – налаштувати функцію отримання сповіщень, щойно цікавий вам персонаж оновлює свій статус. Для цього потрібно зайти на сторінку та обрати в налаштуваннях "Отримувати сповіщення".

 

 

Face_3
ТСН.ua

За допомогою цих простих маніпуляцій можна позбутися нав'язливого ранжування новин самим "Фейсбуком" і налаштувати стрічку під себе.

 

Face_5
ТСН.ua

 

Фейсбук як RSS

 

Окрім фільтрування загальної стрічки новин, "Фейсбук" дозволяє робити свої власні списки. Наприклад, можна створити фід "Українські новини" і додати туди сторінки українських видань. За таким же принципом можна створювати списки "Близькі друзі" і додавати туди обраних людей.

 

 

Face_8
ТСН.ua

Так, перемикаючись між фідами, можна читати оновлення з тієї категорії, яка вас цікавить. До того ж, на кожен список можна встановити сповіщення. Щойно хтось зі списку оновить свій статус, ви отримаєте повідомлення.

Безболісний френдоцид

 

У кожного в "Фейсбуці" є принаймні одна людина, яка постійно засмічує вашу стрічку котиками й іншими неважливими речами. Але відфренджувати її не обов'язково – є менш радикальні заходи. Наприклад, можна зайти на сторінку цієї людини і натиснути на напис "Друзі"; з'явиться меню з різними варіантами. А можна просто скасувати підписку на оновлення від цієї людини, вона про це не дізнається. Це легко зробити просто в пості, коли він з'явиться у вас в стрічці - стрілочка в правому верхньому куті.

 

 

Face_4
ТСН.ua

Є варіант м'якший: приховати публікацію і попросити "Фейсбук" показувати в стрічці поменше оновлень від цієї людини. Якщо все зовсім погано, людину можна заблокувати. В цьому випадку вона не побачить ваших постів, не зможе коментувати, писати в чат, відзначати вас в публікаціях і запрошувати на заходи. І ви теж не побачите постів цієї людини.

Як сховатися

 

Якщо не перейматися налаштуваннями конфіденційності свого акаунта на "Фейсбуці", вам постійно надокучатимуть рекламні повідомлення, вас без запиту тегуватимуть на різних фото, додаватимуть у незрозумілі групи, ви отримуватимете тонни спаму, а надто – є висока ймовірність підхопити якийсь вірус.

 

 

Face_6
ТСН.ua

Проте, якщо залізти у налаштування приватності, ваше життя у соцмережі може покращитися. Наприклад, можна встановити премодерацію тегування на фото, встановити фільтри для приватних повідомлень, сховати свої пости від всього світу і дозволити їх читати друзям, чи взагалі обмеженому колу людей.

 

Face_7
ТСН.ua

Багатьох користувачів також засмучує, що їх без дозволу додають до різних груп. Щоб припинити це нахабство, достатньо зайти в розділ "Групи". Навпроти кожної є коліщатко – налаштування. Там можна не просто вийти з групи, але й заборонити додавати вас туди надалі.

 

ТСН


22.09.2015 2106 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

751
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1017 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3303 4
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33691
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2585
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3788

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

179

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

611

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1509

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

921
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

467
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

376
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

748
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12048
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1338
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1125
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1224
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

355
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

103
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

221
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1116
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4150