Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері енергетики та екології (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. Ми вже вивчили, зокрема, які зміни планують у сфері інфраструктури та освіти.

На черзі – нові завдання Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

Читайте також: Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;
  • нові обіцянки уряду Гончарука;
  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;
  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Нове відомство з'явилося після реорганізації Міністерства екології та природних ресурсів та Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Без змін в цьому розділі програми нового Кабінету міністрів залишилася тільки одна обіцянка – почати реформування неприбуткових вугільних підприємств і професійну переорієнтацію їх працівників. Уряд Гройсмана теж обіцяв ліквідувати неприватизовані шахти, але із забезпеченням соціальної підтримки звільнених. З цією обіцянкою впоралися: звільнені працівники проходили професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації. Вочевидь, нове міністерство має намір продовжити цю практику.

Зникла з програми уряду обіцянка приватизувати вуглевидобувні підприємства, хоча попередній Кабінет міністрів її провалив. Завдання розділити діяльність з передачі та розподілу електроенергії теж не згадується – воно вже виконано.

З нових обіцянок в сфері енергетики – підвищити рівень захищеності енергетичної інфраструктури (в тому числі від кібератак); запровадити систему створення стратегічних запасів для подолання і нівелювання подій, які можуть порушити функціонування енергетичного сектора; подолати проблему уразливості паливно-енергетичного комплексу від зовнішніх і внутрішніх загроз, залежності від імпортерів; забезпечити зниження ціни енергетичних товарів шляхом активного розвитку ринкових механізмів і конкуренції з одночасним зменшенням державного втручання.

Для захисту навколишнього середовища Кабміну має намір впровадити планові екологічний контроль суб'єктів господарювання; запровадити реєстр суб'єктів господарювання, які впливають на навколишнє середовище; підсилити екологічну відповідальність і впровадити принцип «забруднювач платить».

Крім того, в програмі є низка нових обіцянок, які стосуються боротьби з відходами. Наприклад, збільшити екологічний податок на захоронення відходів, посилити відповідальність за несанкціоноване поводження з відходами, наповнити реєстр незаконних звалищ і полігонів, запровадити відповідальність виробника за утилізацію відпрацьованих батарейок і акумуляторів, відходів електричного та електронного обладнання.

Також Кабмін має намір збільшити площі лісів і забезпечити їх відновлення, запустити систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, створити національну систему адаптації до зміни клімату, організувати дослідження для аналізу наслідків глобальної зміни клімату для України.

Деякі обіцянки з програми уряду Гройсмана новий Кабмін розширив і уточнив. Наприклад, виконана обіцянка забезпечувати реалізацію плану дій з енергоефективності. У цьому напрямку Кабмін Гончарука має намір зробити наступне: запровадити економічні інструменти для зменшення втрат в мережах тепло-, водопостачання і водовідведення; продовжити реформу отримання державного стимулювання розвитку виробництва відновлюваної енергії на конкурсній основі.

Виконана обіцянка щодо забезпечення прозорості видобувних галузей трансформувалася у завдання запровадити принципи прозорого і професійного корпоративного управління на державних особливо важливих підприємствах ПЕК.


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)


07.10.2019 820
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1079
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2451
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2076
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2122
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6420 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

283

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1101

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

361
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531